| Autor |
Zpráva |
|
darkness
Registrován: 17.11.11, 13:54 Příspěvky: 38
|
 Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Ahoj, již třetí den nemohu nastartovat auto. Je na mraze. Baterku jsem dvakrát naplno nabil (a taky vybil:)) Motor se při startování točí, ale prostě nenaskočí. Pak jsem si všimnul, že ukazatel benzínu ukazuje totálně prázdnou nádrž, ručička se ani nepohne. Ale přitom je nádrž plná (den předtím jsem tankoval, krádež benzínu vylučuji, ale pro jistotu jsem tam stejně 5 litrů dolel). Otázka tedy je zda-li to není příčina toho, že nenastartuji. Čerpadlo jde slyšet, že tahá ale asi naprázdno? Zkuste něco poradit... Díky
|
| 8.2.12, 09:44 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
1. Trabant NEMA palivove cerpadlo. 2. Tak isto NEMA ukazatel paliva, pravdepodobne sa divas na teplomer.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 8.2.12, 09:49 |
|
 |
|
darkness
Registrován: 17.11.11, 13:54 Příspěvky: 38
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jejda, teď mi to došlo s tím Trabantem! Děkuji. Takže Felicie 1.3 MPI benzin r.v 96-97. Červená barva, kombi 
|
| 8.2.12, 10:00 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Odporucam pohlad pod auto, zistit ci palivomer nekeca. Ak keca, tak odpojit hadicu na vstrekovacej liste a zistit ci z nej vali benzin ked bezi cerpadlo (opatrne, je tam celkom velky tlak). Dalej skontrolovat baterku (to ze pretoci starterom este neznamena ze ma dostatocne napatie pre beh riadiacej jednotky a vsetkeho okolo motortu pocas startovania (da sa to odhalit tak ze sa auto da nastartovat roztiahnutim/roztlacenim bez pouzitia starteru). A ked ani po tom vsetkom nic tak asi nacase skusit diagnostiku.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 8.2.12, 10:04 |
|
 |
|
darkness
Registrován: 17.11.11, 13:54 Příspěvky: 38
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Roztláčet jsem to zkoušel, ale bohužel nic... Tak asi ta diagnostika. Zkusím ještě teda odpojit tu hadici zda jde benzín a pak uvidím co dál.
|
| 8.2.12, 10:44 |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
v první řadě prohlídnout pojistky relátka a konektory v pojistkovce- vypálení oxidace kouknout zda hází jiskru poté nejlépe u nádrže odpojit hadici s čerpadla a skusit zda stříká po zapojení čerpadla benzín musí stříkat ne jen líně vytékat pokud to u nádrže stříka skus to odpojit a vyskoušet i u motoru pokud to u motoru nestříká je tu možnost ucpanýho palivovýho filtru 
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 8.2.12, 11:53 |
|
 |
|
darkness
Registrován: 17.11.11, 13:54 Příspěvky: 38
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jo díky za radu, zkusím. Akorát to nechápu s tou jiskrou ??? Jak to zjistím? Díky
|
| 8.2.12, 12:04 |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
vyndat zapalovací lištu osadit svíčkama opřít o víko ventilů a zatočit startérem kouknout zda jiskří
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 8.2.12, 12:43 |
|
 |
|
darkness
Registrován: 17.11.11, 13:54 Příspěvky: 38
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jasná věc, Díky, Já myslel že mám zkontrolovat jestli nějak nejiskří pojistky nebo relátky či tak něco.
|
| 8.2.12, 12:45 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Né, tím bylo myšleno, jestli zapalují svíčky, aby se vyloučila chyba v zapalování. V podstatě u těchto jednodušších motorů jde jen o to, jestli jde do motoru benzín a jiskra od svíčky. I když je v nádrži plno benzínu, mohl klidně zamrznout. V těchto mrazech to není nic neobvyklého.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 8.2.12, 14:30 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
To neni 1.9D, benzin nemrzne 
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 8.2.12, 14:37 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Pokud na dne nadrze neni voda...
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 8.2.12, 15:40 |
|
 |
|
darkness
Registrován: 17.11.11, 13:54 Příspěvky: 38
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jaká je možnost že je na dně nádrže voda? jak by se tam dostala?
|
| 8.2.12, 15:47 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
V palivu.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 8.2.12, 15:49 |
|
 |
|
levap
Registrován: 25.4.08, 11:44 Příspěvky: 66 Bydliště: J.H.
|
 Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Benzín obsahuje 3-4% etanolu,tak by neměl zamrzat,jelikoš etanol vstřebává/rozpouští vodu. 
_________________ TEG
|
| 8.2.12, 16:01 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|