Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 08:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Výměna oleje a problém s cvakáním 
Autor Zpráva

Příspěvky: 2
Příspěvek Výměna oleje a problém s cvakáním
Zdravím všechny.Mám octavii r.v.98,tdi 66kw,naj.64tis.Teď se mi blíží výměna oleje, jaký olej by byl nejvhodnější?Teď tam mám 10w40 a po 9tis.je černý jako bota.Měl bych motor vypláchnout nějakým přípravkem?Další problém je okolo cvakání motoru.Nejsem si jistý jestli to jsou hydroštosy, nebo něco jiného, když je motor v tahu,tak to cvaká,ale kdýž dám nohu z plynu, tak to přestane.Nemůžou to být také ventily?Dřívější majitelka byla klidná řidička a auto většinou hodně šetřila(asi podtáčela), může to mýt vliv?Díky za reakce.


26.3.07, 20:06
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek Re: Výměna oleje a problém s cvakáním
To ze je olej cierny nevadi. Znamena to, ze necistoty zo spalovania sa v oleji rozpustili a pri vymene ich s olejom vypustis. Vyplachovat skor uskodi ako prospeje. Vhodny olej mas uvedeny v navode. Cvakanie by mohlo pochadzat z turba. Ak ano, je to normalne.


26.3.07, 23:44
Profil

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek Re: Výměna oleje a problém s cvakáním
Tezmen píše:
Zdravím všechny.Mám octavii r.v.98,tdi 66kw,naj.64tis.Teď se mi blíží výměna oleje, jaký olej by byl nejvhodnější?Teď tam mám 10w40 a po 9tis.je černý jako bota.Měl bych motor vypláchnout nějakým přípravkem?Další problém je okolo cvakání motoru.Nejsem si jistý jestli to jsou hydroštosy, nebo něco jiného, když je motor v tahu,tak to cvaká,ale kdýž dám nohu z plynu, tak to přestane.Nemůžou to být také ventily?Dřívější majitelka byla klidná řidička a auto většinou hodně šetřila(asi podtáčela), může to mýt vliv?Díky za reakce.


U Tdi je olej černej hned ten nový,jak ho tam naleješ :D :wink: Fákt si nedělám srandu :wink: No lokomotiva...Nepleť si ji z benzínem...Tam je olej dlouho po nalití stále čistý.Klíďo tam můžeš nalejt ten co tam máš a nebo taky třeba SLX ...A to cvrdlikání může být majitelem a ty zdvihátka můžou být taky v kopru...Ale taky třeba něco jinýho...A to pokud to není slyšet,tak třeba čerpadlo před kolapsem,kladka?....Nebo třeba to závada není na motoru ale na kloubech poloos.Široký pojem.... co není slyšet,z toho těžko soudit... :cry: :wink:


27.3.07, 22:09
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
jestli se ti zachvíli po startu to cvakání ztratí tak to dělá snad každá, jednomu tady jsem vypustil u TDi můj olej superturbo po 10000 černý jak bota víckrát ke mně nepojede takový hnus v motoru to on nesnese, předtím měl žigula LPG, když je někdo vůl at si jde do jiné stáje :) miloš


28.3.07, 06:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 67 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz