Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

vstřikování paliva MPi
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=27442
Stránka 1 z 1

Autor:  slovacek.milos [ 4.9.11, 10:28 ]
Předmět příspěvku:  vstřikování paliva MPi

borec mi přišel reklamovat svíčky že 3OOO km to jelo jak drak a nyní felda netáhne,

zjistil jsem že na druhém vstřiku praskla gumička a přisávalo to vzduch do sání a štvrtý vstřik se totál ucpal nějakým sajrajtem ale elektricky byl funkční že cvakal ale nestříkal,


pro všechny kdo si nevíte rady s výkonem cukaním, je dobré vytáhnout vstřikovací lištu otočit startovat a dívat se jak práší, případně vstřik vyměnit, závady na vstřiku dřív nebyly ted už se vyskytují :wink:

Autor:  Kristensen [ 4.9.11, 14:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

No jo Miloši, se vstřikama na MPi je poslední dobou problem každou chvíli ale jakmile někomu řekneš že jeden přijde na cca 2000,- tak už na opravu sere a najednou mu nevadí že to nejede tak jak má :?

Autor:  CrazyMan [ 4.9.11, 21:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

mě by to třeba sralo... třeba na rencku mě sere lambda :(

Autor:  cmelak [ 6.10.11, 21:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

Poslední dobou stojí benzin za h...o.První mi odešel vstřik na 4.valci ,teď to vypada i na 2 a 3 válec,na volnoběh to vynechává ,jinak jede dobře.Jen ranní starty jsou na 2 válce.Na LPG jede OK.Filtr benzinu vymenen,bez efektu.Jeste zkusim vycistit sitko na cerpadle (tlak?),ale to se mi nezda kdyz to jede do kopce normalne.Motor je MPI,při odpojení vstrikovace 1 a 4 valce jde znát sakra rozdíl (klepe se),ale při odpojení 2 a 3 vstrikovace jiz takovy rozdil neni.Jeste me napada zapal.lista,ma spol.trafo na 1 a 4 nebo 2 a 3 valec,ale na LPG je vse v poradku,tak nevim.Dekuji za odpovedi.

Autor:  ventYl [ 7.10.11, 07:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

LPG byva narocnejsie na stav zapalovania, takze to asi bude v tych vstrekovacoch...

Autor:  michalkatka [ 7.10.11, 10:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

ja by som skôr povedal aj lišta, alebo sviečky...

Autor:  fatal [ 7.10.11, 10:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

Ty závady vstřiku, dá se tomu předcházet kupováním značkového paliva?

Autor:  slovacek.milos [ 8.10.11, 00:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

jsem toho názoru že problémy se vstřikama moc nebyly a ta doba prostě přišla je potřeba po tom jít

:wink:

Autor:  badopes [ 8.10.11, 08:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

To myslíš že je nějaká souvislost s těma biosložkama v benzínu co dříve nebyly? Nebo nějaké nekvalitní filtry paliva?

Autor:  cmelak [ 8.10.11, 19:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

Tak dneska vyřešeno.2.a 3. vstřikovač KO po výměně je to OK volnoběh je "šepot květin".Vstřikovače jsou samozřejmě z vrakáče,pro jistotu jsem je promazal WD40 a "procvakal".Je ale zvláštní že v rozpětí cca 2 měsíců odešli 3 vstřikovače. :shock:

Autor:  slovacek.milos [ 8.10.11, 19:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

badopes píše:
To myslíš že je nějaká souvislost s těma biosložkama v benzínu co dříve nebyly? Nebo nějaké nekvalitní filtry paliva?


prostě čas

když si byl malej vytáhla zubařka vrtačku přišel věk a vytáhla kleště a stříkařku :wink:

Autor:  Kristensen [ 11.12.11, 10:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

Podle mě to dělá benzín ale zase taky asi je potřeba přihlédnout na KM na budíku, já třeba mám na felicii 180 tis z toho 160tis s vačkou a čipem, každých 10tis new olej filtr, každých 20 new vzducháč, svíčky cca 40-50tis a palivovej každejch 60. Za tu dobu to z palivových součástí nepřežilo jen jedno palivové čerpadlo, jinak to zatím maká tak jak má, jen nechápu jednu věc, nejčastě+ji tankuju na ONO a to vždycky plnou, minimálně 2krát do měsíce a pak semtam občaš šprknu tady na OMV nebo EuroOil a musím říct že z ONA je vždycky po cca 10-15km auto jak vyměněný, šlape jak hodinky, spotřeba klesne, reaguje to na plyn a jede tak jak má v podstatě jako za mlada, ale jakmile tankuju tady u nás na těch dvou tak to stojí pěkně za ho**o a to auto jede asi tak jako když v něm sedí 5 lidí.

Autor:  slovacek.milos [ 11.12.11, 11:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

benzín bych řekl že nefachá jak má

měl jsem formana a staral se o něj poctivě do 34O.OOO km, měl i původní spojku!
za ty tisíce kilometrů si moc nepamatuji že bych šteloval ventily jen kontroloval,

v poslední době jsem narazil i můj kamoš beli u formanů že byly ventily bez vůle, a třeba auto chytlo a zdechlo, netahlo cukalo,

bezolovnatý benál asi fachčí tak že se ventily zaklepávají jak u LPG :wink:

Autor:  Ondras83 [ 11.12.11, 12:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

Kristensen píše:
Podle mě to dělá benzín ale zase taky asi je potřeba přihlédnout na KM na budíku, já třeba mám na felicii 180 tis z toho 160tis s vačkou a čipem, každých 10tis new olej filtr, každých 20 new vzducháč, svíčky cca 40-50tis a palivovej každejch 60. Za tu dobu to z palivových součástí nepřežilo jen jedno palivové čerpadlo, jinak to zatím maká tak jak má, jen nechápu jednu věc, nejčastě+ji tankuju na ONO a to vždycky plnou, minimálně 2krát do měsíce a pak semtam občaš šprknu tady na OMV nebo EuroOil a musím říct že z ONA je vždycky po cca 10-15km auto jak vyměněný, šlape jak hodinky, spotřeba klesne, reaguje to na plyn a jede tak jak má v podstatě jako za mlada, ale jakmile tankuju tady u nás na těch dvou tak to stojí pěkně za ho**o a to auto jede asi tak jako když v něm sedí 5 lidí.

no vidis....a unas kazdej drzkuje, ze ONO stoji zahovno :lol: kdyz to tak vezmu, tak 99% myho tankovani je na ONU a nikdy jsem nemel problem s cukanim, nedrzenim volnobehu, netahnutim atd...kde to ti ostatni sulini berou, to mi nejak nejde do hlavy :D

musim rict, ze jsem jednou natankoval jeste do feldy pul nadrze na Benzine a zacala mi cukat :lol: a OMV naftu radsi vubec nehodnotim :) videl jsem v praci OII jezdenou jen na OMV naftu a to, co plavalo kolem palivovyho filtru bych nenalil ani do wartburka D:

Autor:  polaji [ 30.10.12, 19:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: vstřikování paliva MPi

Prosím o radu... Domnívám se že vstřiky...

Rani starty tedka mirne pod nulou napoprvy ae preodleva cca 3-5sekund (drzim klicek). Jizda pod plynem ok. a Ted provozni teplota jedu s kvaltem z kopca, porjedu zatackou pribrzdim a davam 3ku (cca 1800 rpm) mirne pridam plyn a auto se začne klepat, cuka a absolutne bez vykonu skoro. Az podradim na 2 a vyzenu to přes 3000rpm tak se to spravy.
Kdyz parkuju u baraku tak dojedu, zacouvam a po seslapnuti spojky po couvanim chce chcipnout otacky spadnou cca 200rpm a pak se hned stabilizujou 800rpm... behem jizdy pri vyrazeni ik dojeti semaforu tak otakcky parkrat litnou mezi 600-1200rpm.

FElicie 1.3 mpi (vicebod), nejto 120 000, r.v.96, svicky meneny cca pri 108 000 klapka v te dobe taky cistena. palyvovej filtr menen taky pri 108 + novy gufera na ventilech. Posledni 3 nadrze tankovano jen u Shell.
Jen dodam ze cca 3x jsem jel s polovicni nadrz i ethanolu tak jestli to pomuze. Dik za odpovedi a rady

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/