Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Fa BMM stále saje teplý vzduch
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=26434
Stránka 1 z 1

Autor:  Dundee [ 8.5.11, 10:12 ]
Předmět příspěvku:  Fa BMM stále saje teplý vzduch

Včera po připíchnutí Trpaslíka na diagnostiku jsem za chodu motoru zjistil, že se mi nezavírá klapka v sání vzduchu od výfuku a tudíž mi motor pořád saje horkej vzduch od výfuku. To bude zřejmě příčina vysoký spotřeby a toho,že se motoru moc nechce jet.
A teď otázka: Co je potřeba vyměnit/ opravit, aby klapka fungovala tak, jak má? Je to Favorit BMM 40 kW.

Autor:  PJDefort [ 8.5.11, 10:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

co jiného než filtrbox :)

Autor:  Dundee [ 8.5.11, 10:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

Něco to otevírání klapky řídí, ne? Měnit komplet celej filtrbox mi přijde zbytečný...

Autor:  PJDefort [ 8.5.11, 10:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

je tam nějakej bimetal nebo něco takovýho tepelnýho, pochybuju že seženeš díl abys to vyměnil jestli to vůbec jde, filtrboxů se všude válí a prohodit kus za kus je to nejjednodušší řešení..tři matičky povolit, tři matičky utáhnout...

Autor:  Capricorn [ 8.5.11, 14:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

U BMM žádný bimetal není (btw mám ten dojem že ani u karburátoru se nejedná o bimetal ale o voskový termostat)... Tam je to řešené podtlakem odebíraným z těla vstřikovací jednotky a ovládané tepelným spínačem/ventilem ve filtrboxu. Takže bych zkontroloval napřed ten... jen teď netuším jestli jde vyměnit. Když tak bys musel holt měnit celý filtrbox jak napsal už kolega. Přesný postup kontroly najdeš v dílenské příručce.

Autor:  michalkatka [ 8.5.11, 22:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

nech si poriadne zapojí hadičky čo tú klapku ovládajú....

Autor:  slovacek.milos [ 9.5.11, 09:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

Dundee píše:
Včera po připíchnutí Trpaslíka na diagnostiku jsem za chodu motoru zjistil, že se mi nezavírá klapka v sání vzduchu od výfuku a tudíž mi motor pořád saje horkej vzduch od výfuku. To bude zřejmě příčina vysoký spotřeby a toho,že se motoru moc nechce jet.
A teď otázka: Co je potřeba vyměnit/ opravit, aby klapka fungovala tak, jak má? Je to Favorit BMM 40 kW.



teplý motor nechce chytit co :?:

Autor:  BORISROSSI [ 9.5.11, 10:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

Aka je vyhoda riesenia na BMM s hadickami, co sa vie castejsie kazit? dik

Autor:  Dundee [ 10.5.11, 14:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

slovacek.milos: Motor chytá slušně, ale žere cca 8,8 na sto, loni ještě žral cca 7,4. Studenej motor jakž takž jede, ale teplej nechce za plynem a maximálka je někde u 120 km/h.

michalkatka: Jak to myslíš, pořádně zapojit? Že by byly prohozený? Máš nějakej obrázek, jak mají být?

Autor:  michalkatka [ 10.5.11, 18:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

pod klapkou sú nátrubky, ten hrubší je na hadičku čo ide na odvetranie nádrže cez aktívne uhlie
druá tenšia hadička má ísť do ventilu na airboxe, a od tiaľ ide harička na tú klapku pred filtrom...

inak v literatúre je popísané aj ako to odskúšať.

Autor:  Dundee [ 17.5.11, 19:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

Nikde jsem se nedočetl, jestli se dá ten "ventil" v airboxu, co do něj vedou podtlaky, nějakym způsobem přezkoušet. Jinak jsou hadičky správně a těsný...

Autor:  michalkatka [ 19.5.11, 00:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

pripojíš na vývevu a ventil schladíš chladiacim sprayom....

Autor:  MartinK72 [ 18.2.12, 17:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Fa BMM stále saje teplý vzduch

Vytahuji toto tři čtvrtě roku staré vlákno.
Dnes jsem u jedné Felicie BMM řešil přesně totéž. Klapka vzduchu na filtrboxu zvednutá, trvalé nasávání horkého vzduchu od výfuku. Normálně se to řeší výměnou, ale mně to nedalo, vzal jsem špičaté kombinačky a po odšroubování ventilku z termočidla jsem se nestačil divit. Ve ventilku je kulička, která byla zalepená nějakým sajrajtem, takže naprosto nepohyblivá. Když jsem sundal hadičku z ovladače klapky a fouknul do ní, ten samý sajrajt mi vylítnul z otvoru po ventilku termočidla do držky...

Zkrátím to. Po důkladném profouknutí obou hadiček a termočidla a očištění a odmaštění ventilku s kuličkou, stačilo tento ventilek při nastartovaném studeném motoru, zašroubovat do termočidla tak hluboko, aby se klapka zvedla (otevřelo se teplé sání). Po vrácení vložky filtru a deklu filtrboxu, začala po pár minutách klapka klesat a otvírat studené sání. Takže vše OK.

Pokud tedy někdo narazíte na tuto závadu, opravdu není často nutné měnit celý filtrbox i s termočidlem. Stačí to profouknout a vyčistit tech. benzínem. Navíc si lze tímto ventilkem nastavit, jak teplý vzduch se bude nasávat do filtru, nejlepší je okolo 20 - 25stC.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/