| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| vstřikování paliva MPi https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=27442 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | slovacek.milos [ 4.9.11, 10:28 ] |
| Předmět příspěvku: | vstřikování paliva MPi |
borec mi přišel reklamovat svíčky že 3OOO km to jelo jak drak a nyní felda netáhne, zjistil jsem že na druhém vstřiku praskla gumička a přisávalo to vzduch do sání a štvrtý vstřik se totál ucpal nějakým sajrajtem ale elektricky byl funkční že cvakal ale nestříkal, pro všechny kdo si nevíte rady s výkonem cukaním, je dobré vytáhnout vstřikovací lištu otočit startovat a dívat se jak práší, případně vstřik vyměnit, závady na vstřiku dřív nebyly ted už se vyskytují |
|
| Autor: | Kristensen [ 4.9.11, 14:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
No jo Miloši, se vstřikama na MPi je poslední dobou problem každou chvíli ale jakmile někomu řekneš že jeden přijde na cca 2000,- tak už na opravu sere a najednou mu nevadí že to nejede tak jak má |
|
| Autor: | CrazyMan [ 4.9.11, 21:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
mě by to třeba sralo... třeba na rencku mě sere lambda |
|
| Autor: | cmelak [ 6.10.11, 21:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
Poslední dobou stojí benzin za h...o.První mi odešel vstřik na 4.valci ,teď to vypada i na 2 a 3 válec,na volnoběh to vynechává ,jinak jede dobře.Jen ranní starty jsou na 2 válce.Na LPG jede OK.Filtr benzinu vymenen,bez efektu.Jeste zkusim vycistit sitko na cerpadle (tlak?),ale to se mi nezda kdyz to jede do kopce normalne.Motor je MPI,při odpojení vstrikovace 1 a 4 valce jde znát sakra rozdíl (klepe se),ale při odpojení 2 a 3 vstrikovace jiz takovy rozdil neni.Jeste me napada zapal.lista,ma spol.trafo na 1 a 4 nebo 2 a 3 valec,ale na LPG je vse v poradku,tak nevim.Dekuji za odpovedi. |
|
| Autor: | ventYl [ 7.10.11, 07:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
LPG byva narocnejsie na stav zapalovania, takze to asi bude v tych vstrekovacoch... |
|
| Autor: | michalkatka [ 7.10.11, 10:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
ja by som skôr povedal aj lišta, alebo sviečky... |
|
| Autor: | fatal [ 7.10.11, 10:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
Ty závady vstřiku, dá se tomu předcházet kupováním značkového paliva? |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 8.10.11, 00:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
jsem toho názoru že problémy se vstřikama moc nebyly a ta doba prostě přišla je potřeba po tom jít |
|
| Autor: | badopes [ 8.10.11, 08:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
To myslíš že je nějaká souvislost s těma biosložkama v benzínu co dříve nebyly? Nebo nějaké nekvalitní filtry paliva? |
|
| Autor: | cmelak [ 8.10.11, 19:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
Tak dneska vyřešeno.2.a 3. vstřikovač KO po výměně je to OK volnoběh je "šepot květin".Vstřikovače jsou samozřejmě z vrakáče,pro jistotu jsem je promazal WD40 a "procvakal".Je ale zvláštní že v rozpětí cca 2 měsíců odešli 3 vstřikovače. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 8.10.11, 19:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
badopes píše: To myslíš že je nějaká souvislost s těma biosložkama v benzínu co dříve nebyly? Nebo nějaké nekvalitní filtry paliva? prostě čas když si byl malej vytáhla zubařka vrtačku přišel věk a vytáhla kleště a stříkařku |
|
| Autor: | Kristensen [ 11.12.11, 10:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
Podle mě to dělá benzín ale zase taky asi je potřeba přihlédnout na KM na budíku, já třeba mám na felicii 180 tis z toho 160tis s vačkou a čipem, každých 10tis new olej filtr, každých 20 new vzducháč, svíčky cca 40-50tis a palivovej každejch 60. Za tu dobu to z palivových součástí nepřežilo jen jedno palivové čerpadlo, jinak to zatím maká tak jak má, jen nechápu jednu věc, nejčastě+ji tankuju na ONO a to vždycky plnou, minimálně 2krát do měsíce a pak semtam občaš šprknu tady na OMV nebo EuroOil a musím říct že z ONA je vždycky po cca 10-15km auto jak vyměněný, šlape jak hodinky, spotřeba klesne, reaguje to na plyn a jede tak jak má v podstatě jako za mlada, ale jakmile tankuju tady u nás na těch dvou tak to stojí pěkně za ho**o a to auto jede asi tak jako když v něm sedí 5 lidí. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 11.12.11, 11:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
benzín bych řekl že nefachá jak má měl jsem formana a staral se o něj poctivě do 34O.OOO km, měl i původní spojku! za ty tisíce kilometrů si moc nepamatuji že bych šteloval ventily jen kontroloval, v poslední době jsem narazil i můj kamoš beli u formanů že byly ventily bez vůle, a třeba auto chytlo a zdechlo, netahlo cukalo, bezolovnatý benál asi fachčí tak že se ventily zaklepávají jak u LPG |
|
| Autor: | Ondras83 [ 11.12.11, 12:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
Kristensen píše: Podle mě to dělá benzín ale zase taky asi je potřeba přihlédnout na KM na budíku, já třeba mám na felicii 180 tis z toho 160tis s vačkou a čipem, každých 10tis new olej filtr, každých 20 new vzducháč, svíčky cca 40-50tis a palivovej každejch 60. Za tu dobu to z palivových součástí nepřežilo jen jedno palivové čerpadlo, jinak to zatím maká tak jak má, jen nechápu jednu věc, nejčastě+ji tankuju na ONO a to vždycky plnou, minimálně 2krát do měsíce a pak semtam občaš šprknu tady na OMV nebo EuroOil a musím říct že z ONA je vždycky po cca 10-15km auto jak vyměněný, šlape jak hodinky, spotřeba klesne, reaguje to na plyn a jede tak jak má v podstatě jako za mlada, ale jakmile tankuju tady u nás na těch dvou tak to stojí pěkně za ho**o a to auto jede asi tak jako když v něm sedí 5 lidí. no vidis....a unas kazdej drzkuje, ze ONO stoji zahovno musim rict, ze jsem jednou natankoval jeste do feldy pul nadrze na Benzine a zacala mi cukat |
|
| Autor: | polaji [ 30.10.12, 19:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: vstřikování paliva MPi |
Prosím o radu... Domnívám se že vstřiky... Rani starty tedka mirne pod nulou napoprvy ae preodleva cca 3-5sekund (drzim klicek). Jizda pod plynem ok. a Ted provozni teplota jedu s kvaltem z kopca, porjedu zatackou pribrzdim a davam 3ku (cca 1800 rpm) mirne pridam plyn a auto se začne klepat, cuka a absolutne bez vykonu skoro. Az podradim na 2 a vyzenu to přes 3000rpm tak se to spravy. Kdyz parkuju u baraku tak dojedu, zacouvam a po seslapnuti spojky po couvanim chce chcipnout otacky spadnou cca 200rpm a pak se hned stabilizujou 800rpm... behem jizdy pri vyrazeni ik dojeti semaforu tak otakcky parkrat litnou mezi 600-1200rpm. FElicie 1.3 mpi (vicebod), nejto 120 000, r.v.96, svicky meneny cca pri 108 000 klapka v te dobe taky cistena. palyvovej filtr menen taky pri 108 + novy gufera na ventilech. Posledni 3 nadrze tankovano jen u Shell. Jen dodam ze cca 3x jsem jel s polovicni nadrz i ethanolu tak jestli to pomuze. Dik za odpovedi a rady |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|