Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Startér umřel... 
Autor Zpráva

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek Startér umřel...
Dnes mi odešel startér :oops: , točí, ale né motorem, asi se nevysunuje pastorek (?) ... co bude stát oprava? mám raději koupit "nový" z druhé ruky z feldy? jak se pohybují ceny a na co dát pozor? raďte, komentujte, beru vše :wink:

_________________
Favorit LPG


9.9.06, 22:13
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Startér umřel...
Dom píše:
Dnes mi odešel startér :oops: , točí, ale né motorem, asi se nevysunuje pastorek (?) ... co bude stát oprava? mám raději koupit "nový" z druhé ruky z feldy? jak se pohybují ceny a na co dát pozor? raďte, komentujte, beru vše :wink:

Napřed zjisti, jestli je chyba ve startéru nebo v pastorku a jestli ti tam pasuje pastorek z feldy. Nový startér s pastorkem stojí kolem 3000 Kč (český), prodávají se i čínské, které jsou zhruba za poloviční cenu, ale nemají valnou pověst.


9.9.06, 22:57
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Startér umřel...
Dom píše:
Dnes mi odešel startér :oops: , točí, ale né motorem, asi se nevysunuje pastorek (?) ... co bude stát oprava? mám raději koupit "nový" z druhé ruky z feldy? jak se pohybují ceny a na co dát pozor? raďte, komentujte, beru vše :wink:


aežeň starší funkční a neměl by bej problém

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


10.9.06, 08:29
Profil ICQ

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek Re: Startér umřel...
jarda11 píše:
Dom píše:
Dnes mi odešel startér :oops: , točí, ale né motorem, asi se nevysunuje pastorek (?) ... co bude stát oprava? mám raději koupit "nový" z druhé ruky z feldy? jak se pohybují ceny a na co dát pozor? raďte, komentujte, beru vše :wink:

Napřed zjisti, jestli je chyba ve startéru nebo v pastorku a jestli ti tam pasuje pastorek z feldy. Nový startér s pastorkem stojí kolem 3000 Kč (český), prodávají se i čínské, které jsou zhruba za poloviční cenu, ale nemají valnou pověst.

dík, nemáš zkušenosti se startérem z feldy ve favoritu a koupit nový nebo risknout třeba z vrakáče?

_________________
Favorit LPG


10.9.06, 11:44
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
nikdo jiný neporadí??? :(

_________________
Favorit LPG


11.9.06, 00:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Těžko radit takhle na dálku. Já bych to rozdělal a podíval se proč to nefunguje a podle toho bych pokračoval. Jinak jestli pasuje ti neporadím :(

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


11.9.06, 05:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Startér z Fe do Fa pasuje, pastorek je na starší Favority jiný, na novější (od ´93) stejný.


11.9.06, 10:22
Profil

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
jarda11 píše:
Startér z Fe do Fa pasuje, pastorek je na starší Favority jiný, na novější (od ´93) stejný.

Takže jesti máš možnost si ten startér z Fe před koupí půjčit na vyzkoušení, rozhodně to udělej.


11.9.06, 10:26
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
pokud ti to točí tak je to vidlička nebo pastorek uletěl, první to rozeber pokud uletěl pastorek tak ti nový starter nepomůže uletí znova musíš vyměnit věncové kolo na setrváku, pokud je to vidlička poznáš že můžeš pastorkem posouvat lehce sem tam, nový starter je samozrejmě nejlepší, že by se dělil do roku 93 a nad 93 je asi blbost, protože věncové kole je pořád stejné, je jen starter obečejný a redukovaný, starý si nekupuj, součástky koupíš u halíka, nebo zajet k lachmanovi na konci radějova na počkání dá druhý asi 1000 kč, ve bzenci má taky repasované na výměnu asi 1400 a pokud nikoho neseženeš tak projed strážnici a poslení ulice do prava luční 455 do 16.00 hodin pomohu ti miloš


11.9.06, 11:03
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
pokud ti to točí tak je to vidlička nebo pastorek uletěl, první to rozeber pokud uletěl pastorek tak ti nový starter nepomůže uletí znova musíš vyměnit věncové kolo na setrváku, pokud je to vidlička poznáš že můžeš pastorkem posouvat lehce sem tam, nový starter je samozrejmě nejlepší, že by se dělil do roku 93 a nad 93 je asi blbost, protože věncové kole je pořád stejné, je jen starter obečejný a redukovaný, starý si nekupuj, součástky koupíš u halíka, nebo zajet k lachmanovi na konci radějova na počkání dá druhý asi 1000 kč, ve bzenci má taky repasované na výměnu asi 1400 a pokud nikoho neseženeš tak projed strážnici a poslení ulice do prava luční 455 do 16.00 hodin pomohu ti miloš

dík moc! půjdu ho vytahnout, mrknu co tomu je a uvidíme.. pokud bych měl do opravy investovat nad 500Kč, raději bych něco přihodil a koupil, ten menší z Feldy, právě jsem přemýšlel že se poptám na vrakáči ve Strážnici, nebo nějaký repasovaný z feldy vyměním za ten můj špatný + doplatek... ještě jednou děkuji za typy a zdravím sůseda :lol: ze Strážnice
P.S.: napíšu jak sa to vyvíjá..

_________________
Favorit LPG


11.9.06, 11:51
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
rozebral jsem ho a ejhle! foto: http://skoda.stable.cz/cz/index.php?act ... 0&offset=0

_________________
Favorit LPG


11.9.06, 14:25
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
tak je to špatné máš asi v háji věncové kolo, pastorek ti naběhne na zuby a uletí, prostě ti nezapadá mezi zuby, dášli druhý stane se to za chvíli znova a 400 kč v háji, to jsou moje zkušenosti, musí auto na zvedák, poloosy, přavodovka dole, věncové kolo dole a bez autogenu ho tam nové asi nedostaneš praskne oprava se ti trochu prodraží není to jen tak bez atodílny se neobejdeš miloš


11.9.06, 17:12
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
no tak to se mě nechce :( nedávno jsem měnil spojku a nepřišel mě věnec na skolonku života, asi to to risknu :? dnes jsem koupil tu volnoběžku, uhlíky, matný černý lak, tak ho trochu repásnu, lupnu ho tam a budu sa modlit...

_________________
Favorit LPG


11.9.06, 17:35
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
zkus než ho tam dáš prokontrolovat zuby na věncovém kole, zub nesmí být snížený, nebo ohlý, dělám to profi a před mnoha lety jsem se párkrát spálil tak při této závadě dělám i věnec a je to stopro jinak je pošlu jinam jsou to jen obavy z reklamace a pak jdu do mínusu, nechci ti radit jen ti popisuji moje zkušenosti miloš


11.9.06, 18:19
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
vážím si tvojí pomoci a rady, a jsem rád že jsi mě tak moc poradil, tuším že vyměnit věnec by bylo nejlepší, ale finance mě to neumožňují a auto potřebuju... budu informovat jak jsem dopadl, kde jsem zůstal viset :lol: 20. jedu do Ostravy, tak počítám že tam....

_________________
Favorit LPG


11.9.06, 20:04
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz