Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=31021
Stránka 1 z 1

Autor:  Johny_Servis [ 3.1.13, 19:04 ]
Předmět příspěvku:  Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

Ahoj

Normálně jedu a najednou teplota leze rychle nahoru, po chvíli zase dolů, pak topení netopí, pak zas topí normálně.
Jasně těsnění pod hlavou říkáte si - ale já ho sakra měnil před 20 tisíci kilometry !
Abych to upřesnil
185 000 km - sehnal jsem auto
200 000 km - přestavba na LPG
233 000 km - měněno těsnění pod hlavou
253 000 km - současný stav, podobný tomu předešlému při 233 000 km

Nemůže to být například tímto:
1) vodní pumpa
2) nedostatek vody v expanzce (teď jak auto vychladne, tak to půjdu zkontrolovat)

S tím souvisí i pod-dotaz:
V rychlostech nad 90 km/h, čím "prudčeji" přidám plyn, tím jsou silnější vybrace do řízení a karoserie - pokud ale dosáhnu nějaké rychlosti - třeba 110 nebo 120 km/h a povolím plyn, tak se vybrace uklidní.
Může to být způsobeno vymačkanými silent-bloky u vodní pumpy a dole u převodovky ?
Má to souvilslost s víše uvedeným, protože by se mi závada vodní pumpy docela "hodila", že bych tím mohl zabít 2 mouchy jednou ranou (odstranění vybrací a výkyvů teplot) - ale takové štěsí asi mít nebudu.
Jak zjistit špatnou pumpu, pokud už mi z ní nechčije kapalina všude kolem.

Díky

Autor:  JeeRKa [ 3.1.13, 19:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

:?: termostat :idea:

Autor:  Johny_Servis [ 3.1.13, 19:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

Jo to jsem zapoměl - ten byl také vyměně před 20 tisíci kilometry spolu s tím těsněním.
Jinak zjištění - expanzka byla prázdná a na víčku emulze - ale taková celkem ještě normální v tomto počasí.
Chladící kapalina mi jinak celkem běžně trochu uniká přes víčko expanzky - pořád je to kolem něho takové olepené a hnusné

Autor:  Radic [ 3.1.13, 20:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

Tak to fučí spaliny do vody. Zavzdušní okruh, a proto netopí a skáče teplota. Taky to ten tlak vypustí víčkem i s kapalinou. Co to bylo za těsnění? Černý Temac sa rozpadne běžně. To by ještě vydržel dost pokud to je 20tkm.

Jinak pořádně to projet a zkusit hadice vodní...jak bude tvrdá jak kameň tak je to těsnění...

Autor:  Johny_Servis [ 3.1.13, 20:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

Ano je to TEMAC - a já myslel, že je v pohodě, a hadice jsou celkem tvrdé jak šutr, prostě systém na ho_no

Šak na společenské události SPŠ to probereme :-)

Autor:  CROWACK [ 3.1.13, 20:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

hlavu dule, to je bez debaty...hlavně zkontrolovat rovinnost a přesahy, aby to bylo k něčemu, často se na to zapomíná...

Autor:  toma60 [ 26.1.13, 23:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

Johny_Servis píše:
Ahoj

Normálně jedu a najednou teplota leze rychle nahoru, po chvíli zase dolů, pak topení netopí, pak zas topí normálně.
Jasně těsnění pod hlavou říkáte si - ale já ho sakra měnil před 20 tisíci kilometry !
Abych to upřesnil
185 000 km - sehnal jsem auto
200 000 km - přestavba na LPG
233 000 km - měněno těsnění pod hlavou
253 000 km - současný stav, podobný tomu předešlému při 233 000 km

Nemůže to být například tímto:
1) vodní pumpa
2) nedostatek vody v expanzce (teď jak auto vychladne, tak to půjdu zkontrolovat)

S tím souvisí i pod-dotaz:
V rychlostech nad 90 km/h, čím "prudčeji" přidám plyn, tím jsou silnější vybrace do řízení a karoserie - pokud ale dosáhnu nějaké rychlosti - třeba 110 nebo 120 km/h a povolím plyn, tak se vybrace uklidní.
Může to být způsobeno vymačkanými silent-bloky u vodní pumpy a dole u převodovky ?
Má to souvilslost s víše uvedeným, protože by se mi závada vodní pumpy docela "hodila", že bych tím mohl zabít 2 mouchy jednou ranou (odstranění vybrací a výkyvů teplot) - ale takové štěsí asi mít nebudu.
Jak zjistit špatnou pumpu, pokud už mi z ní nechčije kapalina všude kolem.

Díky

Autor:  toma60 [ 26.1.13, 23:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

zkus to ovzdušnit

Autor:  toma60 [ 26.1.13, 23:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

zkus to ovzdušnit

Autor:  Jarda S. [ 26.1.13, 23:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kolísání teploty motoru felicia 1.3MPI

felicie se ovzdušnuje sama :wink:

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/