Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 01:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Demontáž motoru favorit 
Autor Zpráva

Příspěvky: 167
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Demontáž motoru favorit
Ahoj!Prosím o radu.Potřebuji vytáhnout motor z favorita.Jaký byste mi doporučily co nejjednodušší postup v podmínkách na parkovisti?Zatím jsem vyndával motor pouze u š1000-š130.Jde motor vytáhnout bez demontáže kloubů a převodovky?Děkuji Petr!


31.10.06, 22:49
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Vyndavat samotný motor bez převodovky asi nemá smysl, byla by větší pakárna dostávat ho ven samotnej, když to necháš vcelku, půje to ven mnohem snáz, ale budeš muset buď odpojit poloosy od kol, nebo vyklepnout poloosy z převodovky. Taky se musíš rozhodnout, jestli půjde ven horem, nebo jestli ho spustíš dolu.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


31.10.06, 23:05
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
zkus si povolit nejprve poloosy u kola klíč 30 nebo 32 a třeba tě to přejde, já jsem to dělával, u stromu hupcukem jsem spustil celý agregát na zem, zvedl fáčko za chladičovou stěnu pásem a motor jsem s převodovkou vysunul, můžeš zničit řadící tyč že ji ohneš, polososy se ti můžou rozletět u převodovky, dnes mám dvouslopový zvedák s pneumatickým nářadím a compem, takovou práci si dovedu už jen představit tak mnoho štěstí miloš


1.11.06, 18:14
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Odporucam sa popytat niekoko z garazou ,ci to mozes robit u neho. Musis vypustit vodu a oleje. Povolit a vytiahnut skrutku co drzi cap spodneho ramena, a uvolnit ho. Vvklepnut polosy z prevodovky, nahradit ich kolikom, vyklepnut cap radiacej tyce, dat prec vyfuove potrubie, kabelaz, filter hadice a hadicky, motor na nejeko podopriet , povolit uchytenia, a asi zdvihnut? z auta. Spolu s prevodvkou to nieje pierko :roll:....
Ale da sa to, ale niejeto najjednoduchsia robota pre ,,urob si sam,,

Prezradis aj dovod tejto operacie? Mozno ho vyberat nakoniec ani nebude treba. :roll:

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


2.11.06, 21:43
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz