Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=30444
Stránka 1 z 3

Autor:  32jaja [ 29.9.12, 13:45 ]
Předmět příspěvku:  ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

Dobrýden, potřebuji poradit. Mám formana jak na benzín, tak i na LPG,ale to není rozhodující. Když auto nastaruji, sice s obtížema,ale jak kdy, chytne to a otáčky jdou dobře. Ale jak se to ohřeje na provozní teplotu, tak otáčky klesnou a chcípne to. Pak to chytne zase ale hned to zase chcípne,anebo to někdy i nechytne. Měnil jsem cívku za funkční, snímač otáček jsem dal nový, kabely včetně i víčka rozdělovače, jiskru to hází, i do svíček....tak mi prosím někdo poradte.co by to mohlo být za závadu? Díky všem za radu......

Autor:  Jarda S. [ 29.9.12, 14:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

čerpadlo

Autor:  slovacek.milos [ 29.9.12, 14:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

musíš to napíchnout vagem a podívat se na teplotu motoru bude tam asi mínus 49.5
problém je v čidle co je vzadu na sání, nebo zelený konektor nebo drátek praskl,

vem si sprej na čistění rzdd a stříkej kolem karbecu pod motor přidá na volnoběh tak bývá propálené těsnění mezi karbecem a sacím potrubí je drahé asi pětikilo, a taky umí podobně zlobit :wink:

Autor:  32jaja [ 29.9.12, 15:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

Čerpadlo je v pořádku, ale to teplotní čidlo se juknu ještě jednou. Ale jeden pán mi to hodil na diagnostiku,a nic mu žádnou závadu nevykazovalo......??? Pod tím karbecem to mohu prostříknout, ale mám jenom WD-40... :lol:

Autor:  32jaja [ 29.9.12, 15:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

A co když to teplotní čidlo odpojím, bude to mít stejný vliv na to??

Autor:  32jaja [ 29.9.12, 15:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

Čidlo se zdá být dobrý, zelený není,a drátky vypadají taky v pořádku....

Autor:  Lamač [ 29.9.12, 16:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

To že sa zdá,že je dobré,ešte neznamená,že aj je.

Autor:  ventYl [ 29.9.12, 17:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

tak ale ak to bolo na diagnostike, ta by si to hadam vsimla, alebo aspon ten clovek, co sa pozera na hodnoty, ktore ta diagnostika pluje...

kazdopadne bud to teplotne cidlo, alebo diera v sani

Autor:  Lamač [ 29.9.12, 17:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

No videl som už kdejakých odborníkov...

Autor:  varok [ 29.9.12, 18:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

Já mám zase zkušenosti z mého fáčka BMM, že mi to u špatného čidla chl. kapaliny chybu nehlásí, jen jsou hodnoty mimo. Třeba když je špatné, tak mi to píše teplotu místo třeba 20°C tak třeba -30°C apod. Něco jako psal Miloš. Lambdu to samé. Ale když jsem jednomu kámošovi prohlížel fábku 1,4MPi, tak tam to už chybu přímo vypsalo: špatný signál čidla chl. kapaliny.

Autor:  32jaja [ 29.9.12, 19:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

prosím Tě Miloši, jak si to myslel s tím těsněním pod karbecem, sice to není karburátor,ale škrtící klapka na to osezená, ale pod tím je těsnění taková silná guma,to se jen tak propálit nemůže??

Autor:  32jaja [ 29.9.12, 19:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

Čidlo teploty motoru, je umístěno na sacím potrubí. Čidlo snímá teplotu chladící kapaliny. Čidlo je odporové, jeho odpor se mění v závislosti na teplotě. Odpor se pohybuje od 5,7kohmů při teplotě 0 st.C až po 200ohmů při 100st.C, výstup je nelineární. Čidlo ovlivňuje dobu vstřiku, při studeném motoru se doba vstřiku prodlužuje, po dosažení pracovní teploty motoru, se prodloužení času vstřiku ruší. Motor může fungovat i bez tohoto čidla, jednotka potom počítá s fixní hodnotou 90st.C.


Takže, ikdyž jsem odpojil to čidlo, stále mě to chcípne po zahřátí motoru..... :cry:

Autor:  32jaja [ 29.9.12, 20:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

Tak to těsnění je ,nebo má správný název: podložka pod vstřikovací jednotku, jiné těsnění tam nebylo a jezdilo to i doposavad bez problémů........

Autor:  32jaja [ 1.10.12, 18:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

Tak jsem vyměnil to teplotní čidlo,co je vzadu za sáním, a problém je pořád stejný. Ted mě napadá, jestli není vadná řídicí jednotka?......... :cry:

Autor:  Lamač [ 1.10.12, 19:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: ŠKODA Forman - jednobodové střikování, r.v.94

A čo tak vadne čidlo teploty nasavaneho vzduchu?

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/