Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 22:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Forman- elektronicky řízený karburátor 
Autor Zpráva
Příspěvek Forman- elektronicky řízený karburátor
Pořídil jsem si ŠKODU Forman Ecotronic r.v.1992 dovezenou v r.2000 z Holandska, v níž je zabudován údajně elektronicky řízený karburátor, který byl prý montován jen do vozů vyvážených do zahraničí. Nyní mám problém s tím, že když uvolním pedál plynu, tak motor ještě 3-5 sekund drží vysoké otáčky, což při řazení hodně řve a spotřeba bezínu se markantně zvýšila. Měl jsem auto už u několika mechaniků v okolí, i u jednoho autorizovaného, ale žádný se s tímto systémem buď nesetkal, nebo si s tím neporadil.


23.6.06, 08:38
Pspvek Reklama

   
Příspěvek 
Chlapáku jestli mohu poradit tak dej ty elektronický srajdy do někam a dej klasickej fávo karboš.Budeš mít pokoj.A tu Kemiru dej do háje taky a kup si část výfuku zas na fávo.Ten karboš asi na vrakáči,protože je pořád za hodně.
To se nedivim že s tim nehli.je to poonděné už od vynalezení a přesně takovouhle paseku to dělá.Dej klasiku a pofrčíš.
V tom je kouzlo Fáva a škůdek.mají karbec a jsou bez starostí..teda s kombinací palivovýho filtru.


23.6.06, 18:00
Příspěvek Re: Forman- elektronicky řízený karburátor
sleska píše:
Pořídil jsem si ŠKODU Forman Ecotronic r.v.1992 dovezenou v r.2000 z Holandska, v níž je zabudován údajně elektronicky řízený karburátor, který byl prý montován jen do vozů vyvážených do zahraničí. Nyní mám problém s tím, že když uvolním pedál plynu, tak motor ještě 3-5 sekund drží vysoké otáčky, což při řazení hodně řve a spotřeba bezínu se markantně zvýšila. Měl jsem auto už u několika mechaniků v okolí, i u jednoho autorizovaného, ale žádný se s tímto systémem buď nesetkal, nebo si s tím neporadil.



Souhlasím stí anonimem co psal.Opravuji auta a už se mi stalo žee přijel jeden stím to ecotronikem.Nikde to nedokážou opravit protože to bylo určeno na vývoz a nemají stím zkušenosti.Doporučuji vyškubat elektroniku a dát tam klasický karbec a budeš mít klid.na vrakáči ho v pohodě seženeš.Budeš muset ale absolvovat přepis v papírech.Změna z typu motoru.v papírech máš teď typ motoru např135 ecotronik ale to ecotronik ti musí vymazat protože by tě už na emisích a pak i na stk vyhodily.opravdu se ti ta přestavba vyplatí.Já jí kámošovi už dělal a spokojeně jezdí do teď bez sebemenších problémů..


23.6.06, 19:36
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
Mam podobny problem s ekotronikem.Chtel bych ho taky predelat na karbec.Mohl by mi nekdo poradit co všechno musim vymenit?Slyšel jsem že i rozdelovač.


17.8.06, 08:02
Profil

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Forman- elektronicky řízený karburátor
Anonymous píše:
sleska píše:
Pořídil jsem si ŠKODU Forman Ecotronic r.v.1992 dovezenou v r.2000 z Holandska, v níž je zabudován údajně elektronicky řízený karburátor, který byl prý montován jen do vozů vyvážených do zahraničí. Nyní mám problém s tím, že když uvolním pedál plynu, tak motor ještě 3-5 sekund drží vysoké otáčky, což při řazení hodně řve a spotřeba bezínu se markantně zvýšila. Měl jsem auto už u několika mechaniků v okolí, i u jednoho autorizovaného, ale žádný se s tímto systémem buď nesetkal, nebo si s tím neporadil.



Souhlasím stí anonimem co psal.Opravuji auta a už se mi stalo žee přijel jeden stím to ecotronikem.Nikde to nedokážou opravit protože to bylo určeno na vývoz a nemají stím zkušenosti.Doporučuji vyškubat elektroniku a dát tam klasický karbec a budeš mít klid.na vrakáči ho v pohodě seženeš.Budeš muset ale absolvovat přepis v papírech.Změna z typu motoru.v papírech máš teď typ motoru např135 ecotronik ale to ecotronik ti musí vymazat protože by tě už na emisích a pak i na stk vyhodily.opravdu se ti ta přestavba vyplatí.Já jí kámošovi už dělal a spokojeně jezdí do teď bez sebemenších problémů..


Já jsem to před dvěma lety koupil už předělané s karbem, ale emise a STK byly v pohodě a žádný přepis nemám (a to je tam i vykuchaný katalizátor)


18.8.06, 13:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Příspěvek 
taky se k nám tyhle šmejdy dováželi z německa ve velkým, nevím jestli pořád, ale vím že je to verk, tohle přiject na servis tak to letí.


24.8.06, 23:04
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
Kvuli čemu by to melo letet.Jsou lidi co tomu rozumeji.


25.8.06, 19:34
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek 
nejen do favoritů to sraly ale mám to i ve svým P205 a řešim pomocí škodováckýho karbu náhradu, s elektronickým karbem nikdo nehne


11.9.06, 13:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
ja mam ekotronika, som s nim spokojny. Existuje skodovacka dielenska prirucka, tam je to popisane celkom dobre. hladaj na: http://favorit.pedrokv.com/

kwik

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


26.9.06, 17:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Nevie niekto poradit, pouvazovat ako zapisat tento zazrak do papierov? nechce sa mi vyhadzovat katalizator, len preto ze ho tam podla papierov nemam. Teda logickejsie by bolo zmenit to nejako na policii. Vyslo to tak original z fabriky, tak je to snad mozne je, teda dufam :roll:

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


26.9.06, 18:07
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz