Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Diagnostika - PALTEST 
Autor Zpráva

Příspěvky: 290
Bydliště: JIŽNÍ MORAVA
Příspěvek Diagnostika - PALTEST
má význam davat fav.89 na paltest a kolik je cena neví někdo


28.10.06, 18:27
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
vem si do ruky palec v rozdělovači a zahýbej sním, pokud ti to tam lítá tak to nemá cenu a zbytek si proměříš ohmetrem a volmetrem, údaje ti zašlu miloš


29.10.06, 11:44
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Bydliště: Čaklov, okr. Vranov n/T SR
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
vem si do ruky palec v rozdělovači a zahýbej sním, pokud ti to tam lítá tak to nemá cenu a zbytek si proměříš ohmetrem a volmetrem, údaje ti zašlu miloš


Ja iba k tomu lietaniu palca.. on ale trošku lietať má, či nie???

_________________
Š 125L r.v.89


29.10.06, 11:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
V akom zmysle myslíš "lieta"? Pri krútení palca, alebo pri viklaní zboka-nabok? A mohol by som byť tiež nenažraný a poprosiť o tie údaje?

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


29.10.06, 12:01
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192
Bydliště: okolí Prahy
Příspěvek 
Pokud by to slo, tak bych taky prosil o ty udaje k Favu.
Diky moc :) Petr


30.10.06, 17:24
Profil

Příspěvky: 188
Bydliště: Třinec
Příspěvek 
Myslim ze vsechny by nas zajimaly ty udaje. Pokud to neni nejake tezke, nebo nepodleha Copyrightu. Jinak bych aj uvital clanek jak seridit karburator, predstih a jine veci. spise laicky vystihovane a hlavne z praxe, co se muze a co nemuze delat a jake to ma nasledky atd. P. Čech sice napsal clanek o karburatorech, ale je to tak docela odborne popsano a dlouhe a obecne. Stacikl by o nejakem skodovackem a co k tomu treba. :oops: 8)

_________________
Skoda favorit 91 karburator


30.10.06, 17:37
Profil ICQ
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
Mike.M píše:
Myslim ze vsechny by nas zajimaly ty udaje. Pokud to neni nejake tezke, nebo nepodleha Copyrightu. Jinak bych aj uvital clanek jak seridit karburator, predstih a jine veci. spise laicky vystihovane a hlavne z praxe, co se muze a co nemuze delat a jake to ma nasledky atd. P. Čech sice napsal clanek o karburatorech, ale je to tak docela odborne popsano a dlouhe a obecne. Stacikl by o nejakem skodovackem a co k tomu treba. :oops: 8)


viz http://skoda-upravy.wz.cz/main/index.php?co=4 "Nebudu zde popisovat sáhodlouhé výpisky z různých skript a podobných publikací, to nechám na panu Čechovi" :lol: :lol: :lol:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


30.10.06, 18:15
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
co se týče toho lítání palce, tak pokud sním potočíš doleva doprava lehce, tak to je špatně, rozdělovač má vůli ve spojce, vůli kterou má mít je přes pružinu a musí se zase vrátit do původní polohy, co se týče těch údajů, tak doma pokud máš ten laciný volmetr tak zjistíš, napětí na akumulátoru 12.5V, po startu má být na aku 14 V a pak zapneš světla a ventilátor a napětí při zvýšených otáčkách by nemělo poklesnout napětí, pak si přepneš na 20 k ohmů a měříš jednotlivé kabely vysokého napětí, maximální odpor je do 14 k ohmů a ještě je potřeba při měření s kabely pohybovat, tím zjistíš další možné přerušení kabelu, palec by měl mít do 5 k ohmů, nic víc se bez dalších diag,přístrojů zjistit nedá, pak natoč palec na VN kabel prvního válce, a na řemenici na klikovce je ryska, tu dej na první rysku na bloku, je to ta co nejvíc vepředu, a střed palce ti musí ukazovat na tečku, která je v obvodu tělesa na rozdělovači, to je základní nastavení, jak se dá nastavit předstih to už tu někdo řešil, pootáčíš rozdělovačem v opačném směru než se točí palec, to je do leva nejlépe po milimetrech a jezdíš, jak ti při akceleraci začnou práskat ventily, mírně ubereš do prava a moc se nespleteš, že je rozdělovač v háji se spravidla pozná tak, že z auta vyrazíš sotva 110-120 km/h snad jsem to vysvětlil, že to pochopíte, mnoho štěstí miloš


31.10.06, 19:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1311
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
.................z auta vyrazíš sotva 110-120 km/h snad jsem to vysvětlil, že to pochopíte, mnoho štěstí miloš


To jsem vůbec netušil. Mám podobný problém snad to bude v tom rozdělovači.

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi
Fiat GP 1.9 JTD
Škoda Roomster 1,2 TSI


1.11.06, 09:05
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
dávej si bacha rozdělovač musí být nasí výroby kolem 1400 ty levné z číny cukají, nervy a popelnice miloš


2.11.06, 18:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
zokot píše:
slovacek.milos píše:
.................z auta vyrazíš sotva 110-120 km/h snad jsem to vysvětlil, že to pochopíte, mnoho štěstí miloš


To jsem vůbec netušil. Mám podobný problém snad to bude v tom rozdělovači.


A otvára sa ti druhá komora? Ešte častejšia závada...a máš správny predstih...tiež častá závada...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


2.11.06, 18:47
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1311
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Příspěvek 
Když vemu za palec rozdělovače tak to má dost vůle na obě strany. Kolísá mi i volnoběh. Tak chci rozdělovač poopravit. Nevíte někdo co si mám do něj určitě koupit?

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi
Fiat GP 1.9 JTD
Škoda Roomster 1,2 TSI


10.11.06, 12:15
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
zokot píše:
Když vemu za palec rozdělovače tak to má dost vůle na obě strany. Kolísá mi i volnoběh. Tak chci rozdělovač poopravit. Nevíte někdo co si mám do něj určitě koupit?


rozdělovač se nedá zpravit dychy se mění jako celek a doporučuju si připlatit za českej :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


10.11.06, 17:35
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Sadra17 píše:
zokot píše:
Když vemu za palec rozdělovače tak to má dost vůle na obě strany. Kolísá mi i volnoběh. Tak chci rozdělovač poopravit. Nevíte někdo co si mám do něj určitě koupit?


rozdělovač se nedá zpravit dychy se mění jako celek a doporučuju si připlatit za českej :wink:


Co to tu plácáš za kraviny :?: :evil: :?:
...že se nedá spravit...
...nejsi ty nějakej tajnej agent autorizovaného servisu VW? :twisted:

Pro opravu rozdělovače je dobré mít po ruce ještě jeden starý rozdělovač pro případ, že by něco bylo totálně v háji...
Takže:
Nové asi jen kontakty, palec, pružinky odstředivé regulace a snad kondík a ještě O-kroužek na nohu rozdělovače. (ale nic z toho nemusí být nutné měnit)
Postup repase popíšu jindy, dnes chci ještě přečíst zbylé příspěvky z doby mé absence na fóru :wink:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


12.11.06, 22:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
No ještě by to chtělo kluzná ložiska a možná i hřídel!

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


13.11.06, 12:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz