Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 1,6MPi 
Autor Zpráva

Příspěvky: 69
Bydliště: kdesi kolem Prahy
Příspěvek 1,6MPi
ahoj co vy na motor 1,6MPi - 74kW? dával se do Octavii,
jeto kvalitka? co poruchovost, vykon, spotreba?

Dík


5.9.06, 07:15
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
no slysel sem ze na to ze je to jen 1,6 tak spotreba velmi vysoka

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


5.9.06, 22:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 69
Bydliště: kdesi kolem Prahy
Příspěvek 
díky, tak to už pak vim proc tu octavii 98rv nikdo nechce :-) ač je v plný výbavě(krom kůže) a stojí "pouhých!" 119t Kč....


6.9.06, 08:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
on je to celkove divnej motor - ma divnej zvuk, jako by se v tom aute trapil

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


6.9.06, 10:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 69
Bydliště: kdesi kolem Prahy
Příspěvek aha
Noo to je novinka, tak to do toho nejdu, asi šáhnu po klasické 1,6tce


6.9.06, 11:58
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek Re: aha
no ale pockej - to jako chces oktavu s timhle motorem - tak to uz ale radsi kup tu 1,6 74kW - protoze ta lininova 55kW 1,6ka se v oktave uz uplne utrapi - oktava je tezka a potrebuje trochu sily, kterou ji ta 1,6 74kW dat dokaze, ale ta slabsi verze, to opravdu vynech a kup radsi nejaky slaby TDicko

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


6.9.06, 13:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 69
Bydliště: kdesi kolem Prahy
Příspěvek Re: aha
Počkej, vždyt si rikal že ta 1,6MPi - 100PS -neni dobrej motor?! Chapu že tak 55kW je jeste horsi a spis do Felicie,ale zase bude asi min problemova nez ta 1OOkonova ne? A TDi sou mooc drahy, zatim...


7.9.06, 06:44
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek Re: aha
no v myslel jsem to v porovnani treba k nejakymu TDicku, ale v porovnani s 1,6 55kW je to samozrejme lepsi-Tech 55kW uz opravdu do octavie nepatri. Ale co se tyce te spotreby, oba motory zerou hodne

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


7.9.06, 07:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 69
Bydliště: kdesi kolem Prahy
Příspěvek Re: aha
mohl bys malinko bliže definovat "hodně"? - máš s tím to osobní zkušenost, jezdil si v tom?

P.S: rád bych vyměnil uhlíky u Favotita - starter, blbne to nejak ,viz muj dotaz na foru, na co dat pozor,na montáže jsem poměrně začatečník, doufám že to zvládnu :)


7.9.06, 11:43
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek Re: aha
ne ja v tom nejezdim, ale kamos to ma a stale si na spotrebu stezuje - mimo mesto ze se prej nedostane pod 9 litru - ale slysel jsem i od jinud ze je to dost zravej motor. jinak s tim starterem nevim-uhliky pujdou asi vymenit v pohode a jejich cena bude zanedbatelna - doporucoval bych mrknout nejdriv do naky knizky - napriklad "opravy a udrzba vozu skoda favorit" tam to bude detailne popsano

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


7.9.06, 21:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 69
Bydliště: kdesi kolem Prahy
Příspěvek Re: aha
jo díky, ale řikam ta oktavka je fakt krasna, relativně mlada a jestě v plny palbě.....a poměrně za dobrou cenu, no uvidime, jinak ohledně toho starteru, asi to bude jinde než v uhlíkach, včera sem to byl omrknout a točíto, ne motorem, ale jako kdyby prokluzoval starter, spiš pastorek? no nevim, možná se na to dnes prijde mrknou kamos ze servisu, tak uvidime, abych nekoupil něco co by pak bylo k ničemu! :-)


8.9.06, 07:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Skusenosti z prevadzky oktavie s tym motorom by ma zaujimali. Chystam upgrade a 74kw oktavka je jednou z moznosti. Ako je to s poruchami, udrzbou, spotrebou. Na co si davat pri kupe pozor a tak.


8.9.06, 07:46
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
já ho jen opravuji a pořád něco, za tři roky, nějaké čidlo tlaku v servu, vytekla voda, stahovačka skla asi dvakrát, pak zase voda někde vepředu těsnění, zadní lamda mírné cukání 4600, pak to nejelo sem tam vůbec to byla přední lambáda 2400 a její výměna to je na mrtvici, pořád tam něco klepe, už jsme to měli na stk a nic jsme nezjistili, na zvedáku jsem taky na nic nepřišel, poloosu sjem měnil, pozor na první verze praskají tam převodovky, rozjede se diferák do stran jde to zavařit nebo na vrakecu kolem 15 druhá, nevím přesně, ale od nějakého roku jsou ty převodovky zesílené, spotřeba taky je tam paluní počítač a když to škrtím na pětku tak 6.5-7.5, chceš trochu jet a si pořád přes deset, mimo obec lehká noha 90 km tak 8, nelepší jsou asi TDi je tam výkon i spotřeba 4.5-5.2, řemen s kladkama se dá koupit do čtverky, váha vzduchu za 2.200, má to od holky kluk a lítá a lítá, já mám fábku SDi 5-5.2 litru nafty, taky pořád něco ale kravinky, nejde občas rádio, občas stahovačka, zpětné světlomety, praskla hadie podtlaku u posilovače brzd, levý kulový čep s táhlem na řízení odešel, je to lenoch na svižnější jízdu potřebuješ prostor, moje žena je však spokojená vlezla do toho z fáčka čau miloš


12.9.06, 14:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Jestli máte někdo nějaké zkušenosti s Octavií, tak prosím napište. Toto téma mě také velmi zajímá. Případně poraďte, který typ je nejlepší.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


13.9.06, 07:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 69
Bydliště: kdesi kolem Prahy
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
já ho jen opravuji a pořád něco, za tři roky, nějaké čidlo tlaku v servu, vytekla voda, stahovačka skla asi dvakrát, pak zase voda někde vepředu těsnění, zadní lamda mírné cukání 4600, pak to nejelo sem tam vůbec to byla přední lambáda 2400 a její výměna to je na mrtvici, pořád tam něco klepe, už jsme to měli na stk a nic jsme nezjistili, na zvedáku jsem taky na nic nepřišel, poloosu sjem měnil, pozor na první verze praskají tam převodovky, rozjede se diferák do stran jde to zavařit nebo na vrakecu kolem 15 druhá, nevím přesně, ale od nějakého roku jsou ty převodovky zesílené, spotřeba taky je tam paluní počítač a když to škrtím na pětku tak 6.5-7.5, chceš trochu jet a si pořád přes deset, mimo obec lehká noha 90 km tak 8, nelepší jsou asi TDi je tam výkon i spotřeba 4.5-5.2, řemen s kladkama se dá koupit do čtverky, váha vzduchu za 2.200, má to od holky kluk a lítá a lítá, já mám fábku SDi 5-5.2 litru nafty, taky pořád něco ale kravinky, nejde občas rádio, občas stahovačka, zpětné světlomety, praskla hadie podtlaku u posilovače brzd, levý kulový čep s táhlem na řízení odešel, je to lenoch na svižnější jízdu potřebuješ prostor, moje žena je však spokojená vlezla do toho z fáčka čau miloš


tak tohle je hukot, po přečtení sem asi přestal mít chut na octavii! nic mene ta co sem si vyhlíd, právě ta 1,6 74kW asi zase takovej srac nebyla, protože během 5dnů byla fuč....a to v poměrně velkém bazaru...., ostatní jsou tam kolem 6měsíců a to sou i TDi - ale jsou určitě jinde s cenou, ta co zmiňuji byla v plné palbě (krom kůže) po prvním majiteli, po leasingu za 110t ...tušim...


13.9.06, 12:29
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz