Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.10.24, 17:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 tlakování vody Felicia 1.9D 
Autor Zpráva

Příspěvky: 3
Příspěvek tlakování vody Felicia 1.9D
Ahoj. Chci se poradit s odborníky > Vámi. Jde o Felicii 1.9D 1997. Olej je řidký, je v něm cítit nafta a přibývá jej. V expanzce na vodu je voda černá, a na stěnách je mastný film, ale nejsou olejová oka na hladině ( buď už je to tam mastné, že se to neukazuje, nebo to není olej, nafta? ) . Voda z expanzky malinko ubývá > ale to je tím, že se mi už po nastartování a ujetí pár km expanzka nafoukne a drží v sobě tlak po celou dobu jízdy i po ní a pak jak když třeba po delší době otevřu nádobku, že se odpaří a odstříkne z pod víčka. Víčka jsem zkoušel měnit 2. Navíc se mi teď začlo stávat, že mi při náklonu, brždění a rozjezdu (prudčeji) blikne kontrolka mazání. Je tohle vše možné způsobeno těsnění hlavou válců? Četl jsem si dřívější fóra, ale dohromady jsem si to nedokázal vydedukovat, zdali by tomu tak mohlo být, díky těsnění.

Děkuji za každou pomoc i kritiku.


23.6.14, 20:28
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tlakování vody Felicia 1.9D
po kolika kilometrech měníš olej :?: jaký olej tam dáváš? jak často měníš chladící kapalinu?


23.6.14, 20:52
Profil

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: tlakování vody Felicia 1.9D
Olej jsem já na tom neměnil. Dostal jsem to takto. Sice tam prý olej měněný pravidelně býval (8 000km), ale teď je KO. Je mi jasné, že pravidelně měněný nebyl, protože tam není ani štítek od poslední výměny, takže nevím ani jaký tam byl dávaný. Chlad. kap. totéž


23.6.14, 20:59
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tlakování vody Felicia 1.9D
tam hledej problém

chladící kapalina tři roky olej 75OOkm,


na čistění pajšlu dej přípravek, nebo třeba i litr techničáku do staré chladící soustavy pak propláchni a dej novou nejlépe modrou kapalin 3 l kapaliny 3l destilky

měl jsem nedávno problém s nějakým olejem v chladícím systému ale byl těžšší jak voda, u fábky, co to bylo za sajrajt nevím,

no nic pořádně nezabíralo až litr techničáku ten to vypucoval jak sklo


24.6.14, 06:17
Profil

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: tlakování vody Felicia 1.9D
mohlo by to vše způsobovat to těsnění pod hlavou? Nebudu přeci měnit olej, kapalinu a pak bude to samé, páč bude těsnění KO. Ty příznaky a tak, co myslíš ?


24.6.14, 11:31
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: tlakování vody Felicia 1.9D
jestli je po jízdě voda natlakovaná tak je těsnění pryč nebo je jí málo a necirkuluje

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


24.6.14, 12:31
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: tlakování vody Felicia 1.9D
pravdepodobne to bude to tesnenie ... inak sa ti olej nema ako dostat do chladiaceho okruhu ... v horsiom pripade prasknuta hlava.

_________________
Škoda Favorit 94 LXi
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=32462


24.6.14, 13:22
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: tlakování vody Felicia 1.9D
Podle toho co pišeš tak tesneni pod hlavou fouklo. Olej ti jde do vody i naopak a jde ti vzduch do chladícího okruhu proto ty tlaky.


24.6.14, 19:27
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz