Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 00:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Rozdělovač felicia 
Autor Zpráva

Příspěvky: 15
Příspěvek Rozdělovač felicia
Zdravím, mám Feldu 1.3 BMM r.v. 95 a občas nechce startovat (hlavně když teď v zimě třeba den, dva stojí nebo když je vlhko) startér se točí ale prostě nenaskočí, měnil jsem svíčky, čidlo teploty chl. kap. a nachvíli se zdálo že je to OK, ale omyl... Prostě bylo jenom hezky sucho :D Dedukční metodou jsem došel k závěru, že bude nejspíš vadný rozdělovač, protože dneska když to nešlo nastartovat, jsem zkoušel a jiskru z VN modulu dává (připojil jsem cvičnou svíčku, přiložil k motoru, figurant zatočil a jiskra jak řemen), ale z rozdělovače už nikoli (opět stejný postup ale s kabelem vedoucím ke svícím), natož jsem vymontoval ještě i svíčky, abych zkontroloval jestli dochází palivo a byly zalité, takže jsem to logicky zúžil na rozdělovač (i když vizuální nevypadá popraskaný ani nikterak zoxidovaný) nebo mně ještě napadlo, že to můžou být špatné kabely ke svíčkám... Tudíž jsem dneska objednal palec, víčko a i kabely a teď můj dotaz. Jak správně vyměnit palec rozdělovače, jsem pouhý student a vůbec ne z oboru (VŠ informatika), ale učím se rychle a hodně věcí jsem si už na autě opravil sám :) Takže co jsem tedy do teď vygooglil:

1. u BMM je originální palec přelepený a musí se sundat hrubou silou, může se pry během tohoto procesu i zlomit ale že to nevadí, prostě mám pořádně potáhnout nahoru a nějak ho vytáhnout
2. následně musím nastavit rýsku řemenice na 0° aby se ty válce nějak jakože srovnaly (heh tady tomu jakože rozumím tak, že válce budou v poloze kdy se má hodit jiskra do prvního válce)
3. nastavit palec aby ukazoval na rýsku, která je vyznačená na samotném rozdělovači (rýska, zářez), nebo pokud tam ta rýska nebude tak nějak jakože před ten první vývod kabelu ke svíčkám
4. nasadit víčko a připojit kabely (klasika počítá se od vrchní díry a pořadí zapalování by mělo být 1-3-4-2 točí se samozřejmě po směru hod. ručiček)

Překontrolujte prosím můj plánovaný pracovní postup, a pokud možno mně opravte/doplňte :) Jo a někde jsem četl, že bych měl ten rozdělovač i nějak namazat (někam kápnout kapku oleje, aby to dobře fičelo) ale to nevím kde to bylo, a taky jsem četl, že nový palec mám buďto přilepit (nejlíp pry silikonem, ten ale nemám) nebo že tam mám nějak nacpat hadru či co :D Děkuji :)


28.1.15, 00:27
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Rozdělovač felicia
Nastavenie môžeš skontrolovať,ale pokiaľ pozri hlavne do veka toho rozdelovača,v akom stave je uhlík a kontakty,aj to zvykne robiť problémy,hlavne keď sú vypálené,alebo zaoxidované.Ten uhlík uprostred má pekne pružiť.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


28.1.15, 10:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Rozdělovač felicia
a nebo vymontuj snímač otáček co uvidíš :shock: očisti vem kompresor foukej do té díry a toč s motorem a

světe div se :shock: :oops:


28.1.15, 22:01
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Rozdělovač felicia
Kup si nové víčko rozdělovače a budeš mít klid :!: . Může být naprasklé, pak to vevnitř navlhne a šlus.... Problém dost známý u starých škodovek /š120 atd./

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


28.1.15, 22:20
Profil

Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Rozdělovač felicia
děkuji za rady, koupil jsem nové víčko, nový palec a nové kabely, starý palec jsem vylámal a nahodil nový, víčko vyměnil spolu s kabelama. A světe div se, Felda jede jako vyměněná! :)


1.2.15, 00:05
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Rozdělovač felicia
Tak vidíš,jak to bylo jednoduché...

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


1.2.15, 08:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz