| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| s105 uvaha nad stefty, misto sroubu https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=29390 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | škodovka [ 16.4.12, 17:30 ] |
| Předmět příspěvku: | s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
Mam tedkom na 105 dole hlavu, a tak jsem se zamyslel, ze to uz je vlastne nekolikate sundani hlavy co ten blok zazil a ze se to asi zavitum v tom hliniku moc libit nebude, byt jsou zatim v poradku. Proto premyslim, jestli by nebylo vyhodne sehnat stefty a pouzit je misto sroubu, ze by se hlava tim padem sroubovala pomoci matek No a moje otazka, zni jestli je tato uvaha dobra, ci zcestna a pokud je dobra, kde by se daly takove stefty a jeste k tomu pevnostni sehnat? Dik za odpovedi |
|
| Autor: | CrazyMan [ 16.4.12, 17:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
kachnis nad tím přemýšlel.... dokonce to plánoval na křídlové matice |
|
| Autor: | škodovka [ 16.4.12, 18:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
Tak kridlove matice bych tam asi nedaval |
|
| Autor: | žděba [ 16.4.12, 19:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
a co závitové vložky? používají se u často rozdělávaných dílech z hliniku na závodních autech. záleží co by vyšlo levnějc jestli štefty nebo vložky |
|
| Autor: | Šemik [ 16.4.12, 20:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
Ono to neni tak snadny, byly by potreba specialni vysoke matice - pro obycejne je 55-60Nm docela dost. Kasli na to, nema to vyznamu. Trebaze je to hlinik, snese to mnohacetne sundani hlavy. Se steftama se ta hlava navic bude pekne blbe demontovat. |
|
| Autor: | škodovka [ 17.4.12, 20:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
No tak dobra, zatim na to kaslu a odsouvam tento pocin na neurcito Kazdopadne dik za nazory |
|
| Autor: | Kachnis [ 18.4.12, 21:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
nevim co resis |
|
| Autor: | škodovka [ 18.4.12, 23:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
No nad tou zavitovkou jsem uvazoval taky, ale nakonec jsem ji zavrhl jako nevhodnou Ono steft (zavrtny sroub) je jisten vybehem, dokonce i pro kazdy material ma jiny uhel vybehu a po dotazeni se tim vybehem ,,zakousne,, do materialu aby se pak nestalo, ze chces povolit matku a vysroubujes celej steft, popripade nedoslo k povoleni... U te zavitovky by se to muselo resit nejakym lepidlem na zavity a pod a to se mi moc nelibi |
|
| Autor: | fatal [ 19.4.12, 00:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
Hlavně se ti po dotažení kousne hlava do závitu a pak máš všechny matky dole a hlava drží jako by se nechumelilo, určitě to znáš z karburátoru. |
|
| Autor: | škodovka [ 19.4.12, 08:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: s105 uvaha nad stefty, misto sroubu |
No to je taky dalsi duvod, proc by nemel byt zavit po cele delce |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|