Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 00:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Pískání z motoru 
Autor Zpráva

Příspěvky: 7
Příspěvek Pískání z motoru
Zdravím všechny a prosím o radu. Mám OII 1.8tsi před faceliftem a začalo mi pískat z motorového prostoru a čím více přidám plyn tím je to horší. Závada se objevila těsně před plánovaným servisem - žralo mi to olej. Měnilo se hromada věcí vč. spojky, repase turba a ostatni co souviselo s tím olejem. Pískání ale zůstalo. Po cca měsíci začali ještě kolísat volnoběžné otáčky a tak se měnila jakási klapka. S pískáním stále stejné a vyjádření technika bylo, že budeme postupně měnit (nevím co všechno) a uvidí se. Z mého pohledu se toho vyměnilo už dost :-(
Díky


27.10.15, 17:47
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Pískání z motoru
pokud pískání nezpůsobuje zkřivenej filterbox, kterej má škvíru a tama saje, tak ti tu repasi turba asi odflákli - pokud dojde ke kontaktu turbíny se skříní, musí se vyměnit i turbína protože je narušené vyvážení a geometrie lopatek. To ale stojí peníze, a tak se na to sere. Každopádně se to do 20tis km projeví...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


27.10.15, 19:15
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pískání z motoru
Díky :-(


27.10.15, 19:51
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pískání z motoru
Díky :-(


27.10.15, 19:51
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Pískání z motoru
já se přikláním k tomu co řekl kluci z paky v uzavřeném tématu to měl vyřešit ten technik a ne internet,

slovo pískání může klidné být i drhnutí či cokoliv, každý si to tak nějak vysvětluje po vém, lokalizace problému se rovádí stetoskopem ten určí klepec, hučení ložiska a podobných mehanických součástí

pískání to sděláš část vibračního tetoskopu a jen hadičkou nasloucháš a řesně zjistíš v čem je problém, a :wink: víš


28.10.15, 18:29
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pískání z motoru
Díky moc za rady, ale měl jsem radu aut, ale se servisem vždy problém- vystřídal jsem jich několik :-(


28.10.15, 20:25
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pískání z motoru
Díky moc za rady, ale měl jsem radu aut, ale se servisem vždy problém- vystřídal jsem jich několik :-(


28.10.15, 20:25
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Pískání z motoru
Tak záleží odkud jste a do jakých typů servisů chodíte. Jestli do značkových nebo tzv. garážníci. U značkových nevím, ale poslední dobou už to prý flákají i oni, ale u garážníků jak kdy. Někdo je šikovný a umí, jiný to odflákne za velké peníze a kolikrát problém ani nevyřeší.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


29.10.15, 16:06
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pískání z motoru
To je ono, se značkovým se měl jenom problémy, s garážníkem taky a nakonec jsem sehnal servis super. Bohužel objednací doba byla strašná a auto potřebuji denně. Ještě jednou díky za ochotu všech :-)


29.10.15, 18:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Pískání z motoru
jaký poslední dobou, když náhodou mám nějakou zkušenost se servisem, tak je to buď jednoduchá výměnařina co zvládne i cvičená opice a nebo je to lempl... lempl... slušnej asi ale nemá čas má toho moc a tim to ojebává... další lempl... náhodou se podařilo... lempl... zloděj... no a pak si to nech někde spravovat... to si to radši zkurvim sám... :roll:
Jo a ještě jeden postřeh se servisama: Je uplně, ale uplně u prdele, kolik za to dáš... i drazi sou degeni a občas i levnej umí...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


29.10.15, 18:57
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Pískání z motoru
No já jsem to chtěl napsat trošku slušněji, ale souhlasím s tebou. Kolkrát má člověk na autě pokakané nějakou drobnost, cena té součástky třeba 300,- kč. Jenže v servisech na to jen tak nepřijdou, mezitím vymění půl auta, cena opravy třeba 2000,- kč a ve výsledku člověk zjistí co jsem napsal výše. Součástka za třeba 300,- kč. To už pak člověka hodně na...e. :evil:

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


29.10.15, 20:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Pískání z motoru
Občas se mi podaří nějakýho mechanika vyhodit z rovnováhy už jenom tím, že za mnou přijde že je třeba vyměnit to nebo ono (rozuměj na máti nebo taty autu - nechcou abych se v tym hrabal, ale zjistili, že je efektivní nechat mě to dat do servisu), a já se ho zeptám "A jak jste na to přišel?"
Občas se i dobře pobavíš :-)

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


29.10.15, 20:55
Profil
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: Pískání z motoru
Jelikož vím jak to vypadá na učilištích automechaniků, nedivím se vaším zkušenostem. Debil, blbec, debil, blbec, jen támhle vzadu dva blbci vedle sebe... A když se tam náhodou objeví někdo šikovný, koho to fakt zajímá a třeba i baví, tak mezi těmi debily trpí... :roll:
Ono bylo docela legrační už jen to, jak jsem byl v autoškole (rozšíření) mezi samými automechaniky a vyučující jim chtěl udělat radost že něco budou vědět, tak se v hodině techniky ptal co je špatně když je voda v oleji. Po trapné minutě ticha jsem teda odpověděl a pokračovalo se ve výuce. :roll:


30.10.15, 00:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Pískání z motoru
já ani nevím kde ti vyučení automechanici jsou, v praxi jsou nepoužitelní, z mého okolí je jich pár fetáků co sem tam seženou nějakou brigádu jako přidržím zametu, jeden vaří minutky jen přes léto, pak izolatér, hodně jich končí na nákladáku, v autoservisu málo kdo přežije,
vesměs to fachčí tak že všechno umí, musím mu dát práci, dát mu do ruky klíč, říct na kterou stranu točit, pokud ho celý den nesleduji dojde k průseru,nebo k mega problému, večer si připadám jako bych dělal za tři :oops:


1.11.15, 12:38
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz