| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Škoda 120 (136), dym z veka hlavy https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=31360 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Rafa [ 22.2.13, 18:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
Zdravím, mám v Škode 120 motor 136 a po zohriati motora to začne dosť dymiť z veka hlavy, až tak, že som ho za jazdy niekedy videl v spätnom zrkadle (keďže hadica z veka mi nejde do filterboxu, ale ku priečke smerom von). Voda sa netratí, olej nežerie, tlaky má dobré, na vičku nie je veľká emulzia, iba trochu. Neviete čím by to mohlo byť? Problém v hlave? Ďakujem. |
|
| Autor: | ventYl [ 22.2.13, 18:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
niektore z tvrdeni "Voda sa netratí, olej nežerie, tlaky má dobré" nebude pravdive. bud mas nejaku vodu v oleji a ta sa odtial vyparuje, alebo ti to tlaci vodu do oleja, alebo mas naprd kruhy a dymi to z odvetravania klukovej skrine. |
|
| Autor: | goodbie [ 22.2.13, 18:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
Kolik má ten motor najeto??Přikláním se k těm kroužkům jak zde již padlo. |
|
| Autor: | Rafa [ 22.2.13, 19:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
Neviem presne, ale môže mať najazdených okolo 150 000 plus minus. Olej som menil pred rokom v marci a celý rok ukazovala ryska rovnako, tlaky boli merané tiež pred rokom, boli dobré a dymilo to už vtedy, ale menej. Pred dvoma rokmi sa tratila voda kvôli prasknutej hlave, po jej výmene už voda nemizla (dymilo to stále, ale menej)...doteraz som vymenil asi 3 hadice, kvôli ktorým klesla hladina vody, ale po ich výmene zase všetko dobre, okrem toho dymu, ktorého je viac. |
|
| Autor: | cuker [ 22.2.13, 19:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
tlaky?kolko? |
|
| Autor: | cuker [ 22.2.13, 19:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
ešte-prečo to nejde do filtra? |
|
| Autor: | Rafa [ 22.2.13, 19:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
okolo 10 pred rokom,... ak myslíš tu hadicu, tak preto, lebo keď bola prasknutá hlava, emulzia nebola iba na vičku, ale aj v celom filterboxe a všetko si to pekne motor žral. |
|
| Autor: | Rafa [ 22.2.13, 20:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
ventYl píše: niektore z tvrdeni "Voda sa netratí, olej nežerie, tlaky má dobré" nebude pravdive. bud mas nejaku vodu v oleji a ta sa odtial vyparuje, alebo ti to tlaci vodu do oleja, alebo mas naprd kruhy a dymi to z odvetravania klukovej skrine. keby to bol dym z kľukovej skrine, tak by to asi dymilo aj cez otvor na risku oleja?...pretože nedymí |
|
| Autor: | CrazyMan [ 22.2.13, 21:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
vyndej hadici odvětrávání a zacpi ji... jestli vyletí měrka oleje tak jsou kruhy v hajzlu |
|
| Autor: | goodbie [ 22.2.13, 21:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
já bych to viděl na pečenáče tak,že kroužky taky se přikláním. |
|
| Autor: | Rafa [ 23.2.13, 11:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
keď sú to krúžky, tak by to malo žrať olej nie? |
|
| Autor: | Lamač [ 23.2.13, 12:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
Ano aj nie.Olej to vie hlavne žrať cez guferá ventilov. |
|
| Autor: | Rafa [ 17.3.13, 17:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Škoda 120 (136), dym z veka hlavy |
zapchal som tu hadicu odvetrania, ale mierka nevyskočila, tak kružky budú asi dobré |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|