| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Chladící směs https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=29984 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Tomáš2 [ 5.7.12, 10:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Chladící směs |
Zdravím, chystám se na výměnu chladící směsi a zajímalo by mě,čim je lepší ji ředit.Na 1L chladící kapaliny přijde 1L vody,ale je lepší normálně z kohoutku nebo destilka? |
|
| Autor: | trady [ 5.7.12, 10:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
destilka, stoji to pak kacek |
|
| Autor: | Tomáš2 [ 5.7.12, 12:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
A v čem to je lepší? |
|
| Autor: | 21lucas [ 5.7.12, 12:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
neni tam vodni kamem a podobne sracky |
|
| Autor: | Tomáš2 [ 5.7.12, 13:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
To je pravda, na to jsem nějak nepomyslel. |
|
| Autor: | Capricorn [ 5.7.12, 22:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
Jo to je fakt destilka je vhodnější resp. doporučenější. Ale jen tak trochu odbočím. Třeba v DP k Felicii uvádějí že se může použít i měkká pitná voda. A když se nad tím tak člověk zamyslí ohledně vodního kamene... člověk si představí pokaždé nános jako kráva několik mm silný jako z x let staré nečištěné rychlovarné konvice. Tak jsem nad tím přemýšlel že kolik se tak asi může usadit vodního kamene za těch několik pár litrů pitné vody kterou by člověk na ředění po celou životnost motoru použil. Když se vezme poměr 1:1 tzn. 3 litry pitné a životnost směsi kdyby na 3 roky. Ve srovnání třeba s tou rychlovarkou kterou projde x desítek litrů za jediný měsíc. Navíc jestli se nemýlím tak většina renomovaných kapalin má přísady proti usazování vodního kamene. Berte to jen jako zamyšlení. Osobně taky používám destilku. |
|
| Autor: | Jarda S. [ 5.7.12, 23:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
nevim v autorizáku sme lili taky obyč vodu a do scvých aut takjy leju vodu a vodní kámen neznaji |
|
| Autor: | fatal [ 6.7.12, 10:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
Kvalita vody z kohoutku se různí a rozdíl oproti destilce je i v tom, jak moc způsobuje korozi. Ve spojení s nemrznoucím koncentrátem je jednoznačně lepší destilka. |
|
| Autor: | 21lucas [ 6.7.12, 10:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
reknu vam to tak 1,5 litrovka nasi domaci vody a po vydatnem naklepani na kole tam bylo plne vicko usazenin |
|
| Autor: | Kachnis [ 7.7.12, 17:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
opravdu záleží na kvalitě vody..já, ikdyž svým motorům dopřávámtu nejlepší péči, míchám odstátou vodu z kohoutku (alespoň den, aby vytěkal chlor), protože máme vodu výbornou..kdybych bydlel o 30km dále, kde maj vodu neskutečně tvrdou (ucpává výměníky plynových kotlů), kupoval bych destilku.. |
|
| Autor: | kwiko [ 8.7.12, 17:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
ja som onoho casu uspesne pouzival kondenzat z klimatizacie, ako do zehlicky, tak do auta... |
|
| Autor: | Peter50kw [ 8.7.12, 17:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Chladící směs |
Kondenzat z klimy ma nizke pH (je malinko kysly), podobne ako dazdova voda. V chladici by to snad nemuselo vadit. Vcsina kyslosti je sposobena CO2. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|