Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=28789
Stránka 1 z 2

Autor:  Tomyas [ 2.2.12, 15:50 ]
Předmět příspěvku:  Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Tak po výmene tesnení v celej výfukovej sústave a výmene stredného a koncového dielu výfuku a príchode zimy. Ako by to čert chcel sa mi moja felinka začala kaziť :(

Facelift, 1,3 MPi, s klimatizácioiu

Problém Number ONE - Teplota motora - Motor sa ledva ledva vyškrabe na nejakých 75°C keď ho vytáčam, tak je to niečo okolo 85°C. Akonáhle dám nohu z plynu teplota ide dole. :/

Problém Number TWO - Teplota topenia. V aute je takmer nemožné natopiť pri satí vonkajšieho vzduchu, ak zapnem vnútorný obeh je to lepšie, ale zase zahmlievanie skliel.

Problém Number THREE - Spotreba. Spotreba mi vyskočíla z krásnych 6,3 na 8,5 L/100km a som z toho zúfaly. Vtedy som bol na benzínke na plnu dvakrat do mesiaca. Teraz je to každý týždeň :/ Som z toho zúfalý.

Mám podozrenie na lambdu na tú spotrebu, ale čítal som tuná na fóre, že teplotné čidlo by riešilo asi všetky tri problémy.. tak čo? :(

Autor:  darklord [ 2.2.12, 16:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Termostat.

Autor:  CROWACK [ 2.2.12, 16:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

ano, termostat nedovírá, auto se není schopné ohřát, proto netopí a žere...
čidlo teploty způsobí spotřebu a špatnou startovatelnost teplého auta ale topí to normálně...

Autor:  Tomyas [ 2.2.12, 17:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Ešte sa chcem spýtať či je nejaký rozdiel medzi termostatom na felinu bez klímy a s klímou

Autor:  darklord [ 2.2.12, 19:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Osobne si myslim ze termostat je jeden a ten isty. Staci pozriet do katalogu ;) Co bude ine je cidlo vetraku na chladici, ale to ta nezaujima.

Autor:  michalkatka [ 2.2.12, 19:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

neviem ako Felda, ale Fačko s klímou má písaný termostat pre 120....

Autor:  Capricorn [ 2.2.12, 20:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

ETKA praví, že jiný je... alespoň kompletní těleso termostatu má pro 136 MPI s klimatizací číslo dílu 047121111B (kdežto bez klimatizace má na konci písmeno A).

Autor:  Tomyas [ 3.2.12, 15:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Dnes som vymenil termostat, lepšie povedané tú časť ktorá sa pripájak domčeku. Teplota sa mi síce vyšplhala kým stála na mieste, ale aj to jej trvalo a musel som ju aj povytáčať. Keď som sa šiel previesť znova teplota spadla. Šiel som do obchodu, nechal som pred obchodom bežať a kým som sa vrátil teplota bola nad 90°C takých 92, ale topenie nula fáza, išiel len taký jarne teplý vzduch :/ dolieval (nemenil) som aj nový koncentrát v pomere 1:1. Môže to byť zavzdušnené? Alebo môže byť problém ešte niekde inde? :( Lebo pred výmenou mi to topilo aspoň ako tak. Beriem to že vonku je - 20 ale aj tak si myslím, že by sa to malo natopiť.

Autor:  darklord [ 3.2.12, 15:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Co konkretne si vymenil? Potrebujes vymenit tu vlozku ktora uzatvara vodu. Neviem presne ako to vypada u MPi, ale kazdopadne by to malo byt nieco taketo:
Obrázek

Odvzdusnit by sa to malo samo behom par km jazdy. Akurat treba sledovat hladinu v nadobke a priebezne dolievat aby bola medzi min/max. Kazdopadne ak ti to robi aj novy termostat tak zrejme bude zly aj ten. Kurit by to malo na plne pecky ked je motor ohriaty (aj ked na volnobeh to je horsie ako za jazdy)

Autor:  michalkatka [ 3.2.12, 15:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

MPi má ten nepodarený plastový bazmek, tam pomôže výmena celého domcu kde sú tie úchyty čo sa lámu, potom to nepracuje správne...

Autor:  Tomyas [ 3.2.12, 15:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Vymenil som to čo si uviedol na obrázku akurát to bolo ešte obalené takým plastovým krytom. Dotiahnuté na doraz. Nič viac som nemenil.

Autor:  michalkatka [ 3.2.12, 17:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

to čo dal Dark je termostat pre Favorit a úplne prvé Feldy, má to celokovový domec termostatu, pri tých nových plastových sa dá vymeniť aj samotné vnútro, ale chýba býva v takých úchytkách ktoré sú súčasťou toho plastového tela do čoho sa termostat vsadí, potom samotný termostat nedoviera na doraz...

Autor:  Tomyas [ 3.2.12, 19:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Topenie začína troška skôr je cítiť ohriaty vzduch ale je to stále to isté vybehne mi na osemdesiat a padne dole, ked ho vytačam tak 85 ale to je stále o ničom :/ štve ma to :/ Ešte skúsim vymeniť to teplotné čidlo a odvzdušniť celý systém. Snáď to pomôže.

Autor:  venda [ 3.2.12, 19:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

Nepomůže.
To že jsi dal nový termostat, neznamená, že je dobrý. Musíš zkusit jiný.

Autor:  Tomyas [ 5.2.12, 04:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?

To mám ako stále behať a kupovať nový termostat? :/ Veď to je choré. Ale tento otvára skoro, kedy by mal termostat otvárať, aby som sa už v obchode vedel dohodnúť...

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/