Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 17:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Cidlo teploty oleja 
Autor Zpráva

Příspěvky: 16
Bydliště: Kolta (SK)
Příspěvek Cidlo teploty oleja
Ahoj,

Mam problem s umiestnenim cila k teplomeru oleja. Umiestnenie vo vypustaku sa neosvedcilo, nikdy to neukazalo viac ako 50°C. Cidlo je funkcne, skusal som "varicovym testom". V tom vypustaku asi nemalo idealnykontakt s olejom a stacilo sa ochladzovat odvodom tepla cez vanu. Auto je Erko, motor uplne seriovy s chladicom oleja.

Otazka znie: Kam dat cidlo teploty oleja, aby fakt bolo k niecomu a ukazovalo realnu (najvyssiu) teplotu oleja v motore?

_________________
Ivan


31.1.06, 12:16
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Nemím zda je čidlo s jedním vývodem a pokud ano tak to bude nejspíš přechod.odporem.A nebo scejchovat čidlo s budíkem přímo na autě.Jinak si myslím že umístění je dobré,pokuď ho o něco neurazíš.


31.1.06, 21:54
Profil

Příspěvky: 16
Bydliště: Kolta (SK)
Příspěvek 
Umiestnenie vo vypustaku je zle! Cidlo nema dobry kontakt s olejom. Cidlo ma jeden vyvod, signal som viedol kablom 2.5 mm. Ked som cidlo skusal v horucej vode, meralo dobre, ked je vo vypustaku, nema dobry kontakt s olejom a velky odvod tepla je cez hlinikovu vanu, takze neukaze viac ako 50°C, preto ho potrebujem dat na ine miesto, najlepsie bez vrtania do bloku a podobnych zasahov...

_________________
Ivan


1.2.06, 07:17
Profil ICQ

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Už jsem takto umístěné čidlo na škodě viděl,nevím jaké čidlo bylo použito /možná delší že zasahovalo více do oleje/.Udajně byl zpokojen.Jen si matně vzpomínám že to čidlo bylo zašroubováno do originál výpuštáku.Zdar


1.2.06, 09:44
Profil

Příspěvky: 16
Bydliště: Kolta (SK)
Příspěvek 
Nohlo to byt udajne cidlo z vysokozdvozneho vozika (jesterky) co spolupracuje s budikom teploty zo skodoviek... To moje je k Budiku Equus a zrejme je kratke....

_________________
Ivan


1.2.06, 10:08
Profil ICQ
Příspěvek 
Pokusím se poptat kolegů škodováků na názor a pak se ozvu.Zdarec


1.2.06, 10:13

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jak je čidlo tlaku oleje tak tam umísti "Téčko". Na jeden konec našroubuješ to stávající čidlo co spíná kontrolku a na druhej konec téčka to čidlo pro budík tlakoměru. V praxi jsem to ještě neviděl ale prej to funguje dobře :D


1.2.06, 11:36
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
alchstuip píše:
Umiestnenie vo vypustaku je zle! Cidlo nema dobry kontakt s olejom. Cidlo ma jeden vyvod, signal som viedol kablom 2.5 mm. Ked som cidlo skusal v horucej vode, meralo dobre, ked je vo vypustaku, nema dobry kontakt s olejom a velky odvod tepla je cez hlinikovu vanu, takze neukaze viac ako 50°C, preto ho potrebujem dat na ine miesto, najlepsie bez vrtania do bloku a podobnych zasahov...


Mám podobnou zkušenost, ve vaně jsem měl pořád tak nějak zimu, čidlo mi nikdy neukázalo víc, než asi 80 °C, ale spíše jen 40°C... Umístění čidla do vypouštěcí zátky není dobré, i když je ponořeno celé v oleji, tak neukazuje dobře, odvod tepla přes závit vanou je velký...

_________________
J.


1.2.06, 14:46
Profil

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
To T-čko není špatný nápad, ale podle mě bude větší tepelná ztráta,než v tom vypuštáku,protože bude mimo blok.Věřte chce to dlouhé čidlo a scejchovat s měřákem.Cejchovat multimetrem/většina má měření teploty/ přes díru pro měrku oleje.


1.2.06, 22:24
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz