| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| termostat ? Fabia https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=30149 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Sotek [ 3.8.12, 17:22 ] |
| Předmět příspěvku: | termostat ? Fabia |
Zdravím, tak mám vyměněnou vodní pumpu a nastal problém. Ručička teploměru se dostane na provozní teplotu až tak po 12km jízdy. Když jsem zajel za mechanikem jestli není něco špatně zapojený řekl že ne, že je v prdeli termostat. Mě to přijde divný že celou dobu to funguje OK, já dám na 2 hodiny auto z domu vyměnit vodní pumpu a najednou by měl odejít termostat. Může takovouhle vadu způsobit špatné zapojení něčeho ? kabelu, hadice ? Co čidlo v expanzní nádobce ? je pravda že se mi tam dělá šlem. PS: když už by to byl termostat, pls pošlete mi někdo odkaz ze škoda-dílů jaký si mám koupit. Je jich tam nějak moc, kompletní, polokompletní, pouze termostat. Stačí pouze vyměnit termostat a těsnění nebo se doporučuje i něco víc ? nevim. Mám zkušenost pouze z fáčka kde stačilo koupit termostat, těsnění a možná šrouby Fabia 1.4MPI 50kW |
|
| Autor: | Sotek [ 6.8.12, 20:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
hm, tak jsem si koupil termostat a novou chladící kapalinu s tím že si to vyměním. Jen vypustím vodu začlo chcát, říkám OK už to dodělám. Rozeberu termostat a ten se rozpadl. Ty plastové packy co ho drží ve víku byly ulomené. Nabízí se základní otázka kde jsou ty packy ??? Chladící systém asi nemá něco jako je filtr Bojim se jak kráva kde teď jsou a můžou bránit průchodu chladící směsi... |
|
| Autor: | škodovka [ 6.8.12, 20:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
Ja bych asi vzal, rozpojil nejtlustsi hadici chlazeni, kterou bych videl vzal zahradni hadici a prolival to vodou tak dlouho, dokud nevyplavou onekud |
|
| Autor: | kwiko [ 7.8.12, 19:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
Lepsie sa to napisat ani neda. ![]() Ps: skoncia nakoniec v bocniciach na chladici... |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 7.8.12, 21:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
a c jakém stavu byla vodní pumpa ??? třeba se ti rozpadl termostat a tu pumu zničil, stát se to může klidně znova |
|
| Autor: | Sotek [ 7.8.12, 22:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
v jakém stavu byla to nevím, měnil mi jí kámoš. Prý vylágrované ložisko, ale podle mě od termostatu to nebylo. Vodní pumpa chrčela už minimálně 14dní, problém s teplotou začal až po výměně pumpy. |
|
| Autor: | Šemik [ 8.8.12, 18:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
Když se voda vypustí, termostat to častokrát nepřežije, to je vcelku normální. Problém jsou ty packy. Nebál bych se ucpání systému, ale pokud se dostanou do pumpy která je předpokládám plastová tak jí vylámou lopatky a může se měnit nanovo. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 8.8.12, 22:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
já pumpy měním bez záruky bud dukatti ta je kovová nebo bez už se dopředu jistím víd ho**o co v tom systému běhá za sajrajt |
|
| Autor: | Jarda S. [ 8.8.12, 22:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
já měl hliníkovou a vrtulky byli stejně ulámaný, dával sem graf a ta je měla z plechu |
|
| Autor: | Sotek [ 9.8.12, 19:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: termostat ? Fabia |
Hm, zkusím to o víkendu propláchnout. Pumpu jsem v ruce neměl, kupoval jsem Saleri a vyzvedával mi jí z krámu kámoš... |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|