Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Ako štartovať favorit 136L karburator
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=30916
Stránka 1 z 2

Autor:  johnygt500 [ 14.12.12, 17:45 ]
Předmět příspěvku:  Ako štartovať favorit 136L karburator

Zdravim, chcem sa spytať ako presne by sa mal štartovať tento typ favoritu s karburatorom, všetko je povodne, ma automaticky sytič. V priručke je napisane 2krat zošliapnuť pomaly plyn a uvolniť a štartovať bez plynu, to je mi jasne, ale ked stlačam ten plyn pedal tak klučik ma byť v polohe ked je zapnute zapalovanie a svietia kontrolky?, alebo v polohe 0-všetko vypnute?

Autor:  21lucas [ 14.12.12, 17:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

u karbecu to je jedno tam jde jen o to aby se ten sitic nastavil a natahlo to palivo

Autor:  johnygt500 [ 14.12.12, 18:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

myslel som že ked je už zapnute zapalovanie tak sa skôr natoči ta pružina čo je v sytiči

Autor:  21lucas [ 14.12.12, 18:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

ta pruzina v sitici je bymetal, ta se hybe podle toho jak mas teplou chladici kapalinu

Autor:  MartinK72 [ 14.12.12, 18:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

Ten systém je mechanický, je mu úplně jedno jestli je vyplé nebo zaplé zapalování, nebo jestli se dloubeš v nose ;-)

Autor:  varok [ 14.12.12, 19:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

Ta pružina je Bimetal a sytič naopak vypíná a né zapíná.
A myslím si, že stačí na plyn. pedál šlápnout jen jednou, né dvakrát. Až na podlahu a potom pomalu povolovat.

Autor:  Adler [ 14.12.12, 21:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

varok: Samozřejmě, že bimetal sytič i zapíná. Je to bimetalická spirála tzn. stejný princip jako u teploměru. Zahřátím se rozvine a při chladnutí svine. Čili po odstavení zahřátého motoru se jeho pozice zablokuje v základní poloze a tím jak vychladne dojde k napružení a po sešlápnutí plynu u studeného motoru následně síla takto uložená způsobí, že se natočí přívěra a stupňovitá vačka.


A jinak k dotazu. Ono to zase tak úplně jedno není jestli je sepnuté zapalovaní nebo ne. Zvlášť v těchto mrazech. Proč. No protože po sepnutí zapalování dojde k ohřevu bimetalu topnou spirálou a co je důležitější tak i termoventilu. Termoventil přepíná na uzavřeno v mrazech cca 5 - 8 s a pak dojde k tomu, že při startu se vytvoří ihned už jen velká mezera 2 mm. Což v opravdu tuhých mrazech není zrovna dobré. Tudíž za těchto podmínek tj. v silném mrazu není dobré před studeným startem spínat zapalování pokud skutečně nechceme ihned nato startovat (v návodu k obsluze je i na toto upozornění že dojde k přehřátí startovací automatiky). A sešlápnout stačí jen jednou. Mám to z dob kdy jsem ještě měl karburátorovou verzi odzkoušeno že i v -25°C je to bezproblému. Ten druhý nástřik akcelerační pumpičky kvůli kterému je to doporučované tam už není ani potřeba pokud je všechno v bezvadném stavu.

Autor:  Lamač [ 15.12.12, 12:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

Adler má pravdu.Slačiť 2x sa má len vo veľkých mrazoch,ale z vlastnej skúsenosti viem ,že aj pri tých -25 to ide na prvýkrát aj po jednom stlačení.

Autor:  Jiri [ 15.12.12, 14:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

Ja vzdycky otocim klicem a jak to zatoci tak slapnu na plyn okamzite to chyta i kdyz je treba -20 8)

Autor:  Lamač [ 15.12.12, 15:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

Dajaky zvláštny spôsob štartovania.Mne to naskočí na brnk aj bez stláčania plynu pri štarte a tak by to aj malo byť,nie?

Autor:  fatal [ 15.12.12, 15:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

Ale před startem to snad promáčkneš, ne? Jinak by se ti nenastavil sytič.

Autor:  johnygt500 [ 15.12.12, 15:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

ja som mal aj ten problem že ked som auto naštartoval, držalo otačky na sytiči cca1500-1700 tak ked som prešiel neakych 150m tak sytič prestal reagovať, motor ešte nebol zahriaty a zdochinalo to. Je to dost problem hlavne v meste.

Autor:  Lamač [ 15.12.12, 15:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

fatal píše:
Ale před startem to snad promáčkneš, ne? Jinak by se ti nenastavil sytič.

Pred štartom hej,ale počas štartu už nie.

Autor:  Lamač [ 15.12.12, 15:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

johnygt500 píše:
ja som mal aj ten problem že ked som auto naštartoval, držalo otačky na sytiči cca1500-1700 tak ked som prešiel neakych 150m tak sytič prestal reagovať, motor ešte nebol zahriaty a zdochinalo to. Je to dost problem hlavne v meste.

Zvýš si otáčky na zvýšenom voľnobehu na 2200 a asi máš aj zle nastavenú zmes voľnobehu-príliš bohatá.

Autor:  varok [ 15.12.12, 15:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ako štartovať favorit 136L karburator

Lamač: však ano, před nastartováním motoru se má jednou prošlápnout plyn a pak během startování už né. To by se otevřela přívěra a bylo by to ochuzené a špatně to startovalo. Když po naskočení motoru prošlapneš, tak se otáčky mají snížit z těch asi 2200/min. na asi 1200-1500/min. aby byl motor stále přibohacován a udržel se promrznutý v v chodu. Jestli Jiří musí prošlapávat pedál plynu i během startování, tak tam má podle mě něco špatně nastavené nebo porouchané.

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/