Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 18:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř 
Autor Zpráva

Registrován: 10.1.13, 20:13
Příspěvky: 27
Příspěvek Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Sundal jsem víko ventilů a čekalo na mě nemilé překvapení :-( Našel jsem tam tuhý povlak nejspíš ztvrdlého oleje. Viz. foto.

Obrázek

Co mi poradíte? Vyměnit olej vícekrát v krátkém intervalu? Jaký tam dát olej? 10w40 nebo 15w40 (ted jej meli v Lidlu za 300Kč)

Díky za rady...


8.5.13, 13:44
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Klasická věc, dlouhodobé používání levných olejů.

Hlavně s tím nic nedělej, už vůbec neměň značku/typ oleje. Rozpuštěním úsad ten motor půjde do kytek, tohle sice nevypadá nejlépe, ale ničemu to nevadí.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.5.13, 13:47
Profil

Registrován: 10.1.13, 20:13
Příspěvky: 27
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
no, tak to je super... a když nevím, jakej tam byl předtím? Auto jsem koupil před 2 měsíci...


8.5.13, 13:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.11, 15:01
Příspěvky: 153
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Být tebou tak bych to až tak neřešil... měl jsem na felicii to samé, a to jsem měnil olej v mnohem kratších intervalech, než je doporučené. :) Jezdil jsem bez problémů, motor šel jak hodinky ;)

_________________
Felicie 1,3 BMM Combi


8.5.13, 14:06
Profil ICQ

Registrován: 10.1.13, 20:13
Příspěvky: 27
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
A můžu tam lejt 15w40 pokud tam byla 10w40?


8.5.13, 14:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.08, 19:34
Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
a proč tam chceš lejt 15w40?

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


8.5.13, 14:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.07, 16:50
Příspěvky: 3202
Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
protože je v lídlu za 300 ne? :)

_________________
Škoda 135 Rapid
Ford S-max TDCi
Volvo S60 AWDoff 2.4T
Škoda 742 Forever Team
Škoda TW Coupe Club


8.5.13, 16:30
Profil ICQ

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Upřímně pochybuji že tento motor jezdil na olej 10W-40.

15W-40 je OK, ale ten Lidl bych tam nedával. Kup něco jiného, obyčejné Paramo moc nestojí a sračka to není. Hlavně k tomu kup kvalitní olejový filtr, napřiklad MANN

Třeba : http://www.olejspol.cz/zbozi/trysk-supe ... iv-4-litry

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.5.13, 16:50
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Q8 10w40 a za dvě výměny máš motor čistej, měl sem podobně zahnojenej ted je čistej že by se z něj dalo žrát

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


8.5.13, 20:45
Profil ICQ

Registrován: 10.1.13, 20:13
Příspěvky: 27
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Q8? Je něčím zvláštní než třeba mogul?


8.5.13, 21:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.07, 22:36
Příspěvky: 10254
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
týýýý praséé to je zasraný jako hovado. Pokud to rychle neumeješ jarovou vodičkou na houbičce, tak ti to ten motor jistojistě sežere. Hlavně je potřeba hodně oleje z lídlu, vychladit a omývat jím přirození :D

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


8.5.13, 21:56
Profil

Registrován: 10.1.13, 20:13
Příspěvky: 27
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
server oleje.cz mi na feldu nabídnul toto : http://www.oleje.cz/p/orlen-platinum-cl ... -5-l--2439
Je to dobré, či nikoliv?


Ani jeden olej 10W40, jen samé 15w40...


8.5.13, 22:16
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
warezakcz píše:
Q8? Je něčím zvláštní než třeba mogul?

to netušim, tohle jsou moje zkušenosti s nim :lol: :lol:

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


8.5.13, 22:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.07, 23:48
Příspěvky: 6704
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
feldacky motor by povodne na nieco ako 15W-40 mal jazdit, mozno do noveho sa niekedy oplatilo liat 10W-40 (efekt zanedbatelny), ale ak ma ten motor na hrbe aspon 100 0000, tak kludom anglicana mozes 15tku liat. ALE NIE Z LIDLA! Nechcem nikoho urazit, ale Cesi; vy ste tak strasne nemiestne sporohlivi. Tu "usetri" 300 KC rocne na oleji z Lidla, ktory mu popravi motor, tam na auto za 1/4 mega nasadi protektory.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


9.5.13, 08:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
M7 ads IV spertubo 15,W4O, nebo turbo plus,

¨motor je v pohodě nic bych neřešil, měn olej každý rok a pokud najedeš moc km a jezdíš městský provoz tak 1O.OOO km interval výměny


9.5.13, 09:51
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.030s | 12 Queries | GZIP : Off ]