Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 17:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Rozvodova retaz 
Autor Zpráva
Příspěvek Rozvodova retaz
Ma vplyv vytahana rozvodova retaz na startovanie ?


30.1.06, 17:14
Pspvek Reklama

   
Příspěvek Rozvodový řetěz
Řekl bych, že jo. Když mi ho kamarád vyměnil, seřídili jsme předstih a startovalo to jedna radost. Ještě doporučuju výměnu rozdělovače, pokud má naběháno 100+ kkm, není už v optimální kondici. Já jsem pro jistotu vyměnil i karburátor a motůrek si i ve 120000 spokojeně předl (Š105/86). :D


30.1.06, 22:37
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Jistě má, dost rozhodí pčedstih.

_________________
J.


31.1.06, 23:53
Profil
Příspěvek 
Auto bylo líné, v mrazu skoro nešlo nastartovat. Měřil jsem předstih stroboskopem a na volnoběh "plaval" +-10 stupňů na klice. Předstih se prakticky nedal nastavit. Po výměně řetězu a soukolí náhonu rozdělovače sedí podle stroboskopu předstih jak přibitý. Vytahaný řetěz měl za sebou asi 40tkm. Když jsem položil stará a nové rozvodová kola s napjatým řetězem na sebe, tak soukolí s vytahaným řetězem mělo asi o 1,5mm větší osovou vzdálenost.


3.2.06, 00:59
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Životnost rozvodového řetězu je dána druhem provozu, kdo motor hodně honí, řetěz nevydrží ani 35 000 km. U 1,3 MPI dále vytahaný řetěz ovlivňuje čidlo detonací, jeho cinkot čidlo občas vyhodnotí jako detonace a sníží předstih až o 15°, motor okamžitě ztratí výkon. Jediná pomoc je okamžitá výměna řetězu. Věřit tomu nemusíte, ale takových případů mají v servisech do roka stovky.

_________________
J.


3.2.06, 08:03
Profil

Příspěvky: 32
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Chcem dat vymenit rozvodovu retaz na favorite a chcem aj vymenit motorovy olej. Mam olej menit az po vymene retaze alebo mozem aj pred vymenou. Ide mi o to, ze neviem ci je pri vymene rozvodovej retaze aj nejaka strata oleja.( Retaz mi menia v servise a olej si menim sam ). :?:


8.2.06, 18:31
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Pravdepodobne ti ho budu chciet vymenit v servise. Aj tak ho musia vypustit, a dat zase naspat. Ak im neveris, tak to urob az ked sa auto vrati zo servisu.


8.2.06, 19:53
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz