| Autor |
Zpráva |
|
venda
Registrován: 4.3.08, 21:11 Příspěvky: 756
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
Chlapi, vodíkem se nezabývejte. Nobelovu cenu dostane ten, komu se podaří nasadit řemenici na dámské přirození. Kolem něj se točí tolik nevyužité energie......
|
| 29.11.11, 21:52 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
likirada píše: a tu verzi udelat perpetum pobile sme taky uvazovali pomoci altiku ktere by byli pridelane na napravu a kde si cosik s elektro motorem ale to sme taky zamitli a velmi rychle jak vyse je psano ze by to nejelo  a vy si porad myslite ze na vyrobu velkeho mnostvi vodiku musi byt spotrebovane i velke mnostvi proudu zee ?? pak vam tu hodim nejake videjko az to sprovoznime zatim zdar a muzete pokracovat  Pokial to myslis tak ze to auta nacapujes kvapalny vodik a ten potom budes konvencne spalovat tak OK. Potom ma zmysel sa zaoberat tym ci to motor znesie a ako dlho. Ale pokial si myslis ze budes vodik v aute vyrabat elektrolyzou vody tak si debil, mal by si vratit obcanku ak nejaku mas a zopakovat si studium fyziky pre zakladne a stredne skoly. Dalej tato debata nema zmysel.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 30.11.11, 00:31 |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
vyrabet vodik z vody na ukor vykonu je uz z pricipu blbost...voda je ,,mrtve palivo,, predstavte si ji jako vybytou baterku...rozlozenim vody na vodik a kyslik byste tu pomyslnou baterku nabyli, ale neziskate z ni vice energie, nez jste do ni vlozili...to je proste z fyzikalniho hlediska nemozne Smysl takovymto zpusobem vyrabet vodik v aute by melo jedine pri rezimech, kdy se vykonu naopak potrebujeme zbavit napr brzdeni motorem z kopce, nasledne ulozeni do zasobniku a vyuzit pri normalnim provozu. Obavam se ale, ze by se takto ziskalo tak malo, ze by to smysl stejne nemelo... navic takova aparatura by urcite vazila celkem hodne, takze si myslim ze ve vysledku by to mohlo byt jeste horsi 
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 30.11.11, 00:53 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
Elektrolyticke ziskavanie vodiku z vody ma ucinnost okolo 60% voci dodanej elektrickej energii (ktoru tiez nevyrabame so 100% ucinnostou) ale toto by mal vediet kazdy co ma za sebou aspon zakladnu skolu...
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 30.11.11, 01:02 |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
No v laboratorich se dostali uz i něco pres 70% ale to je jedno, ja jen chtel poukazat na to, ze i kdyby ucinnost byla 100%, tak proste koncepce vyroby paliva na ukor vykonu je zcestna 
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 30.11.11, 01:18 |
|
 |
|
BORISROSSI
Registrován: 30.6.09, 22:59 Příspěvky: 195 Bydliště: Trnava
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
darklord píše: Ale pokial si myslis ze budes vodik v aute vyrabat elektrolyzou vody tak si debil.  temný lord sa s ničim nesere
_________________ Škoda Favorit 135LS 1992 with 136 engine
|
| 30.11.11, 01:25 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
michalkatka píše: koľko energie je treba na vyrobenie povedzme 1kg HHO  Určitě více, než kolik energie získáš jeho spálením. A nezapomínejte na jednu malou nepříjemnou vlastnost vodíku, nedá se skladovat stejně snadno, jako jiné plyny. 
|
| 30.11.11, 12:33 |
|
 |
|
Billy Bob Bean
Registrován: 23.10.09, 17:11 Příspěvky: 233 Bydliště: Olomouc - Brno
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
Likirada: Jezdit jen na v autě vyrobený vodík je hloupost. Možná by se tím přidaným vodíkem dal zvýšit dojezd o nějakej ten kilometr. Touto cestou nemá smysl chodit, jedině, vozit si koupený tlakový lahve s vodíkem, ale to je už lepší CNG nebo LPG jinak skončíš jak Hindenburg.
Já se chci dát elektromobilu. BLDC má skoro ve všech režimech účinnost přes 82% oproti spalovači s 30%, max 40%. Nevýhoda je, že se nedá nabít za 5 minut, jak u normálního auta trvá nalití chcánků do nádrže.
_________________ Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95
Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR
|
| 30.11.11, 19:05 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|