Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

škoda favorit upravy
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=28475
Stránka 1 z 8

Autor:  biker901 [ 3.1.12, 00:07 ]
Předmět příspěvku:  škoda favorit upravy

hojte lidi mám pár dotázků snažil sem se sehnat jak je sestavenej motor favorit 1,3 76 kw nebo tk něco měly by to být A specialy motosport či tak něco myslim jaký tam jsou vačice karburace a tak dále. chtěl bych něco přirobit na favovskym nebo feldáckym motoru. dále jestli nevíte kde stočí setrvák a řemenici ale spíše hlavně kde mi to i s klikou vyváží za nějaký rozumný peníz. nebo co vás napadne o zvýšení výkonu tohoto motoru klidně npište rád se přiučim :-)

Autor:  Ondras83 [ 3.1.12, 02:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

jiny auto?!

vacice tam zadny nejsou, na motoru se nic neprirabi, spis obrabi

tak kde mam zacit?....blok, hlava, valce, pisty, klika, ojnice, cepy, setrvak, remenice, olejovy hospodarstvi, saci potrubi, vejfukovy potrubi, karburator, prevodovka, diferencial, poloosy, kola, tehlice, ramena, napravnice, horni ulozeni, spodni ulozeni, predni ulozeni, zadni ulozeni, brzdy, kastle, zadni naprava, vejfukovy potrubi...mam pokracovat, co me jeste napadlo upravit? ;)

Autor:  BORISROSSI [ 3.1.12, 02:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

nebolo by jednoduchšie napísať "všetko okrem..." :D

Autor:  Ondras83 [ 4.1.12, 23:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

ne, zeptal by se, co tim myslim ;) ...neni prvni ani posledni :roll:

Autor:  biker901 [ 5.1.12, 00:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

nepsal sem to sem aby ze mě někdo dělal uplnýho debila jen sem se ptal jestli někdo neví jaká v tom motoru byla vačka a karburátor a podobný věci jestli si to nepochopil tak sem chtěl něco jako technické parametry a jestli někdo neví kde by vyvážili kliku se setrvačníkem když to nechám obrobit a jestli si to stále nepocopil tak ji hňup ty a ne já. tak nedělej machra že všechno víš. dělám v autech a taky nemachruju. jen sem se slušně zeptal ty zaotale neslušný namachrovaný hňupe!

Autor:  Ondras83 [ 5.1.12, 00:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

Citace:
ty zaotale neslušný namachrovaný hňupe!


nerozumim reci tveho kmene ;)

Autor:  MATTESS [ 5.1.12, 08:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

skoro jako telegram :D

Autor:  Jarda S. [ 5.1.12, 08:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

na tohle je všechno dokumentace tak si jí zkus najít

Autor:  Nepér [ 5.1.12, 14:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

Začněme od konce - kolik do toho hodláš investovat a na co to má být?

Autor:  kwiko [ 5.1.12, 16:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

Vy sa do toho nerozumite, hnupove Obrázek

biker901: pocitaj si
Neperovu ( viewtopic.php?f=19&t=2948 )
ci Ondrovu garaz ( viewtopic.php?f=19&t=24321),

Su tam zachytene dve rozne cesty uprav k vysnivanym 100HP

pripadne uzivatel pavucina zvolil zaujimavu cestu cez oturbenie...
( viewtopic.php?f=6&t=22024&start=255)

Autor:  biker901 [ 6.1.12, 19:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

kwiko: díky za odkazy :wink: aspon někdo mi tu porail a nedělal ze mě idiota :D
nepér. investovat neinvestovat je to široký pojem investice budou podle toho kolik co bude stát :-) budu to stavět dlouho takže do toho pozvolna budu investovat ale nemyslim si to že to bude zadarmo peněz na to padne dost mě jde o to kde by mi a přiblížně za kolik vyvážili kliku řemenici setrvák v hromadě to je první věc a potom se zvýšenim výkonu co se spojkou jestli někdo neví jetli by pasovla spojka třeba z 1,6 feldy nebo z něčeho nevim jesli by to spojka vydržela, pak kde nebo čeho sehnat vačku, karburaci asi zvolim weber a vyndám topení nebo se vymyslí jiná alternativa, zapalování nevim ještě jestli zvolit elektronický řízený nějakou jednotkou nebo nechat původní. pro začátek se jedná o upravy který dám do auta budu s tim chvíly jezdit normálně po v provozu a pak bych chtěk začít jezdit vrchy nebo něco podobného

Autor:  MATTESS [ 6.1.12, 19:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

Nebude snazší setrvák z Fabky OHV než z Feldy 1,6? Seriová spojka zvládá 90k. Kolik plánuješ výkon? Pro vačku bych šel do Motor Excel. Nejlépe osobní návštěva a probrat využítí auta. Od toho se vše řídí. Nebo Krejbych, Chovanec...

Autor:  Pavucina [ 6.1.12, 21:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

Coz o to spojka vydrzi i vic, ale rozhodne ji taky budu resit, kdyz uz budu menit prevodovku...

Autor:  Ondras83 [ 7.1.12, 00:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

bikerXXX: kolik ti je? uz jsi nekdy serizoval kraburator? uz jsi nekdy serizoval predstih? uz jsi nekdy mel nejaky upravy?

setrvak mam myslim na 5,1kg, remenici jen takovou obruc a nevyvazoval jsem nic

spojka to vydrzi, dej jen pritlacak z 1,6

karburator muzes nechat do 100hp seriovej...vic z toho stejne nedostanes, pokud nejsi extra motorar

bejt tebou na to kaslu a setrim na jiny auto...motor totiz neni vsechno ;) k cemu 130 koni pod kapotou, kdyz te v zatacce nakope seriova fabka 1,4mpi s trosku odvazenjsim ridicem, kterej nebude mit zrovna barumky?...

Autor:  biker901 [ 7.1.12, 00:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: škoda favorit upravy

ondras. chceš tady dělat zas velkou dámu? promiň ale nesnášim kecy šetři na jiný nemá to smysl atp. nechtěl sem tu řešit jestli to smysl má nebo ne. pro mě to smysl má už dlouho chci mít postavený fako nebo erko s tim že časem by mohlo jít do závodů. je mi 21 karburátor sem seřizoval na faku nesčetněkrát a na motorkách jakbysmet to samé s předstihem. nemysli si že sem idiot co sotva vyšel základku a má vidinu že z faka udělá ferrari. zrovna motorář fakt nejsem kdybych byl tak se tady neptám. o úpravách sem začal prozatim na nápravách je to posazený na feldě se stabilizátorem až přijdou finance budou podvozek. je tam dělaný výfukový potrubý. a jestli myslíš upravy motorů tak ano dělal sem sice pro některý asi směšný ale dělal sem dvoutakty který jezdily že by ses sám divil. co se točí kol a motorů tak mě to baví zajímá a chci se vtom zdokonalovat. a jestli jsi stále nepochopil o co mi tu jde tak si nechej tyhle chytrý připomínky nebo to nekomentuj vůbec. díky

Stránka 1 z 8 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/