Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

překroužkování Felicie??
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=30486
Stránka 1 z 2

Autor:  driver [ 6.10.12, 22:31 ]
Předmět příspěvku:  překroužkování Felicie??

Dotaz:Felda 1.3MPI už nejede tak jak by měla,holka začíná ztrácet dech a je to znát hlavně při tažení vozíku/plaťáku.Motor má najeto přes 240tis.km,100tis.km na LPG,převodovka z 1.6MPI a tahání různých vleků až 1200kg na delší vzdálenosti.
Po repasy hlavy,nová zapalovací lišta a svíčky,ventily seřízeny a pro jistotu i znova zkontrolovány vše OK,pravidelné výměny oleje po 10tis,km (10W-40),diadnostika bez závad...kompresy jsem zatim neměřil,ale než se k tomu dostanu (páč teďka Felda parkuje mimo domov) tak stálo by za to jí popřípadě překroužkovat??

Autor:  škodovka [ 6.10.12, 22:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

To zalezi jak vypadaji valce..pokud jsou vybehane tim stylem, ze maji citelnou hranku, tak to smyslu nema...
Nez se do neceho pustis tak prvni zmer tu kompresi a uvidis...
Kazdopadne, jestli se do toho pustis, sezen nejake opravdu kvalitni (nejradeji origo ) krouzky, uz jsem se setkal i z druhovyrobnimi kruhy z tak blbeho materialu, ze sly narovnat :lol: :roll: No a jak to budes delat tak dej rovnou i nove ojnicni loziska :wink:

Autor:  Jarda S. [ 6.10.12, 23:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

originál (kolbenschmidt) se daji kolem 6-7 stovek koupit

Autor:  driver [ 7.10.12, 09:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

Hranku ještě nemaj a ani podélné rýhy,na škoda dílech maj originály za cca 500 sadu na píst - to docela jde.. na mišáka mě budou stát třikrát tolik :)
RE: škodovka : to jsem málem při poslední jízdě s plaťákem narovnal klikovku :D ,kámoš mi říká že ji spíš ohnu na druhou stranu :)

Autor:  driver [ 7.10.12, 09:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

kolik by měla mít vlastně Felda kompresy?? ( v barech )

Autor:  škodovka [ 7.10.12, 13:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

na teplem motoru tech 11 a vsecky valce by mely bej co nejvic stejny

Autor:  ventYl [ 7.10.12, 13:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

sada je na vsetky valce (nikto nikdy nebude prekruzkovavat iba jeden valec). ak na nich nebude napisane kolbenschmitd (dt?) tak ich ani neber.

Autor:  Lamač [ 7.10.12, 15:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

A krúžky značené KO potom robil kto?Buzuluk?

Autor:  Ondras83 [ 7.10.12, 19:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

dej tam original prevodovku a mas ztracenej dech zase zpatky...

Autor:  Jarda S. [ 7.10.12, 22:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

ventYl píše:
sada je na vsetky valce (nikto nikdy nebude prekruzkovavat iba jeden valec). ak na nich nebude napisane kolbenschmitd (dt?) tak ich ani neber.

na novější auta se prodávaji v sadě na píst, stejně tak jako že se písty prodávaji kusově :wink: ale na feldu je to sada na všechny 4 válce

Autor:  driver [ 8.10.12, 22:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

škodovka píše:
na teplem motoru tech 11 a vsecky valce by mely bej co nejvic stejny


a minimum??

Autor:  driver [ 8.10.12, 22:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

Ondras83 píše:
dej tam original prevodovku a mas ztracenej dech zase zpatky...


po zimě,teďka se mi už do toho nechce :roll: stejně má už almara dost - cca 340tis.km - před časem se mi i stávalo že když jsem dojel např. na červenou na neutrál tak auto sebou lehce škubalo a po sešlápnutí spojky zase OK - opravu jsem vyřešil po svém a to zapřáhnutím podvalu a zuby v almaře se narovnaly :D a od té doby "ťuky,ťuk" dala svatej pokoj...

Autor:  slovacek.milos [ 9.10.12, 06:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

no pokud nemáš změřenou kompřesi a motor nežere olej tak měnit kroužky je blbost ,

předpokládám že jsi měnil gufírka když se dělala hlava, :oops:

Autor:  driver [ 9.10.12, 16:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

RE: slovacek.milos : jj,jistota je jistota,těch pár kaček navíc mě nezabije :) a motoru to prospěje...jinak k měření kompresí jsem se ještě nedostal,moc práce málo času :(...ale stejnak nevim už kudy kam...diagnostika opět bez závad a další problém...motor má nestabilní volnoběh cca 700 - 900 někdy se vyhoupne k 1000 a rychle zas na 700 a při otáčkách např.2500 motor na benzín vynechává ale na LPG už tolik ne...tak nevim...že by škrtící klapka nebo detonační senzor nebo senzor na sacím potrubí nebo lambda?? - to jsou věci,které jsou na autě ještě původní...

Autor:  slovacek.milos [ 9.10.12, 17:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: překroužkování Felicie??

moc práce a málo času

měření komprese zabere čtvrt hodiny kroužky i celý den tak je lepší vyměnit ty kroužky za pár kaček :oops: jistota je jistota :wink:

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/