Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 10:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Felicia 1.9d otáčky 
Autor Zpráva

Příspěvky: 159
Bydliště: Blansko
Příspěvek Felicia 1.9d otáčky
Prosím o radu s felicii 1.9d.
Nevím čím to je ale občas se samy zvedají otáčky, nebo to ma snahu zdechat. Delá od te doby co jsem tam dal naftový filtr s polska. Prosím o radu a jestli to muže být tím filtrem. Ješte bych se chtěl zeptat jestli má kvalitnější filtr vliv na spotřebu, pořípadě jaký filtr tam mám dat. Zátím předem děkuji za vaše rady.


7.3.07, 15:18
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1.9d otáčky
Martas píše:
Prosím o radu s felicii 1.9d.
Nevím čím to je ale občas se samy zvedají otáčky, nebo to ma snahu zdechat. Delá od te doby co jsem tam dal naftový filtr s polska. Prosím o radu a jestli to muže být tím filtrem. Ješte bych se chtěl zeptat jestli má kvalitnější filtr vliv na spotřebu, pořípadě jaký filtr tam mám dat. Zátím předem děkuji za vaše rady.


co jsme se shodli více mechaniků tak mann je asi nejlepší, já bych to řešil tak ža bych dal průhlednou hadici od filtru do čerpadla na přívod ne vratku do nádrže a dível se co ti tam jde, jestli nafta nebo bubliny, na tom filtru je zpětný ventil s těsněním a může propouštět vzduch, taky ti může blbnout ta podtlaková regulace na čerpadle že ti to přidává shoda náhod, mi to taky blblo po opravě čerpadla (jen výměna gufera) a byla to regulace, jsem to napojil přímo do podtlaku a zameteno miloš


7.3.07, 15:26
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Felicia 1.9d otáčky
akú máš teplotu motora? možno ti odišiel termostat a keď je motor studený tak riadiaca jednotka mu zdvihne otáčky automaticky..
niečo takéto sa mi už stalo.

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


7.3.07, 19:17
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1.9d otáčky
michalkatka píše:
akú máš teplotu motora? možno ti odišiel termostat a keď je motor studený tak riadiaca jednotka mu zdvihne otáčky automaticky..
niečo takéto sa mi už stalo.


michale já jsem přehodil všechno čidlo, řj, relátko, z druhé funkční, kde to chytlo a hned ubralo a žhavilo OK, pamět závad O, vyčistil jsem ten velký kulatý spoj s pinama, probádal a vyměnil ty hadičky podtlaku a pořád na nic, zhavilo to podle nálady a přidávalo si to jak chtělo, nakonec jsem napojil ten podtlak z čerpadla na trubku z posilovače brzd a ještě chci probádat ten dveřní spinač jestli to jede co jsemse o tom bavil s pavlem (vopaje), no ale jestli tam nic nebude tak nevím, ještě ve spínačce jestli není nějaká zrada, spotřebu mám ok do 6 se vlezu pickup 97 najeto 400000 miloš


8.3.07, 08:33
Profil

Příspěvky: 159
Bydliště: Blansko
Příspěvek 
myslim si ze bude chyba v tom podtlakovym regalatoru. Na pocitaci to sice nic neukazalo ale bude to asi v tom. Musi se vymenit cely nebo jenom neco? A kolik to tak stoji?


8.3.07, 13:49
Profil

Příspěvky: 1
Příspěvek 
Mně se to taky stává-stále častěji. Filtr jsem vyměnil, bez výsledku. Přidává to náhodně buď z volnoběhu, nebo i za jízdy.
Podtlakový přívod mám odpojený, dělalo to i se zapojeným. Pokud něco zjistíš, tak mně prosím tě dej vědět. Dříve to někdy (zřídka) kolísalo na volnoběh, zvlášť se studeným motorem, teď to pouze přidává. Když to udusím kvaltem , tak se to nevrátí.


8.3.07, 21:54
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Martas píše:
myslim si ze bude chyba v tom podtlakovym regalatoru. Na pocitaci to sice nic neukazalo ale bude to asi v tom. Musi se vymenit cely nebo jenom neco? A kolik to tak stoji?


na ten podtlakový regulátor snad vidíš jak tahá za lanko toho přidavače paliva tam nejde co si myslíš ale co vidíš, a když si vemeč tu hadišku do pusy a natáhneš tak ho hned vyzkoušíš, zkus to jak já a přepoj ho do hadice co ti vede na brzdy miloš


8.3.07, 22:32
Profil

Příspěvky: 159
Bydliště: Blansko
Příspěvek 
Jenam tak na ukoncenou. vymenil jsem filtr z polska za bosch a je vse ok. Spotreba sla o litr dolu.


26.5.07, 10:28
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Martas píše:
Jenam tak na ukoncenou. vymenil jsem filtr z polska za bosch a je vse ok. Spotreba sla o litr dolu.


a který filtr miloš


26.5.07, 13:39
Profil

Příspěvky: 159
Bydliště: Blansko
Příspěvek 
Jo prominte. Ten filtr byl naftovej. Sice stal jeste jednou tolik ale vyplati se to.


27.5.07, 15:51
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Martas píše:
Jo prominte. Ten filtr byl naftovej. Sice stal jeste jednou tolik ale vyplati se to.


jestli ti ten filtr nepřisával vzduch, já jezdím na palivo vlastní výroby a filtr mi vydrží tak 15000, ale začíná to tak, že to prostě přestane táhnout, nebo při předjíždění to nechce jet, ale volnoběh OK miloš


27.5.07, 16:04
Profil

Příspěvky: 159
Bydliště: Blansko
Příspěvek 
To nevím, ale je to možný nějak jsem to nezkoumal. Dneska se dováží jenom sami repliky s polska a to je nestesti. Jinak jakou mas spotrebu? Me se zda ze to i tak bere moc. Kombinovana spotrea je tak 5.8.


27.5.07, 17:09
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Martas píše:
To nevím, ale je to možný nějak jsem to nezkoumal. Dneska se dováží jenom sami repliky s polska a to je nestesti. Jinak jakou mas spotrebu? Me se zda ze to i tak bere moc. Kombinovana spotrea je tak 5.8.


mně tak žere pikap, bral mi 7 l, dal jsem ekolube do motoru, lubrifilm a řídný olej do převodovky, ten podtlak co přidává naftu na čerpadle jsem připojil napřímo do podtlaku k brzdám, pořád to přidávalo, jezdím hodně přes sto a spotřebu mám jak ty, mladý po ostravě s feldou krátkou i 8, vlétě jezdí hodně dálky ostrava, hodonín, slovensko handlová a pochvaluje si to kolem pěti, měnil akorát olej superturbo a PP 80, ze začátku na spotřebu nadával miloš


27.5.07, 18:39
Profil

Příspěvky: 159
Bydliště: Blansko
Příspěvek 
Tak to bude normalni. Kdyz jedem na slovensko za kosice tak v plnym aute me to bere 4.2 ale tady se pod 5 nedostanu ani nahodou.


28.5.07, 15:07
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz