| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Fa BMM stále saje teplý vzduch https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=26434 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Dundee [ 8.5.11, 10:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Fa BMM stále saje teplý vzduch |
Včera po připíchnutí Trpaslíka na diagnostiku jsem za chodu motoru zjistil, že se mi nezavírá klapka v sání vzduchu od výfuku a tudíž mi motor pořád saje horkej vzduch od výfuku. To bude zřejmě příčina vysoký spotřeby a toho,že se motoru moc nechce jet. A teď otázka: Co je potřeba vyměnit/ opravit, aby klapka fungovala tak, jak má? Je to Favorit BMM 40 kW. |
|
| Autor: | PJDefort [ 8.5.11, 10:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
co jiného než filtrbox |
|
| Autor: | Dundee [ 8.5.11, 10:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
Něco to otevírání klapky řídí, ne? Měnit komplet celej filtrbox mi přijde zbytečný... |
|
| Autor: | PJDefort [ 8.5.11, 10:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
je tam nějakej bimetal nebo něco takovýho tepelnýho, pochybuju že seženeš díl abys to vyměnil jestli to vůbec jde, filtrboxů se všude válí a prohodit kus za kus je to nejjednodušší řešení..tři matičky povolit, tři matičky utáhnout... |
|
| Autor: | Capricorn [ 8.5.11, 14:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
U BMM žádný bimetal není (btw mám ten dojem že ani u karburátoru se nejedná o bimetal ale o voskový termostat)... Tam je to řešené podtlakem odebíraným z těla vstřikovací jednotky a ovládané tepelným spínačem/ventilem ve filtrboxu. Takže bych zkontroloval napřed ten... jen teď netuším jestli jde vyměnit. Když tak bys musel holt měnit celý filtrbox jak napsal už kolega. Přesný postup kontroly najdeš v dílenské příručce. |
|
| Autor: | michalkatka [ 8.5.11, 22:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
nech si poriadne zapojí hadičky čo tú klapku ovládajú.... |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 9.5.11, 09:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
Dundee píše: Včera po připíchnutí Trpaslíka na diagnostiku jsem za chodu motoru zjistil, že se mi nezavírá klapka v sání vzduchu od výfuku a tudíž mi motor pořád saje horkej vzduch od výfuku. To bude zřejmě příčina vysoký spotřeby a toho,že se motoru moc nechce jet. A teď otázka: Co je potřeba vyměnit/ opravit, aby klapka fungovala tak, jak má? Je to Favorit BMM 40 kW. teplý motor nechce chytit co |
|
| Autor: | BORISROSSI [ 9.5.11, 10:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
Aka je vyhoda riesenia na BMM s hadickami, co sa vie castejsie kazit? dik |
|
| Autor: | Dundee [ 10.5.11, 14:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
slovacek.milos: Motor chytá slušně, ale žere cca 8,8 na sto, loni ještě žral cca 7,4. Studenej motor jakž takž jede, ale teplej nechce za plynem a maximálka je někde u 120 km/h. michalkatka: Jak to myslíš, pořádně zapojit? Že by byly prohozený? Máš nějakej obrázek, jak mají být? |
|
| Autor: | michalkatka [ 10.5.11, 18:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
pod klapkou sú nátrubky, ten hrubší je na hadičku čo ide na odvetranie nádrže cez aktívne uhlie druá tenšia hadička má ísť do ventilu na airboxe, a od tiaľ ide harička na tú klapku pred filtrom... inak v literatúre je popísané aj ako to odskúšať. |
|
| Autor: | Dundee [ 17.5.11, 19:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
Nikde jsem se nedočetl, jestli se dá ten "ventil" v airboxu, co do něj vedou podtlaky, nějakym způsobem přezkoušet. Jinak jsou hadičky správně a těsný... |
|
| Autor: | michalkatka [ 19.5.11, 00:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
pripojíš na vývevu a ventil schladíš chladiacim sprayom.... |
|
| Autor: | MartinK72 [ 18.2.12, 17:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch |
Vytahuji toto tři čtvrtě roku staré vlákno. Dnes jsem u jedné Felicie BMM řešil přesně totéž. Klapka vzduchu na filtrboxu zvednutá, trvalé nasávání horkého vzduchu od výfuku. Normálně se to řeší výměnou, ale mně to nedalo, vzal jsem špičaté kombinačky a po odšroubování ventilku z termočidla jsem se nestačil divit. Ve ventilku je kulička, která byla zalepená nějakým sajrajtem, takže naprosto nepohyblivá. Když jsem sundal hadičku z ovladače klapky a fouknul do ní, ten samý sajrajt mi vylítnul z otvoru po ventilku termočidla do držky... Zkrátím to. Po důkladném profouknutí obou hadiček a termočidla a očištění a odmaštění ventilku s kuličkou, stačilo tento ventilek při nastartovaném studeném motoru, zašroubovat do termočidla tak hluboko, aby se klapka zvedla (otevřelo se teplé sání). Po vrácení vložky filtru a deklu filtrboxu, začala po pár minutách klapka klesat a otvírat studené sání. Takže vše OK. Pokud tedy někdo narazíte na tuto závadu, opravdu není často nutné měnit celý filtrbox i s termočidlem. Stačí to profouknout a vyčistit tech. benzínem. Navíc si lze tímto ventilkem nastavit, jak teplý vzduch se bude nasávat do filtru, nejlepší je okolo 20 - 25stC. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|