Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 18:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 škoda favorit jenom točí 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.08, 19:34
Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
rozdělovač??? to že se to zastavilo asi znamená že to zapálilo směs v nevhodnou dobu... ale jen polemizuji

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


11.1.13, 19:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
No já nejsem motorář, ale taky si myslím že to nepálí správně jak má. I když jsem zkoušel a jiskra šla, ale oranžová a na tom videu je řečeno, že je to špatně. Palec se neprotáčí, to jsem kontroloval. Někdy se mi totiž ulamuje ten výstupek uvnitř a palec se začne na hřídeli protáčet. teď je OK.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


12.1.13, 01:17
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
Už je asi opraveno. Nakonec to byly naštěstí jen asi kabely ke svíčkám. Zajímavé ale je, že dnes rano jsem to zkoušel dvakrát nastartovat a nic. Pak jsem zkoušel svíčky, ty jsou černé jak but. ale po těch nepodařených startech se nedivím. Jiskru to házelo. V garáži jsem měl náhradní kabely. Vyměnil jsem je tedy a hele, ono to hned napoprvé naskočilo. Třikrát jsem to chcípnul a nastartoval a pokaždé to chytlo. Byl jsem to zajet po městě, po cestě jsem to dal zase třikrát chcípnout a nastartoval a v pohodě.
Ještě že tak, už jsem se bál, aby nebyl špatný VN modul. U nás ve škodovce jsem se ptal a cena skoro 3 papíry. :shock: :shock:
Jaktože to házelo jiskru, když jsem to zkoušel v ten čtvrtek odpoledne i dnes ráno, ale nechytalo to a po výměně kabelů to chytlo na drc?
To jako že kabely už mají velký odpor a jisrka byla nějaká slabá nebo studená a nestačila na zapálení směsi?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


12.1.13, 17:23
Profil

Registrován: 13.11.12, 12:54
Příspěvky: 205
Bydliště: Ďačov 152, 08271 Lipany
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
a inak nie je nahodou na lpg? maš to tak že ak mu pridaš tak ti uatomaticky premne na lpg? a ked ti to zdlochlo bol na plyne alebo na benzine...

_________________
doveziem aj preveziem čokovelk a kohokovek.
mimo odpor - všetko sa učim


12.1.13, 20:50
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
To jsem zrovna jel na LPG. Ano, mám systém, že vždy startuji na benzín a po přidání otáček na asi 2500/min. se mi to přepne na LPG. Nastartoval jsem na benzín, nechal chvíli běžet, potom jsem to přepnul na LPG a jel. Asi po 500m mi to zničeho nic chcíplo, jako bych vypnul klíček.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.1.13, 10:25
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
jako už ti to zas nejede?


13.1.13, 12:11
Profil

Registrován: 13.11.12, 12:54
Příspěvky: 205
Bydliště: Ďačov 152, 08271 Lipany
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
a ked ti to skapalo a logicky si hend skusil točiť... urobilo ti čerpaldlo ten znamy zvuk ked nataha? točili valce naprazdno?
potom ked nenaskočil si otovoril kapotu nič podozrive si si nevšimol? ani na splynovači? a kde maš namotovane relatka od LPG?

_________________
doveziem aj preveziem čokovelk a kohokovek.
mimo odpor - všetko sa učim


13.1.13, 12:20
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
Miloš: už jsem to asi opravil, vždyť jsem psal. Asi byly špatné kabely ke svíčkám.

Haluska-ML: Ano, na první pohled nebylo nic znát, když byly špatné kabely ke svíčkám. Už jsem to psal. Tedy alespoň myslím že to byly kabely svíček. Vyměnil jsem je a už to fachčenko. Zajímavé, kdysy jsem měl na starém fáčku něco podobné, ale byl to karbec 91. Taky jsme s tatíkem zkoušeli vše možné a nakonec byl špatný kabel civka-rozdělovač. Ten mi odcházel tak dvakrát do roka. Proč nevím. Tady jsem vyměnil všechny a už to začlo fungovat, tak jsem to neřešil.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.1.13, 12:45
Profil

Registrován: 13.11.12, 12:54
Příspěvky: 205
Bydliště: Ďačov 152, 08271 Lipany
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
je to fajn že ti to ide ale ked sa ti to stane opäť? a vymeniš kable a nepomože? neviem ako vy ale ja musim mať auto vždy v takom stave aby som snim mohol skludom kedykovlek aj na dovolenku isť... niekedy za volatom som aj 10h v kuse tak ako nahle zistim že niečo nie je ako ma byť, alebo viem že my to blizkej buducnosi odijde mam to doma alebo ked to viem rychlo vmyniť tak aj v kufru.
Ja sa do aut prd rozumiem oproti vam ale z mojho hladika by som to nepokladal za vyriešenu vec kedže podla toho čo si tu predtym pisal my to nejak nesedi.

_________________
doveziem aj preveziem čokovelk a kohokovek.
mimo odpor - všetko sa učim


13.1.13, 13:04
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
No uvidím, sám se tomu divím. Ale zkoumal jsem, vyměnil jsem všech 5 kabelů a funguje to a chytlo to na první drc. Pak jsem to zkoušel asi třikrát nastartovat a pokaždé to chytlo hned. Pak jsem to byl zajet po městě a zase párkrát startoval. Pokaždé to chytlo hned. Takže jsem jel odpoledne s maminou nakupovat a nebyl problém. Dnes půjdu omést auto odpoledne od sněhu, ať nemusím ráno ometat 30cm, kdyby sněžilo až do rána a vyzkouším to. Vaš otázka je sázka do loterie. U karbeců je to jednoduché, ale u vstřikování je plno čidel a snímačů, tak tam je více věcí co může dělat problémy. Kdyby přetrvával problém, zaměřil bych se opravdu na ten VN modul, snímač otáček, nebo jinde.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.1.13, 13:34
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
Navíc všechno sebou vozit v autě by asi nebyl problém, pokud někdo neřeší místo. Ale některé díly jdou vyměnit za pár minut, ale jiné je práce třeba na půl dne, jako třeba pal. čerpadlo apod.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.1.13, 13:35
Profil

Registrován: 13.11.12, 12:54
Příspěvky: 205
Bydliště: Ďačov 152, 08271 Lipany
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
a maš ešte tie stare kable? skus len tak prehodiť ich naspäť čo to urobi... :wink:
ak naštartuje aj na nich tak problem može byť aj niekde inde...

_________________
doveziem aj preveziem čokovelk a kohokovek.
mimo odpor - všetko sa učim


13.1.13, 13:37
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
No to mě nenapadlo. Už jsem je raději vyhodil, abych je někomu nebo sobě někdy omylem nedal. Mohl jsem to zkusit, no už je pozdě. A když bych je tam dal a jelo to, tak bych to nechápal. Co by pak byla příčina?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.1.13, 13:47
Profil

Registrován: 13.11.12, 12:54
Příspěvky: 205
Bydliště: Ďačov 152, 08271 Lipany
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
Už jsem je raději vyhodil, abych je někomu nebo sobě někdy omylem nedal.
:D zasmial som sa :D mne sa to už stalo a potom som nechapal prečo to neide ked som to vymenil za 100% funkčne... preto to vylučne davam na jednu kopu a potom bud zberne suroviny alebo kontajner.
Ako si pisal vyšie: VN modul, snímač otáček, nebo jinde.
tak to by som neriešil a ani čerpadlo ak ho počuješ ako taha tak je OK ale zameral by som sa na plyn lebo ten byva velmi haklivy a aj relatka splynovača a prečo?
kedže plyn ide kvapalny v splynovači sa ohreje a a v plynom stave ide do sania a v zime ak ty naštartuješ auto a nechaš ho chvilu bežať a potom pirdaš na otačkach a prepne ti do plynu tak tepla voda ani len do splynovača nedošla a plyn ide studeny v radovo pod nulou a tym padom sa ti robi kondenz v sani a maš vodu, male množstvo lae urobi to bordel a to sposbi to že ti zdochne... nemusi ti ani cuknuť pri jazde ale vyhodiš ryhclosť a zdochne... a vtedy sa často stava že relatko automaticeho preinanie sa ti zaskene... v skratke automaricky neprepne do benzinu a ty možeš točiť ako debil... sviečky ti budu davať isrku... všetko bude v poriadku dokonca možeš ho roztahovať za druhym autom aj tak to nepomože... prejavi sa to tak že ked daš dole sanie a pozrieš na jednobodovy vstrek tak ked točiš nejde ani benzin ani plyn ( ten by si mal hlavne citit)...
nieked pomože ked sa pohraš s vypinačom na prepynaie plyn, benzin a ked nie stale su tu tie relatka... 1. skorolvoať kostru ( človek nikdy nevie)
2. ppozerať kable oxidacia, dolihavosť a podobne... 3. odpojiť a opäť pripojiť vyksušať bez kluča a zo zapnutym klučom. (popravde nikdy som nezistil kedy to je lepšie) a potom sleodvať pri štartovani či strika benzin ak začne tak aj naštartuje a ked nie tak prichadzaju na rad ine veci...

_________________
doveziem aj preveziem čokovelk a kohokovek.
mimo odpor - všetko sa učim


13.1.13, 14:13
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda favorit jenom točí
No já nikde relátka nemám. V motorovém prostoru mám zvlášť ŘJ pro LPG, což by mohla být podle mě i v interiéru. Tam je celá elektronika řízení LPG, i když mi to celé dojebali v jednom LPG servisu. Přepínač mám jen elektronický bez těch páčkových přepínačů, je tam jenom jeden mikrospínač. Potom ledky indikátoru, který ale nemám zapojený a LED diody na indikaci jestli je přepnuto na benzín nebo LPG. Ty ale normálně svítí jak mají, takže nevím. Možná ale máte pravdu a je asi lepší ujet trošku větší vzdálenost při těchto mrazech, aby se kapalina více prohřála. Ráno mám většinou nastartované, když ometám a škrábu skla, tak se to trošku zahřeje.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.1.13, 14:28
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.024s | 10 Queries | GZIP : Off ]