Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.10.24, 00:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Prosím o radu-kouř v kabině 
Autor Zpráva

Příspěvky: 2
Příspěvek Prosím o radu-kouř v kabině
Dobrý den.
Mám felicii r.v. 1998, 1.3 MPI, najeto 180 000. Nedávno se asi po půl hodině jízdy se z prostoru ručky začalo jemně bíle kouřit a byl cítit pach spáleného plastu. Sundal jsem obložení ručky a ten kouř vycházel z místa kde jdou do karoserie bovdeny ručky. Středový tunel a tělo páky ručky byly docela teplé. Potom asi 3 jízdy nic a před pár dny zase kouř a smrad od páky ruční brzdy. Napadl mě vysypanej a hřející se katalyzátor ale ten při poklepání nevydává žádný zvuk (měl by být slyšet zvuk přesýpajícího písku nebo tak něco).
Dále jsem si všiml že při startu je trochu cítit nespálený benzín.Palivo nikde neuniká a ani se mi nezdá že by motor jel jen na tři válce. Výkon je cca pořád stejný. Když jsem zkusil zacpat výfuk rukou tak to šlo s docela malou silou ucpat (na volnoběh). Tak jsem to ucpal hadrem a vlezl pod auto. Z prostředního tlumiče ,z krajního sváru směrem dozadu k zadnímu tlumiči bylo rukou cítit že je tam dírka a z ní vycházejí výfukové plyny. Ne ale tolik kolik by mělo při zacpané koncovce výfuku. Z toho mě napadlo že by mohl být ucpaný prostřední tlumič (je to tyll, namontován 2011). Že se tam něco dole nadměrně hřeje. Nástřik spodku ale není nikde v těch místech vyditelně poškozený nebo natavený. Takže jsem z toho docela zmatený. Než koupím nový výfuk tak poprosím o radu co by to mohlo být. Bojím se aby to nezačlo někde hořet. Kabel je v těch místech snad jen na kotrolku zatažení ručky ale ten se zdá v pořádku. Napadá vás něco? Moc děkuji za rady.


19.8.14, 09:24
Profil
Pspvek Reklama

   
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9432
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Prosím o radu-kouř v kabině
uz se to tu resilo ale to by clovek nesmel byt linej hledat

kastalizator v riti a spaluje se asfaltovy nastrik

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


19.8.14, 18:24
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Prosím o radu-kouř v kabině
nebo ti vynechává zapalovací lišta katalizátor se pak rožne do červena a smrdí všechno okolo :oops:


21.8.14, 10:31
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz