Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27.10.24, 23:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Chladící kapalina Octavia 1,9TDi 
Autor Zpráva

Příspěvky: 5
Příspěvek Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
Dobrý den,
potřeboval bych radu,než s tím zajedu v pondělí do servisu.Koupil jsem v listopadu Octavii 1,9TDi 81kw, najeto 245tkm a vše vypadalo v pořádku.
Věděl jsem i to , že lehce prolíná chladič.Tak jsem tam občas dolil "štamprdle" chladičky, cca 0,3l na 1000km.Kontrolka nepískala,jen jsem vždy mrknul a dolil.
Jenže dneska jsem jel docela svižně občas do těch 3000ot ale jen když jsem předjížděl jinak jízda do 2200ot cca a přijedu na hory najednou píská chladička. A v nádržce skoro nic, je možné , jak jsem víc letěl, že chladička takhle zmizela?Což se mi moc nezdá.
Tak jsem dolil a chci s tím jet do servisu at mi řeknou co to může být, mám podezření na těsnění pod hlavou, což by bylo dost nemilé.
Vyfotil jsem jak vypadá víčko oleje a chladička, protože mi nepříjde,že by někde byla emulze nebo něco podobného.
Podvozek je mokrý od jízdy, tak nevím kudy by případně takhle rychle odtekl,když předtím v pohodě..nesetkal se s tím již někdo?

Olej měněný před 3200km a je tam Q8 5W-30
Obrázek
Víčko chladičky
Obrázek
Chladička (fotka je mizerná, ale kapalina v ní je oranžovo-růžová spíš růžová),ale pro představu.
Obrázek

Díky za odpovědi.

_________________
Octavia Combi 1,9TDi ASV 2001


10.1.15, 20:34
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
To nebude prolínající chladič... modli se ať je to jenom těsnění pod palicí, spíš bych ale tipnul prdlou hlavu. Voda jde do spalováku, proto olej není kakao. Kdyby to byl chladič, tak se ten úbytek nezhorší jak tomu vytneš. Kdyby měla octofka normální teploměr, tak by aji na něm šlo vidět jak teplota kolísá když tomu vytneš...
Každopádně servis než začne něco měnit, a rozebírat, tak by se mohl pokusit aspoň o nějakou diagnostiku, třeba natlakovat chladící systém a sledovat kde to teče...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


10.1.15, 23:17
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9434
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
a nefouklo to jen kolem vicka ??

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


11.1.15, 12:52
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
Tak jsem se byl ted mrknout pod kapotu , olej neubyl , žádná smetana na víčku, prostě stejně jak včera, ale udivilo mě , že v expanzní nádobce přibyla voda , cca tak 1,5cm o proti včerejšku.

No a jel jsem auto projet a ohřát , že zkusím hadice,našel jsem že nejdou skoro zmačknout, když je těsnění pod hlavou fouklé, u mě to šlo naprosto stejně když bylo auto studené.

Kolem expanzky žádná voda u víčka nebyla Obrázek (včera ta voda byla lehce pod úrovní toho plastového "prstence" nádobky).

Každopádně jsem se připravil,že to asi bude těsnění, protože kdyby to podle mě byla nějaká uvolněná hadice,vyteče to hned.

Díky za postřehy

_________________
Octavia Combi 1,9TDi ASV 2001


11.1.15, 13:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
Počkej, jak přibyla voda? To není možný, buď máš špatnou metodiku měření - třeba jednou teplý jednou studený, pak ta hladina pracuje - a nebo tam máš šotky. Jako jedinej důvod, proč by tam té kapaliny mohlo přibejt je, že ti ze spalováku tlakuje do vody, a někde se ti udělala bublina. Ale to by ti zase smrděla kapalina po spálené naftě... A hadice by nešly zmáčknout protože by byly natlakovaný.

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


11.1.15, 13:41
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
No včera jsem s tím s ohřátým přijel , voda byla pod ten prstenec nádobky , dneska ráno příjdu ke studenýmu a voda byla v téhle poloze, tak jsem šel auto projet abych ho ohřál a zkusil ty hadice a přijedu voda byla v poloze z fotky,možná že o 2-3mm byla níž oproti tomu když auto bylo studený.
Teplotu to drželo na 90ti včera i dneska.
Taky to nechápu. Ke kapalině jsem čuchal a nepřišlo mi , že to smrdí po naftě.Ta hadice zmačknout šla, o něco malinko hůř, ale nepatrně , že bych musel nějak extra zabírat to ne.

Je to docela záhada.

_________________
Octavia Combi 1,9TDi ASV 2001


11.1.15, 13:48
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
ja nevim proc se tady vzdycky nekomu ztrati voda a je to hned minimalne tesneni pod hlavou a nebo jeste lepe praskla hlava a nebo motor KO. Na tohle to je prece velmi jednoducha pomoc, ktera ale nejde udelat tady u monitoru. Staci natlakovat sytem a je hned videt jestli to tece a kde. Pokud nikde neni zadny unik kapaliny a presto se ztraci tak pak je moznost, ze je to v motoru. Muj nazor je ten ze pokud ti prolinal chladic tak ted proste uz neprolina ale tece :D A chladic netece porad, ale podle nalady, nebo odborneji receno, podle toho jak se prasklina stahne nebo roztahne vlivem teploty chladice :)

_________________
Jaguar XJS 1986 zlata
Skoda Fabia Combi zlata
Pak ještě tři letadla a čtyři helikoptéry


11.1.15, 14:02
Profil ICQ

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
Doufam Jiri ze mas pravdu :-)
Kazdopadne s tim zitra někde zajedu at mam klid a opravi se to.

Pak napišu jak jsem dopadl :-)

_________________
Octavia Combi 1,9TDi ASV 2001


11.1.15, 14:09
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Chladící kapalina Octavia 1,9TDi
Tak jsem byl u mechanika dneska, změřil skrz expanzku výfukový plyny nebo co to říkal a těsnění je OK.
Prej to je ten chladič... jak jsem jí dal čočku a bylo v tahu,tal se prasklina roztáhla a pak zas zatáhla a tim stihla kapalina vytéct.
A to stoupání vody v expanzce je prej normální když se pootevře,tak tu vodu vyžene o něco víc nahoru.

Takže díky všem,kteří mi radili a poradili :-)

_________________
Octavia Combi 1,9TDi ASV 2001


13.1.15, 22:05
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz