Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 23:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 kontrolka oleje 
Autor Zpráva

Příspěvky: 40
Bydliště: Odry
Příspěvek kontrolka oleje
Zdravím,to jsem zase já a moje octávka 1.9 tdi. Mám problém. Začala mi blikat a řvát výstraha že je málo oleje.,v motoru je ale podle měrky oleje dost. Po chvilce to přestane,a tak dokola. Asi jsem "dobře "koupil. r.v. 1999. Nevíte náhodou čím by to mohlo být? špaqtný senzorek nebo nějaké "olejové čerpadlo nebo turbo?Dám to sice do servisu,ale raději bych věděl co s tím asi může být. :oops:
Díky za odpovědi. Luiss


7.9.06, 14:16
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: kontrolka oleje
luiss píše:
Zdravím,to jsem zase já a moje octávka 1.9 tdi. Mám problém. Začala mi blikat a řvát výstraha že je málo oleje.,v motoru je ale podle měrky oleje dost. Po chvilce to přestane,a tak dokola. Asi jsem "dobře "koupil. r.v. 1999. Nevíte náhodou čím by to mohlo být? špaqtný senzorek nebo nějaké "olejové čerpadlo nebo turbo?Dám to sice do servisu,ale raději bych věděl co s tím asi může být. :oops:
Díky za odpovědi. Luiss


mě dělalo to samý tak sem vyměnil baroskop a je to ok

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


7.9.06, 14:37
Profil ICQ

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: kontrolka oleje
Sadra17 píše:
luiss píše:
Zdravím,to jsem zase já a moje octávka 1.9 tdi. Mám problém. Začala mi blikat a řvát výstraha že je málo oleje.,v motoru je ale podle měrky oleje dost. Po chvilce to přestane,a tak dokola. Asi jsem "dobře "koupil. r.v. 1999. Nevíte náhodou čím by to mohlo být? špaqtný senzorek nebo nějaké "olejové čerpadlo nebo turbo?Dám to sice do servisu,ale raději bych věděl co s tím asi může být. :oops:
Díky za odpovědi. Luiss


mě dělalo to samý tak sem vyměnil baroskop a je to ok


Když je vpořádku baroskop a dost oleje a přesto kontrolka oleje svítí za chodu motoru, tak jde pravděpodobně o závadu olejového čerpadla a důrazně se doporučuje s takovým autem vůbec nejezdit, protože hrozí zadření motoru. (K opravě do servisu auto pro jistotu odtáhnout s vypnutým motorem. )


7.9.06, 15:45
Profil

Příspěvky: 40
Bydliště: Odry
Příspěvek 
A poznám doma zda-li je ten baroskop v pořádku? Alarm se ozve sem tam,neřve pořád.


7.9.06, 15:56
Profil ICQ

Příspěvky: 40
Bydliště: Odry
Příspěvek 
[quote="luiss"]A poznám doma zda-li je ten baroskop v pořádku? Alarm se ozve sem tam,neřve pořád.natočím ji.jedu ,pak to zařve,chvilku bliká a pak je klid,po nějaké době to samé,pak třeba 20 km nic atd


7.9.06, 16:00
Profil ICQ

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
luiss píše:
A poznám doma zda-li je ten baroskop v pořádku? Alarm se ozve sem tam,neřve pořád.


Poznáš to, když ho vyměníš, jestli kontrolka pak už nebude svítit za chodu motoru. Nevíš-li si s tím rady sám, rozhodně bych doporučil raději utratit těď pár stokorun za automechanika než později tísíce za jiný motor nebo generálku.


7.9.06, 16:07
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
luiss píše:
luiss píše:
A poznám doma zda-li je ten baroskop v pořádku? Alarm se ozve sem tam,neřve pořád.natočím ji.jedu ,pak to zařve,chvilku bliká a pak je klid,po nějaké době to samé,pak třeba 20 km nic atd


já měl úplně to samý

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


7.9.06, 16:18
Profil ICQ

Příspěvky: 40
Bydliště: Odry
Příspěvek 
a dá se s tím(pokud to je baroskop) jezdit? myslím né daleké trasy ale tak 50 km do servisu?Sám to opravovat nebudu, neseru se tam čemu nerozumím.


7.9.06, 17:23
Profil ICQ

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
luiss píše:
a dá se s tím(pokud to je baroskop) jezdit? myslím né daleké trasy ale tak 50 km do servisu?Sám to opravovat nebudu, neseru se tam čemu nerozumím.


Kdyby to byl baroskop, tak se s tím jezdit pochopitelně dá bez problémů, jenže kdyby to bylo olejové čerpadlo, tak se motor málo maže, takže jízdou ho ničíš a hrozí zadření. (Předpokládám, že auto po sobě nenechává loužičky oleje a ani nepociťuješ snížení výkonu motoru - to by znamenalo vadné těsnění nebo prasklinu v bloku motoru.)


7.9.06, 17:51
Profil

Příspěvky: 40
Bydliště: Odry
Příspěvek 
to bylo první co jsem zljištoval,olej se neztrácí,fleky pod autem nejsou,z výfuku nic nekape,motor valí jako dřív,ani dle poslechu se nic nezměnilo.Začlo to blbnout když jsem se na křižovatce lekl a nešetrně jsem se rozjel(gumovačka).obyčejně to nedělám ale ¨lekl jsem se tramvaje.a od té doby to sem tam blikne a zařve. třeba včera to neudělalo ani jednou(cca250 km) a dneska asi 5x(ty samé km)zítra zajedu do servisu azkusím to zjistit.


7.9.06, 18:17
Profil ICQ
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
luiss píše:
to bylo první co jsem zljištoval,olej se neztrácí,fleky pod autem nejsou,z výfuku nic nekape,motor valí jako dřív,ani dle poslechu se nic nezměnilo.Začlo to blbnout když jsem se na křižovatce lekl a nešetrně jsem se rozjel(gumovačka).obyčejně to nedělám ale ¨lekl jsem se tramvaje.a od té doby to sem tam blikne a zařve. třeba včera to neudělalo ani jednou(cca250 km) a dneska asi 5x(ty samé km)zítra zajedu do servisu azkusím to zjistit.


na 99% bych tipoval baroskop

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


7.9.06, 18:21
Profil ICQ

Příspěvky: 40
Bydliště: Odry
Příspěvek 
tak to je baroskop.díky všem zúčastněným.Po neděli jsem objednaný na výměnu.čus a mejte se. :lol:


8.9.06, 13:50
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz