| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Ako štartovať favorit 136L karburator https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=30916 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | johnygt500 [ 14.12.12, 17:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Ako štartovať favorit 136L karburator |
Zdravim, chcem sa spytať ako presne by sa mal štartovať tento typ favoritu s karburatorom, všetko je povodne, ma automaticky sytič. V priručke je napisane 2krat zošliapnuť pomaly plyn a uvolniť a štartovať bez plynu, to je mi jasne, ale ked stlačam ten plyn pedal tak klučik ma byť v polohe ked je zapnute zapalovanie a svietia kontrolky?, alebo v polohe 0-všetko vypnute? |
|
| Autor: | 21lucas [ 14.12.12, 17:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
u karbecu to je jedno tam jde jen o to aby se ten sitic nastavil a natahlo to palivo |
|
| Autor: | johnygt500 [ 14.12.12, 18:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
myslel som že ked je už zapnute zapalovanie tak sa skôr natoči ta pružina čo je v sytiči |
|
| Autor: | 21lucas [ 14.12.12, 18:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
ta pruzina v sitici je bymetal, ta se hybe podle toho jak mas teplou chladici kapalinu |
|
| Autor: | MartinK72 [ 14.12.12, 18:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
Ten systém je mechanický, je mu úplně jedno jestli je vyplé nebo zaplé zapalování, nebo jestli se dloubeš v nose |
|
| Autor: | varok [ 14.12.12, 19:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
Ta pružina je Bimetal a sytič naopak vypíná a né zapíná. A myslím si, že stačí na plyn. pedál šlápnout jen jednou, né dvakrát. Až na podlahu a potom pomalu povolovat. |
|
| Autor: | Adler [ 14.12.12, 21:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
varok: Samozřejmě, že bimetal sytič i zapíná. Je to bimetalická spirála tzn. stejný princip jako u teploměru. Zahřátím se rozvine a při chladnutí svine. Čili po odstavení zahřátého motoru se jeho pozice zablokuje v základní poloze a tím jak vychladne dojde k napružení a po sešlápnutí plynu u studeného motoru následně síla takto uložená způsobí, že se natočí přívěra a stupňovitá vačka. A jinak k dotazu. Ono to zase tak úplně jedno není jestli je sepnuté zapalovaní nebo ne. Zvlášť v těchto mrazech. Proč. No protože po sepnutí zapalování dojde k ohřevu bimetalu topnou spirálou a co je důležitější tak i termoventilu. Termoventil přepíná na uzavřeno v mrazech cca 5 - 8 s a pak dojde k tomu, že při startu se vytvoří ihned už jen velká mezera 2 mm. Což v opravdu tuhých mrazech není zrovna dobré. Tudíž za těchto podmínek tj. v silném mrazu není dobré před studeným startem spínat zapalování pokud skutečně nechceme ihned nato startovat (v návodu k obsluze je i na toto upozornění že dojde k přehřátí startovací automatiky). A sešlápnout stačí jen jednou. Mám to z dob kdy jsem ještě měl karburátorovou verzi odzkoušeno že i v -25°C je to bezproblému. Ten druhý nástřik akcelerační pumpičky kvůli kterému je to doporučované tam už není ani potřeba pokud je všechno v bezvadném stavu. |
|
| Autor: | Lamač [ 15.12.12, 12:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
Adler má pravdu.Slačiť 2x sa má len vo veľkých mrazoch,ale z vlastnej skúsenosti viem ,že aj pri tých -25 to ide na prvýkrát aj po jednom stlačení. |
|
| Autor: | Jiri [ 15.12.12, 14:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
Ja vzdycky otocim klicem a jak to zatoci tak slapnu na plyn okamzite to chyta i kdyz je treba -20 |
|
| Autor: | Lamač [ 15.12.12, 15:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
Dajaky zvláštny spôsob štartovania.Mne to naskočí na brnk aj bez stláčania plynu pri štarte a tak by to aj malo byť,nie? |
|
| Autor: | fatal [ 15.12.12, 15:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
Ale před startem to snad promáčkneš, ne? Jinak by se ti nenastavil sytič. |
|
| Autor: | johnygt500 [ 15.12.12, 15:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
ja som mal aj ten problem že ked som auto naštartoval, držalo otačky na sytiči cca1500-1700 tak ked som prešiel neakych 150m tak sytič prestal reagovať, motor ešte nebol zahriaty a zdochinalo to. Je to dost problem hlavne v meste. |
|
| Autor: | Lamač [ 15.12.12, 15:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
fatal píše: Ale před startem to snad promáčkneš, ne? Jinak by se ti nenastavil sytič. Pred štartom hej,ale počas štartu už nie. |
|
| Autor: | Lamač [ 15.12.12, 15:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
johnygt500 píše: ja som mal aj ten problem že ked som auto naštartoval, držalo otačky na sytiči cca1500-1700 tak ked som prešiel neakych 150m tak sytič prestal reagovať, motor ešte nebol zahriaty a zdochinalo to. Je to dost problem hlavne v meste. Zvýš si otáčky na zvýšenom voľnobehu na 2200 a asi máš aj zle nastavenú zmes voľnobehu-príliš bohatá. |
|
| Autor: | varok [ 15.12.12, 15:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ako štartovať favorit 136L karburator |
Lamač: však ano, před nastartováním motoru se má jednou prošlápnout plyn a pak během startování už né. To by se otevřela přívěra a bylo by to ochuzené a špatně to startovalo. Když po naskočení motoru prošlapneš, tak se otáčky mají snížit z těch asi 2200/min. na asi 1200-1500/min. aby byl motor stále přibohacován a udržel se promrznutý v v chodu. Jestli Jiří musí prošlapávat pedál plynu i během startování, tak tam má podle mě něco špatně nastavené nebo porouchané. |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|