Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=30370
Stránka 1 z 1

Autor:  kikineek.1 [ 14.9.12, 20:04 ]
Předmět příspěvku:  přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

Zdravím přátele ve zbrani. mam možna pro některé bláznivy dotaz. Minuly tyden mi na fildě 40kw shořela říd. jednotka.nechal jsem ji vyměnit za jednotku 50kw. auto jede vcelku v poho. drobny narůst výkonu ale žadne drama. uvažuji o načipování u cimbu na 60 kw. myslite že to neude mít fatálni nasledky pro motor.ate s tím někdo nějake zkusenosti pokud se jedná o 40 kw a narust výkonu. Motor je po generálce. 8)

Autor:  škodovka [ 14.9.12, 20:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

Ja hlavne myslim, ze samotne nacipovani bez fyzicke upravy motoru jsou vyhozene penize..
Pokud jsi mel motor 40kW to znamena, ze to je 135, ma to relativne maly kompres a podobne..aby nejake cipovani melo smysl potrebujes aspon zvysit kmpres = snizit hlavu, jina vacka by taky neuskodila..
No a ohledne zivotnosti, kazde zvyseni vykonu ti zkrati zivotnost, ale nejde rict o kolik, zalezi na jizdnim stylu a mnoha dalsich vecech ;)

Autor:  Jarda S. [ 15.9.12, 09:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

tomu nevěř že bezezměny něčeho v motoru ti jentak přidá 10kw v tvojim případě 20kw to je zvýšení o 50% :!:

Autor:  MartinK72 [ 15.9.12, 10:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

60kW u motoru 791.135MPi přečipováním, bez mechanických úprav (časování, komprese, sání, výfuk apd.) je nesmysl.

Autor:  kikineek.1 [ 15.9.12, 10:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

No motor ma ještě nižší šišku ale to je vše.

Autor:  Jura_Favorit [ 15.9.12, 10:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

Bez dalších úprav je to škoda peněz. Pokud je to jeden z těch funkčních softů (M-E, Cimbu), tak to třeba i pojede o trochu líp, to ano, lepší reakce, "pružnost" atd., ale jen samotná jednotka přidá na výkonu i momentu nula-nula-prd, bez (alespoň) nějaké vačky k tomu příslušnému softu to nemá cenu... Ta čísla, co Janda uvádí na webu, nedokáže pouhým softem ani Koprfíld. Stačí vyzkoušet a zajet na brzdu... :)

Autor:  kikineek.1 [ 15.9.12, 12:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

ok. Dík moc, ja myslel ze bez vačice to nepujde ale na strankách cimbu o změnách vačky nemá ani ránu. jaky je vubec rozdíl v motorech 135 a 136 kromě komprese.

Autor:  Jarda S. [ 15.9.12, 12:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

vačka

Autor:  ferrari [ 16.9.12, 20:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

Mňa by ale zaujímali postrehy niekoho, kto to skúsil...môj osobný názor (ale ničím nepodložený) je taký, že to zlepší reakcie na plyn, zlepší to pravdepodobne chod vo vyšších otáčkach (nebude toľko škrtiť) = zvýšenie výkonu bude hlavne pocitové. Ale zas, veľa vecí je o pocitoch...Ja keby si bechám 306ku, tak to na nej asi vyskúšam,

Autor:  Rambo-x [ 17.9.12, 12:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

Ano něco to přidá,svezl jsem se upravenou feldou a oproti té mojí v sérii tam nějaký rozdíl byl....auto lépe reagovalo na plyn,ochotněji do otáček,prostě bylo znát že to jede lépe....ale je daleko lepší fyzická úprava,vačka,komprese,setrvačník atd....
Pokud zvolíš čipování někde z frantovýho notebooku v garáži tak to nepřidá vůbec nic a možná se ti to ještě posere....pokud zvolíš ty osvědčený chiptuning třeba právě to cimbu,tak to něco přidá,ale zázrak od toho nečekej-čipování bych dal jen jako doplněk k fyzické úpravě motoru,samotný to moc cenu nemá

Autor:  slovacek.milos [ 17.9.12, 12:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

ferrari píše:
Mňa by ale zaujímali postrehy niekoho, kto to skúsil...môj osobný názor (ale ničím nepodložený) je taký, že to zlepší reakcie na plyn, zlepší to pravdepodobne chod vo vyšších otáčkach (nebude toľko škrtiť) = zvýšenie výkonu bude hlavne pocitové. Ale zas, veľa vecí je o pocitoch...Ja keby si bechám 306ku, tak to na nej asi vyskúšam,



já to zkusíl víckrát a pocitové to zas nebylo

vždy to byly 136 MPi XL

při normálním jezděni o pár deci menší spotřeba, pokud jsi dupl na plyn ten motor se hned probudil a táhl, maximálka to nevím,


pokud není motor ve stoprocentním stavu nemá cenu o tom uvažovat :oops:

Autor:  Billy Bob Bean [ 18.9.12, 08:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

Já mám jen čip od Cimbu na 136B. Koně to nepřidalo asi žádný, možná pár myší, ale motor jede mnohem lépe. Při dupnutí na plyn hned jede a jednotka nepřemejšlí nad tím co má dělat. Dokonce to mělo o několik deci menší spotřebu, potom jsem řešel do režimu víc tomu šlapat za stejný prachy jako předtím :D .
V kombinaci s favo karbec svodama + rovná roura až po koncový tlumič to jede už o dost lépe a hlavně to při podřazování velice krásně střílí do výfuku.

Autor:  slovacek.milos [ 18.9.12, 10:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

recenze na BMM byly špatné, vesměs co psali tak by do toho víckrát nešli

osobní zkušenost cimbu BMM ale nemám :wink:

Autor:  Peter50kw [ 23.9.12, 21:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

Raketu z toho neurobis. Ak chces vykon, kup si lepsie auto. Tie peniaze do toho vrazene sa ti nikdy nevratia. Cipovanie u atmosferickych benzinov dava skromne prirastky vykonu.

Autor:  CROWACK [ 23.9.12, 21:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: přeprogramovani a vydrž motoru 1.3 mpi filda

cipovani atmosfery ma smysl pouze v navaznosti na dalsi upravy motoru, ktere si zmenu hodnoty predstihu nebo delky vstriku vyzadaji, jako napr. vacky, upravy hlavy atd...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/