Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.10.24, 14:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Felicia MPi nestartuje 
Autor Zpráva

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek Felicia MPi nestartuje
Zdravim :)

Známej má Feldu MPi rok 97 a delší dobu se potýkal s tim, že auto normálně jezdilo pak třeba přijel na pumpu nafouknout gumy a za 5min už nechytlo..přišel třeba za 3 dny a auto chytlo normálně a jezdilo jakoby nic...takhle víckrát..teď už ale nestartuje vůbec...motor jen točí a nechytá..zkoušeli jsme to teda roztlačit - nic...odpojil jsem palivovou hadici u motoru a při točení motorem z ní vůbec nejde benzín..zkusilo se teda jiný relé, bez výsledku..VAG - 0 chyb..akční členy - relé normálně cvaká (z hadice ale nic pořád neteče)..vzali se teda dráty od baterky a připojily se natvrdo na čerpadlo a z hadice v motoru začal okamžite chcát benzín.. zkoušela se teda kostra v konektoru čerpadla, ta tam je...zkoušel sem +12V na konektoru u čerpadla - po zapnutí klíčku tam skočí 12V po chvilce co vypne relé se to ustálý na asi 4,7V a to tam je dokud se nevypne klíček..když vyndám relé z pojistkovky a drátem natvrdo propojim kontakty 30 a 87, tak se nic neděje..to samý na kontaktu 86 má bejt při zapnutym klíčku 12V a je tam cca 2,8V...nechápu..kde by mohla být chyba? pojistkovku jsem rozlouskl a ty měděný plíšky jsou krásný, nepoškozený..takže ta by měla bejt ok..

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


13.10.15, 14:44
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
Takže když čerpadlo zapojíte napřímo na akumulátor, tak normálně jede, ale když ho necháte přes původní konektor, tak nejde? To jiné relé jste zkoušeli normální co je třeba na světla, nebo přímo pro čerpadlo? Pozor, pro čerpadlo bývá jiné relé, uvnitř je myslím nějaký odpor. Ten nevím jakou má funkci, ale známému to taky kdysy dělalo. Relé bylo dobré, ale odešel ten odpor uvnitř. Koupil ale jiné relé, je trošku dražší než obyčejné autorelé.
A tu kostru jste zkoušeli jak? U starších felícií bývá u levého zadního světla pod jedním šroubkem asi M6. Kouknul bych tam, jestli to tam není rezavé.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.10.15, 16:07
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
Relé se brali asi tři, ale z těch co jsou v pojistkovce no..ani na čerpadlu nebylo jiný dle označení, takže asi ho už někdo měnil..kostra se kontrolovala u LZ světla, tam je kostřící bod, naprosto čistej, kostra se zkoušela napojovat i natvrdo od baterky, bez rozdílu..čerpadlo se má rozeběhnout propojením štekrů v pojistkovce (87 a 30) ale i tak to nic nedělá..nechci mu zbytečně tahat prachy z kapsy za jiný čerpadlo, pojistkovku atd..zkusim zjistit to relé, jestli je teda nějaký spešl..ale na to klasický od světel to jezdilo doteď..

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


13.10.15, 16:12
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
možno bude chyba vo vedení, skús si premerať či ten bod od poistkovky ku čerpadlu. teda spínané +. možno niekde zlý kontakt. alebo skúsiť natiahnuť ten jeden kábel nanovo aj ked neviem kde by sa tam mohol ten origo porušiť. ešte skontroluj či su tie svorkovnice na poistkovke dobre zatlačené a zaistené, popr. vytiahni a pozri na kontakty pripadne očisit

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


13.10.15, 16:49
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
Tak možná to nemusí mít nějaký velký vliv na funkci čerpadla, jen vím že to známý kdysy měnil na felině myslím MPi 2000, ale měl jsem rozebrané to relé i z mého fáčka a ten odpor tam je. Jakou tam má ale funkci nevím.
Jestli je kostra u světla čistá, tak OK.
To napětí na konektoru čerpadla jste měřili klasickým multimetrem? Zkuste tam zapojit nějakou silnější žárovku, třeba H4ku. Jestli bude svítit, tak je asi na odchodu čerpadlo. jestli nebude, nejde do toho konektoru dostatečný proud a chyba je někde po cestě.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.10.15, 17:42
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
S tou žárovkou to zkusím, dobrý nápad..měřil jsem multimetrem klasicky jen napětí no..to by mohlo říct hned kde je problém..dám zítra vědět..jinak konektory domačkaný, pojistky přeměřený..resp č.1 a č.4..nikde neni oxidace, vše krásný..

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


13.10.15, 17:56
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
Se ptám, protože jsem se kdysy taky takhle vy...l. Už nevím co jsem opravoval. Podle zkoušečky tam napětí bylo, ale asi malý proud, který nestačil roztočit elektromotor. To byl modrý takový ten mosazný pin v konektoru.

Multimetr ti může ukazovat že je tam +12V, ale třeba tam je jen malý proud pár miliámpér, který nestačí na roztočení čerpadla. Čerpadlo si určitě pár ampér vezme, i kdyby jen 1A, ale z konektoru to nevytáhne.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.10.15, 18:01
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
přesně to že de na čerpadlo 12V je informace k ničemu musí se rozsvítit žárovka 55W na mínu i na plus zvlášt vyzkoušet TT

jednou jsem třea nepořešil vůbec skládačku feldu BMM tlačil čas na kostru se rožla žárovka na plus 12V ne ale 12V tam bylo multimetrem, možná jsem o tom kdysi psal, čas nebyl protáhl jsem drát 12 V z patnáctky na čerpadlo a bylo to ok,

jednou jsem našel zeleninu v kontaku u levé nohy , ve sloupku je tam konektor dozadu, kdysi jsem řešil problém s čerpadlem asi půl roku, prostě občas nenastartovlo, a po výměně pojistkovky problém zmizel,
kdo si rozbral pojistkovku z feldy tak to mozek nebere, měnil jsem předtím všechny relátka, :evil: , postříkal konektory, :roll:


13.10.15, 19:49
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
Vyřešeno..

Žárovka odhalila, že nejde k čerpadlu šťáva..tak jsem natáhl od pojistkovky do čerpadla nový vodič a už to frčí...díky za rady :)

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


14.10.15, 09:15
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia MPi nestartuje
Není zač. :P

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


15.10.15, 15:29
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz