Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
| Autor |
Zpráva |
|
warezakcz
Registrován: 10.1.13, 20:13 Příspěvky: 27
|
 Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Sundal jsem víko ventilů a čekalo na mě nemilé překvapení  Našel jsem tam tuhý povlak nejspíš ztvrdlého oleje. Viz. foto.  Co mi poradíte? Vyměnit olej vícekrát v krátkém intervalu? Jaký tam dát olej? 10w40 nebo 15w40 (ted jej meli v Lidlu za 300Kč) Díky za rady...
|
| 8.5.13, 13:44 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Klasická věc, dlouhodobé používání levných olejů.
Hlavně s tím nic nedělej, už vůbec neměň značku/typ oleje. Rozpuštěním úsad ten motor půjde do kytek, tohle sice nevypadá nejlépe, ale ničemu to nevadí.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 8.5.13, 13:47 |
|
 |
|
warezakcz
Registrován: 10.1.13, 20:13 Příspěvky: 27
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
no, tak to je super... a když nevím, jakej tam byl předtím? Auto jsem koupil před 2 měsíci...
|
| 8.5.13, 13:53 |
|
 |
|
Prasík
Registrován: 8.2.11, 15:01 Příspěvky: 153 Bydliště: Frýdek-Místek
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Být tebou tak bych to až tak neřešil... měl jsem na felicii to samé, a to jsem měnil olej v mnohem kratších intervalech, než je doporučené.  Jezdil jsem bez problémů, motor šel jak hodinky 
_________________ Felicie 1,3 BMM Combi
|
| 8.5.13, 14:06 |
|
 |
|
warezakcz
Registrován: 10.1.13, 20:13 Příspěvky: 27
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
A můžu tam lejt 15w40 pokud tam byla 10w40?
|
| 8.5.13, 14:13 |
|
 |
|
CrazyMan
Registrován: 28.4.08, 19:34 Příspěvky: 3328 Bydliště: Studénka
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
a proč tam chceš lejt 15w40?
_________________ VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw
|
| 8.5.13, 14:40 |
|
 |
|
Radic
Registrován: 19.5.07, 16:50 Příspěvky: 3202 Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
protože je v lídlu za 300 ne? 
_________________ Škoda 135 Rapid Ford S-max TDCi Volvo S60 AWDoff 2.4T Škoda 742 Forever Team Škoda TW Coupe Club
|
| 8.5.13, 16:30 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Upřímně pochybuji že tento motor jezdil na olej 10W-40. 15W-40 je OK, ale ten Lidl bych tam nedával. Kup něco jiného, obyčejné Paramo moc nestojí a sračka to není. Hlavně k tomu kup kvalitní olejový filtr, napřiklad MANN Třeba : http://www.olejspol.cz/zbozi/trysk-supe ... iv-4-litry
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 8.5.13, 16:50 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Q8 10w40 a za dvě výměny máš motor čistej, měl sem podobně zahnojenej ted je čistej že by se z něj dalo žrát
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 8.5.13, 20:45 |
|
 |
|
warezakcz
Registrován: 10.1.13, 20:13 Příspěvky: 27
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
Q8? Je něčím zvláštní než třeba mogul?
|
| 8.5.13, 21:47 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
týýýý praséé to je zasraný jako hovado. Pokud to rychle neumeješ jarovou vodičkou na houbičce, tak ti to ten motor jistojistě sežere. Hlavně je potřeba hodně oleje z lídlu, vychladit a omývat jím přirození 
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 8.5.13, 21:56 |
|
 |
|
warezakcz
Registrován: 10.1.13, 20:13 Příspěvky: 27
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
server oleje.cz mi na feldu nabídnul toto : http://www.oleje.cz/p/orlen-platinum-cl ... -5-l--2439Je to dobré, či nikoliv? Ani jeden olej 10W40, jen samé 15w40...
|
| 8.5.13, 22:16 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
warezakcz píše: Q8? Je něčím zvláštní než třeba mogul? to netušim, tohle jsou moje zkušenosti s nim 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 8.5.13, 22:32 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
feldacky motor by povodne na nieco ako 15W-40 mal jazdit, mozno do noveho sa niekedy oplatilo liat 10W-40 (efekt zanedbatelny), ale ak ma ten motor na hrbe aspon 100 0000, tak kludom anglicana mozes 15tku liat. ALE NIE Z LIDLA! Nechcem nikoho urazit, ale Cesi; vy ste tak strasne nemiestne sporohlivi. Tu "usetri" 300 KC rocne na oleji z Lidla, ktory mu popravi motor, tam na auto za 1/4 mega nasadi protektory.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 9.5.13, 08:27 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Felicia 1,3 Mpi - špinavý motor uvnitř
M7 ads IV spertubo 15,W4O, nebo turbo plus,
¨motor je v pohodě nic bych neřešil, měn olej každý rok a pokud najedeš moc km a jezdíš městský provoz tak 1O.OOO km interval výměny
|
| 9.5.13, 09:51 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|