Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 23:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Motory 1.0TSI 
Autor Zpráva

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek Motory 1.0TSI
Co si prosím myslíte o těchto motorech? Poslední dobou to každý kupuje, je jedno jestli v autě škoda Rapud, Rapid spaceback, Scala, Fabia 3 atd. Dokonce jeden klučina v práci tvrdí že to je nejlepší motor co kdy škodovka vyrobila. No já nevím. Už z principu jsem proti 3 hrnkům. Sice to má třeba lepší spotřebu, ale ten klučina jezdí do práce autem asi 3km, ani to možná ne. Motor studený, spotřeba asi do 5L/100km jak tvrdí nehrozí. Jednou mě svezl domů a musel jsem se leda tak smát. Co na těchto hračkách všichni vidí?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


14.9.24, 10:55
Profil
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18215
Příspěvek Re: Motory 1.0TSI
Zkusil jsem to jen v Rapidu, ve verzi 81kW, nedalo se s tím normálně rozjet, turbolag jak Brno, pro mě nepoužitelné. Příbuzná to má v Oktávce a zatím si to pochvaluje.


14.9.24, 13:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Motory 1.0TSI
Já jsem právě taky zkusil Rapida 81kW, ale neřídil jsem. Ten hnusný zvuk, výkon tragédie. No jak píšu, co na tom lidi vidí? Ještě bych to pochopil u krátké Fábie III, ale u velkého Rapida nebo Octavie?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


14.9.24, 18:08
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9430
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Motory 1.0TSI
protoze mala pojistka - nic to nezere a kdo s tim ejzdi tak 40 v obci, 70 mimo obec a na dalnici nejezdi protoze dalnicni znamka je pul roku jezdeni do prace :D

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


15.9.24, 17:59
Profil

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Motory 1.0TSI
Aha. :D No ještě pochopím 4válec 1,2TSI i ty verze 77kW, ještě lépe 81kW. To už trošku jede. Ale ty 1.0 bych nechtěl ani zadarmo

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


15.9.24, 19:20
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
S motorem jsem se párkrát svezl jako spolujezdec a řidič s ním byl v podstatě spokojený. Co se týče dynamiky jízdy, přišla mi v pohodě (kámoš jezdí jako prase).
Pamatujete ještě doby, kdy měly Fabie motory jako například 1.4 Mpi nebo HTP? Pamatujete ještě doby, kdy nám stokoňové motory připadaly dost silné pro provoz aut nižší střední třídy? Koukám na hodnoty a 81 kW, 200 Nm, Vmax 205 km/h a zrychlení na stovku za 9,7 s - patnáct let zpátky bychom nad tímhle slintali blahem. Navíc spotřeba kolem 5 litrů by byla sci-fi. Turbodíra a reakce na plyn jsou spíš kvůli emisím než že by to byla vlastnost motoru (vyřeší čip).

Například v Honda Civic skupině si 1.0 nadmíru pochvalují (až na rozvodový řemen v olejové lázni) a to má motor plus mínus stejné parametry (navíc auto je o dost větší a těžší).

Takže nechci a ani nemůžu soudit, ale jen jestli tohle zase nejsou takové ty typické hospodské hejty. :D

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


16.9.24, 06:19
Profil
rejpal

Příspěvky: 18215
Příspěvek Re: Motory 1.0TSI
Když jsem přesedl z Rapida 1.0TSI 81kW do Fabie 1.4MPI 50kW, měl jsem pocit že jsem přesedl z vraku do sporťáku. Nešlo ani tak o výkon, ale o chování motoru, odezvu na plyn, při rozjezdu, při parkování, prostě normální jízda. Takže u mě to fakt není jen hejt, mi se s tím fakt jezdilo hodně blbě.
Mimochodem, čipnutí aby se to chovalo normálně je legální?
Papírově možná ten motor je skvělý, ale kdy využiješ 81kW?

Když jsi zmínil Civica, měl jsem možnost projet 9. gen s 1.8 motorem (víc nevím), bylo to jedno z těch mála aut, kde jsem sedl a po pár km jsem v něm byl jako doma, dobře se mi s tím jelo. Takže třeba by se mi 1.0 od Hondy líbil, i když o tom pochybuji (jak říká fyzika: objem ničím nenahradíš).


16.9.24, 15:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Motory 1.0TSI
Jaké hejty? Osobně jsem se svezl auty s motorem 1,2TSI 77kW a 81kW. Nebyly to žádné sporťáky ale dalo se. Táhlo to slušně. Teď jsem párkrát jel v Škoda Rapid 1,0TSI s jedním klukem z práce. Už ten hnusný jakoby dunivý zvuk při prudkém přidání plynu. Spotřeba není jak všichni slibují a výkon tedy akcelerace hodně slabá.

A nemíchejte prosím do toho motory atmosféry.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


16.9.24, 17:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5627
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Motory 1.0TSI
Tříválce nesnáším především pro jejich zvuk a projev. Takže to nechci ani pro ženu. Ikdyž s roky těch malých aut se čtyřválcem bez turba hodně ubývá. Měl jsem před lety na víkend základního Focuse s 1,0T a to bylo něco do toho sednout z 2,0HDi. Vezl jsem šváru, najížděli jsme na dálnici a on mi říká tak jeď. Přitom jsem měl plyn na podlaze :lol: Když se to rozjelo, tak to po dálnici docela jelo. Ale pružnost nad 100km/h nic moc. Litra jsem zkoušel taky v Peugeotu, Octavii.
Než nové auto s litrovým tříválcem, to raději ojeté s dvoulitrovou naftou.

_________________
člen Coupé clubu TW
fotky https://mattess00.rajce.idnes.cz/


16.9.24, 22:13
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz