| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=30181 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Jiří74 [ 9.8.12, 10:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
Od jara mám problém s únikem schladící kapaliny. Motor se nepřehřívá, po zahřátí naběhne ručička teploměru na stření polohu a drží po celou jízdu. Protože jsem měl po parkování vždy kaluž kapaliny pod autem, zkontroloval jsem všechny hadice a jejich spoje a nechal jsem na doporučení udělat repasi slučovače-jezdím cca 8 let na LPG. Kaluž pod autem zmizela, ale únik kapaliny ne a stav se zhoršuje. Poradí někdo jaký problém může být?? |
|
| Autor: | Pavelo [ 9.8.12, 10:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
Tak bud voda unika von z auta alebo do motora, viac moznosti tam nebude. Este raz poriadne prekontroluj, ci naozaj sa nerobi nejaka louzka pod autom. |
|
| Autor: | ondra A. [ 9.8.12, 11:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
Co chladič jak vypadá ? Lehni pod to stačí že jenom rosí a je to jasné. |
|
| Autor: | Jiří74 [ 9.8.12, 11:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
Díval jsem se několikrát po příjezdu, když je motor zahřátý, nechal jsem ho běžet, ale nic jsem neviděl. Najedu týdně cca 500 km. Ten únik je asi 1-1,5 litru. Dá se nějak poznat, že uniká voda do motoru? Někde jsem četl, že se dá změři obsah CO ve vzoru kapaliny odebrané z nádržky. Také by se měla na víčku oleje srážet emulze, za delší období by se měl olej měnit v emulzi. Kolik stojí taková oprava motoru? |
|
| Autor: | Viky [ 9.8.12, 11:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
Ono je taky mozny, ze ti voda unika do valcu a ne do oleje. Motor ti pak vodu normalne spali. Nevim co s tim dela katalyzator. Priciny byvaji od tesneni, pres prasklou hlavu nebo dokonce prasklou vlozku valce. |
|
| Autor: | venda [ 9.8.12, 15:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
Na teplém motoru únik nenajdeš. Nejlepší je udělat si z víčka expanzky tlakovací přípravek a zastudena natlakovat na provozní přetlak. A pak jen koukat kde všude prolíná. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 9.8.12, 19:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
já bych ani přípravek nedělal vytáhneš hadičku z expansky ucpeč ji svíčkou na bandu nasadiš hadici a tlakuješ, tlakuj klidně i hodinu, nejlepší je ledničkový kompreseor a najdeš |
|
| Autor: | Jiří74 [ 10.8.12, 08:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fábie 1,4 - únik chladící kapaliny |
Díky za rady. Zkusím to o víkendu nějak natlakovat a uvidím. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|