| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Upadly vyfuk - forman https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=28544 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | formanek [ 10.1.12, 20:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Upadly vyfuk - forman |
Tak dnes pri jizde mi auti zacalo brucet az prdet, pak to dostalo sportovni zvuk, jen pri zaberu a pak uz pri volnobehu, koukl jsem dolu a je upadly stredni dil od prvniho dilu, jeste nevim, zda je urezly nebo co, nebyla baterka se svetlem, snad se to da prisroubovat, kolik tam byva teplota? mam tesneni TESNIT, zvladne tuto teplotu? |
|
| Autor: | varok [ 10.1.12, 20:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
Záleží co to má za motor. Pokud klasický karbec, tak to nejspíše urezla příruba u středového nebo prvního dílu výfuku. Pokud je to stříkačka, tak nejspíše příruba prvního dílu, katalizátor může taky, ale to bývá vyjímečně. Na těchto místech je to běžné, je to tam svařované a materiál je náchylný na korozi. Někteří výrobci výfuků to tam ani neošetří po svařování a výfuk vydrží kolikrát i jen rok. |
|
| Autor: | kwiko [ 10.1.12, 20:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
tepla je tam dost (podla nastavenia zmesy, tak do 800°C na zvodoch). tmelit, ani prevazovat to nema zmysel. Oprava zvarackou je to jedine, ale tiez docasne riesenie, pokial nezozenies druhy. Hlavne si ten ulomeny kus prichyt hrubym drotom, nech za tebou nelietaju iskry.
|
|
| Autor: | big.jedla [ 10.1.12, 21:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
při ceně 600-700,- za jeden díl nevidím důvod se mordovat se starým prohnilým výfukem... cena toho tmelu, volného času 10ti oprav než člověku dojde že to je opravdu zbytečné lepit (proč se výfuk asi vyrábí ze železa a ne z té skvělé hmoty z jaké je ten tmel??) |
|
| Autor: | varok [ 10.1.12, 21:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
Jo, ale ten tmel je jen nouzovka na dojetí, jak se říká. Když třeba někam jedeš a najednou ti rubne výfuk. Tak koupíš tmel, trošku to polátáš a jedeš domů. Koupíš nový výfuk, vyměníš a není co řešit. Že to někteří experti moužívají i dlouhodobě, jejich mínus. Jak bylo psáno, při dnešních cenách výfuků už to nemá asi cenu, jedině u nějakého drahého vozu. |
|
| Autor: | CROWACK [ 10.1.12, 21:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
tmelit si mužeš misto, kde se ti udělá dira, ale drži to pohromadě. Tohle svařit nebo vyhodit. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 11.1.12, 08:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
v kelly je výfuk 63O + závěsy a grafit nebo těsnění a objímka, dávám ho pět let a OK miloš |
|
| Autor: | varok [ 11.1.12, 16:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
Jde sehnat i některé poláky za méně. Viděl jsem už někde okolo 480,- kč. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 11.1.12, 18:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
já dával poláka a bosal byly to velmi lehké výfuky no a za půl roku na jaře pokud je do ruky lehký nemontovat povod |
|
| Autor: | gokralik [ 11.1.12, 18:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Za 495 kč jsem měl Tylla. |
|
| Autor: | Jarda S. [ 11.1.12, 19:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
http://obchod.autokelly.cz/#PATH=376180 ... T=0|LNG=0| za 450 zhruba na pohled dobrej a těžkej |
|
| Autor: | varok [ 11.1.12, 19:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
Nevím, ale já dával na felinu poláka Polmostrow. Sice záleží od kusu, někdy se jim povede, jindy moc nepasuje. Přední a zadní díl pasuje skoro vždycky, střed jak kdy. Ale uřčitě se nerozpadne po půl roce. |
|
| Autor: | big.jedla [ 11.1.12, 20:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
Sadra17 píše: http://obchod.autokelly.cz/#PATH=3761801;7;1097;19742;838220;961293;961296|CT=5|PCT=4|CUR=0|EM=False|PGS=20|PT=0|PDID=241970|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0| za 450 zhruba na pohled dobrej a těžkej já tam vidím cenu 624,- a za ty prachy sem měl Karsita a ať si kdo chce říká co chce Starline mi na auto už nesmí přijít. Človek ušetří pár kaček že mu to sotva vyjde na na nějaké pivko k práci... a za půl roku opáčko protože to nefugnuje/funguje ale pofidérně... Co z toho že válečky do zadních brzd stojí ve starline provedení o stovku méně když se za 3roky musí znovu vyměnit?? Co z toho že první díl výfuku stojí půlku když se musí brousit a pilovat aby se to dalo složit?? Vzpěry do kufru se mi vytrhly po druhém otevření kufru... ložisko v zadní kole po 4letech kaput (ale OK beru tohle je na starline dobrý výsledek ale fakt mě nebaví to pořád měnit/nebo poslouchat hukot). |
|
| Autor: | varok [ 11.1.12, 20:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
Big.jedla: to jsem tady řešil mnohokrát, nemá to cenu. Já taky kupoval ty levné šmejdy od žlutých, ale Starline jsem zatím nezkoušel. Já většinou kupoval zn. VIKA, AQ apod. sračky, protože u nás v obchodech už skoro nic jiného neprodávají. To by ses divil, ale ty poláky jsem montoval už třikrát. Jednou na naší feldu, potom lidem na dva fáčka a pokaždé pasovaly jak mají. Jen u jednoho ten prostřední díl trošku uhýbal z osy, ale nemuselo se nic předělávat. Nyní už ale budu na fáčko raději kupovat kvalitnější značkové díly, které něco vydrží. jak píšeš, co z toho, že koupíš díly místo třeba 150,- kč za 100,- kč když ten dražší vydrží třeba 5 let a ten levnější 2 roky. Nakonec na tom člověk stejně prodělá a ani si to neuvědomuje. |
|
| Autor: | formanek [ 11.1.12, 21:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Upadly vyfuk - forman |
je ulomena spodni priruba na prvnim dile, asi za to muzu ja, protoze uz asi 2 mesice me provazel kovovy zvuk a ja nemohl prijit na co. stredni dil vypadl z gumy a cely 2 mesice tahal svoji vahou i predni dil, ten neni pruzne ulozen, tak se to u priruby zlomilo, je to cisty lom, nikde rez, CO mozna opravi ale mam v zaloze i moznost koupit orig za 490,- co me ale trapi, ten predni dil uz jsem vytahl, ale ulomenou prirubu nemuzu zdemontovat, myslel jsem ze celkove vytahnu ven druhy i treti dil a zdemontuju to mimo auto, ale treti dil je tazen nad zadni osou a neprojde dopredu, jak jsou spojeny druhy a treti dil? videl jsem tam sice sponu kovovou, ale ze by jen toto? |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|