| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=31021 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Johny_Servis [ 3.1.13, 19:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
Ahoj Normálně jedu a najednou teplota leze rychle nahoru, po chvíli zase dolů, pak topení netopí, pak zas topí normálně. Jasně těsnění pod hlavou říkáte si - ale já ho sakra měnil před 20 tisíci kilometry ! Abych to upřesnil 185 000 km - sehnal jsem auto 200 000 km - přestavba na LPG 233 000 km - měněno těsnění pod hlavou 253 000 km - současný stav, podobný tomu předešlému při 233 000 km Nemůže to být například tímto: 1) vodní pumpa 2) nedostatek vody v expanzce (teď jak auto vychladne, tak to půjdu zkontrolovat) S tím souvisí i pod-dotaz: V rychlostech nad 90 km/h, čím "prudčeji" přidám plyn, tím jsou silnější vybrace do řízení a karoserie - pokud ale dosáhnu nějaké rychlosti - třeba 110 nebo 120 km/h a povolím plyn, tak se vybrace uklidní. Může to být způsobeno vymačkanými silent-bloky u vodní pumpy a dole u převodovky ? Má to souvilslost s víše uvedeným, protože by se mi závada vodní pumpy docela "hodila", že bych tím mohl zabít 2 mouchy jednou ranou (odstranění vybrací a výkyvů teplot) - ale takové štěsí asi mít nebudu. Jak zjistit špatnou pumpu, pokud už mi z ní nechčije kapalina všude kolem. Díky |
|
| Autor: | JeeRKa [ 3.1.13, 19:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
| Autor: | Johny_Servis [ 3.1.13, 19:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
Jo to jsem zapoměl - ten byl také vyměně před 20 tisíci kilometry spolu s tím těsněním. Jinak zjištění - expanzka byla prázdná a na víčku emulze - ale taková celkem ještě normální v tomto počasí. Chladící kapalina mi jinak celkem běžně trochu uniká přes víčko expanzky - pořád je to kolem něho takové olepené a hnusné |
|
| Autor: | Radic [ 3.1.13, 20:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
Tak to fučí spaliny do vody. Zavzdušní okruh, a proto netopí a skáče teplota. Taky to ten tlak vypustí víčkem i s kapalinou. Co to bylo za těsnění? Černý Temac sa rozpadne běžně. To by ještě vydržel dost pokud to je 20tkm. Jinak pořádně to projet a zkusit hadice vodní...jak bude tvrdá jak kameň tak je to těsnění... |
|
| Autor: | Johny_Servis [ 3.1.13, 20:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
Ano je to TEMAC - a já myslel, že je v pohodě, a hadice jsou celkem tvrdé jak šutr, prostě systém na ho_no Šak na společenské události SPŠ to probereme |
|
| Autor: | CROWACK [ 3.1.13, 20:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
hlavu dule, to je bez debaty...hlavně zkontrolovat rovinnost a přesahy, aby to bylo k něčemu, často se na to zapomíná... |
|
| Autor: | toma60 [ 26.1.13, 23:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
Johny_Servis píše: Ahoj Normálně jedu a najednou teplota leze rychle nahoru, po chvíli zase dolů, pak topení netopí, pak zas topí normálně. Jasně těsnění pod hlavou říkáte si - ale já ho sakra měnil před 20 tisíci kilometry ! Abych to upřesnil 185 000 km - sehnal jsem auto 200 000 km - přestavba na LPG 233 000 km - měněno těsnění pod hlavou 253 000 km - současný stav, podobný tomu předešlému při 233 000 km Nemůže to být například tímto: 1) vodní pumpa 2) nedostatek vody v expanzce (teď jak auto vychladne, tak to půjdu zkontrolovat) S tím souvisí i pod-dotaz: V rychlostech nad 90 km/h, čím "prudčeji" přidám plyn, tím jsou silnější vybrace do řízení a karoserie - pokud ale dosáhnu nějaké rychlosti - třeba 110 nebo 120 km/h a povolím plyn, tak se vybrace uklidní. Může to být způsobeno vymačkanými silent-bloky u vodní pumpy a dole u převodovky ? Má to souvilslost s víše uvedeným, protože by se mi závada vodní pumpy docela "hodila", že bych tím mohl zabít 2 mouchy jednou ranou (odstranění vybrací a výkyvů teplot) - ale takové štěsí asi mít nebudu. Jak zjistit špatnou pumpu, pokud už mi z ní nechčije kapalina všude kolem. Díky |
|
| Autor: | toma60 [ 26.1.13, 23:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
zkus to ovzdušnit |
|
| Autor: | toma60 [ 26.1.13, 23:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
zkus to ovzdušnit |
|
| Autor: | Jarda S. [ 26.1.13, 23:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI |
felicie se ovzdušnuje sama |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|