Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 05:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 vyvažování setrvačníku, ventilové pružiny 
Autor Zpráva

Registrován: 6.11.11, 14:05
Příspěvky: 55
Příspěvek vyvažování setrvačníku, ventilové pružiny
Hojte,

stavím sportovní motor na feliciu 1.3 MPI (50KW, 8/99)
(vačka 265°/265°, hlava -, leštěné kanály atd.)

Bohužel nyní jsem zamrzl na mrtvém bodě. Nechal jsem si na soustruhu odlehčit setrvačník ale bohužel nemohu nikoho sehnat kdo by jej vavážil. Nevíte o někom ?

Na kolik KG se utahují ojnice ?

Které pružiny jsem vhodnější na ventily ? (Z hlediska spolehlivosti jsou 2 pružiny ale co síla pružiny?)
1) jedna pružina do jehlanu
2) dvě pružiny (vnější, vnitřní)

Děkuji za rady


26.11.11, 18:37
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.08, 09:49
Příspěvky: 3491
Bydliště: Kopřivnice > (okr. Novy Jicin > Kraj Moravskoslezký > CZ > Evropa > Planeta země >
Příspěvek Re: vyvažování setrvačníku, ventilové pružiny
25-28Nm u š120 felda tak 35Nm

co se tyce ventil. pruzin tak staci podlozit


26.11.11, 20:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.08, 19:34
Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: vyvažování setrvačníku, ventilové pružiny
do filcky tuším pasují ze staré m3jky...

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


26.11.11, 21:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: vyvažování setrvačníku, ventilové pružiny
A povie uz niekto ktory konkretny motor v tej M3 ma kompatibilne ventilpera do skodovackeho? Pretoze takto je to stale onicom, kazdy to tvrdi ale nikto to asi este nazivo nevidel...

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


26.11.11, 22:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.08, 19:34
Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: vyvažování setrvačníku, ventilové pružiny
tuším že stará B25... ale vocas do kundy za to nedám

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


26.11.11, 22:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.022s | 12 Queries | GZIP : Off ]