Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 17:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 FELICIE A VODIK ? 
Autor Zpráva

Registrován: 4.3.08, 21:11
Příspěvky: 756
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
Chlapi, vodíkem se nezabývejte. Nobelovu cenu dostane ten, komu se podaří nasadit řemenici na dámské přirození. Kolem něj se točí tolik nevyužité energie......


29.11.11, 21:52
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
likirada píše:
a tu verzi udelat perpetum pobile sme taky uvazovali pomoci altiku ktere by byli pridelane na napravu a kde si cosik s elektro motorem ale to sme taky zamitli a velmi rychle jak vyse je psano ze by to nejelo :D a vy si porad myslite ze na vyrobu velkeho mnostvi vodiku musi byt spotrebovane i velke mnostvi proudu zee ?? pak vam tu hodim nejake videjko az to sprovoznime zatim zdar a muzete pokracovat ;)


Pokial to myslis tak ze to auta nacapujes kvapalny vodik a ten potom budes konvencne spalovat tak OK. Potom ma zmysel sa zaoberat tym ci to motor znesie a ako dlho. Ale pokial si myslis ze budes vodik v aute vyrabat elektrolyzou vody tak si debil, mal by si vratit obcanku ak nejaku mas a zopakovat si studium fyziky pre zakladne a stredne skoly. Dalej tato debata nema zmysel.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


30.11.11, 00:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
karosář
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.07, 13:00
Příspěvky: 4154
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
vyrabet vodik z vody na ukor vykonu je uz z pricipu blbost...voda je ,,mrtve palivo,, predstavte si ji jako vybytou baterku...rozlozenim vody na vodik a kyslik byste tu pomyslnou baterku nabyli, ale neziskate z ni vice energie, nez jste do ni vlozili...to je proste z fyzikalniho hlediska nemozne :roll:
Smysl takovymto zpusobem vyrabet vodik v aute by melo jedine pri rezimech, kdy se vykonu naopak potrebujeme zbavit napr brzdeni motorem z kopce, nasledne ulozeni do zasobniku a vyuzit pri normalnim provozu. Obavam se ale, ze by se takto ziskalo tak malo, ze by to smysl stejne nemelo... navic takova aparatura by urcite vazila celkem hodne, takze si myslim ze ve vysledku by to mohlo byt jeste horsi :wink:

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk
OctaviaII 1,9tdi 462tk


30.11.11, 00:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
Elektrolyticke ziskavanie vodiku z vody ma ucinnost okolo 60% voci dodanej elektrickej energii (ktoru tiez nevyrabame so 100% ucinnostou) ale toto by mal vediet kazdy co ma za sebou aspon zakladnu skolu...

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


30.11.11, 01:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
karosář
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.07, 13:00
Příspěvky: 4154
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
No v laboratorich se dostali uz i něco pres 70% ale to je jedno, ja jen chtel poukazat na to, ze i kdyby ucinnost byla 100%, tak proste koncepce vyroby paliva na ukor vykonu je zcestna :)

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk
OctaviaII 1,9tdi 462tk


30.11.11, 01:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.09, 22:59
Příspěvky: 195
Bydliště: Trnava
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
darklord píše:
Ale pokial si myslis ze budes vodik v aute vyrabat elektrolyzou vody tak si debil.


:lol: temný lord sa s ničim nesere

_________________
Škoda Favorit 135LS 1992 with 136 engine


30.11.11, 01:25
Profil
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
michalkatka píše:
koľko energie je treba na vyrobenie povedzme 1kg HHO :?:

Určitě více, než kolik energie získáš jeho spálením.

A nezapomínejte na jednu malou nepříjemnou vlastnost vodíku, nedá se skladovat stejně snadno, jako jiné plyny. :wink:


30.11.11, 12:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 23.10.09, 17:11
Příspěvky: 233
Bydliště: Olomouc - Brno
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
Likirada:
Jezdit jen na v autě vyrobený vodík je hloupost. Možná by se tím přidaným vodíkem dal zvýšit dojezd o nějakej ten kilometr.
Touto cestou nemá smysl chodit, jedině, vozit si koupený tlakový lahve s vodíkem, ale to je už lepší CNG nebo LPG jinak skončíš jak Hindenburg.

Já se chci dát elektromobilu. BLDC má skoro ve všech režimech účinnost přes 82% oproti spalovači s 30%, max 40%. Nevýhoda je, že se nedá nabít za 5 minut, jak u normálního auta trvá nalití chcánků do nádrže.

_________________
Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95

Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR


30.11.11, 19:05
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.044s | 10 Queries | GZIP : Off ]