Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 11:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Něco se stalo..... 
Autor Zpráva

Příspěvky: 9049
Příspěvek Něco se stalo.....
.....ale vůbec nevím co..... včera jsem najel během dne asi nějakých 170 kilometrů všechno v pohodě startoval jsem asi 10x během toho dne a vždy to chytlo v pohodě....jenže pak jsem zastavil a 20 min auto stálo a pak jak jsem nastartoval tak se něco podělalo....jako by to jelo na 2 občas 3 a sem tam 4 válce....když šlápnu na plyn tak jako by vůbec nereagoval....a motor se spíše důsí než jede....pak jsem vytahnul svíščky a jenom jedna byla taková jaká mám být....ostatní mokré a jako by spálené....podotýkám že je tam asi 4 dotahovaná hlava a seřízené ventily....mě to příjde jako problém v elektrice co vy na to jako škodovkáři??


7.4.07, 11:39
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Zkontroloval bych eletriku od kontaktu v rozdelovaci pres kondik k civce a pak VN kabel k rozdelovaci, uhlik ve viku rozdelovace a 4 VN kabely. Predpokladam ze svicky nejsou stolety ... :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


7.4.07, 11:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
JO jen dojim a jdu na to....svíčky mají cca 1400km


7.4.07, 11:45
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
já bych to spíš viděl na palivo, vysoká hladina plovákové komory a netěsnící jehlový ventil, ti to zateče a zachlastá se to, start je možný jen na plný a protáhnout to, jinak demontáž a čistění svíček, protočit nasadit a zas jedeš svých 170 km miloš


7.4.07, 12:46
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
No ja bych to v palivu neviděl.....předstih můžu dát jaky chci. Dneska jak jsem to zkoušel tak na zemi za mnou bylo hodně černých kapek oleje...takže to žere olej jako prase.....vidím to na pístní kroužky nebo voditka ventilů....proto se to chová ten motor jako se chová....svíčky jsou uplně černé až ne jednu....


8.4.07, 10:49
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Já bych to zase na to palivo viděl - nezdá se mi až tak příliš pravděpodobné, že by to najednou z ničehonic začalo žrát litry oleje :wink: Rozebral bych karburátor, vyčistil, všechno dotáhnul, přetěsnil a seřídil a pak by to mohlo být OK :wink:
Tu zapalovací soustavu bych samozřejmě důkladně zkouknul taky....

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.4.07, 12:11
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Jo ale když se šlapne na plyn tak se nic neděje sice otačky vyletí ale pak hned spadnou a litry oleje to teda žere pěkně....ty černé kapky na zemi mě o tom přesvedčily.....No na karb musim kouknout a mám ho kompletně rozdělat???? Jo a něco tam taky píská...ale jen na volno běh po přidáni plynu to zmizí....


8.4.07, 13:32
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
No hele, pokud to předtím olej víceméňě nežralo zdá se mi nepravděpodobné že by najednou zničeho nic to začalo žrát hrozně moc oilu... Když,tak spotřeba oleje se měla postupně zhoršovat. Černý sajrajt z výfuky by taky mohla být třeba hrozně bohatá směs (funguje ti táhlo sytiče?). Tahkle přes net se neradí zrovna nejoptimálněji když to člověk nevidí, ale já bych osobně ze všeho nejdřív rozhodil a vyčistil, přetesnil karburátor a pak by se vidělo dále...

Jo, to pískání může bejt třeba volnej klínovej řemen :wink:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.4.07, 14:05
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Btw, tu spotřebu oleje si poznal tak, že to funí černě z výfuku nebo jsi to pozoroval na měrce oleje???

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.4.07, 14:11
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Na měrce musel jsem dolít 2 litry....předtím to nežralo nic a teď jak prase. Jo na karb kouknu a vyčistím....sytič funguje jak má....Jo a pokud jse o ty svíčky tak černé usazeniny byly na 1,3,4 válcí 2 byl čistý. No musim na to kouknout. membránky to můžou taky dělat?? Něco jsem o tom slyšel a kde je mám hledat...?


8.4.07, 14:29
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
černě to nefuní jen bílý kouř, bych mohl vysílat i kouřové signály..


8.4.07, 14:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Zkus změřit tlaky ve válcích jestli tam bylo málo oleje tak se mohli přidřít ventily ve vodítkách a jde to přes ně.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


8.4.07, 15:37
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Kolik ma ten motor najeto? Kdyz s nim furt zapasis ... Prej kolabujou kolem 120 tisic ..., ale zalezi na zachazeni :)
O oilu si predtim nemluvil, no jesis tam mel malo no tak to je spatny ... Vydreny vlozky, ventily :shock:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


8.4.07, 17:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Aha, tak to jo :wink: Já z tvých předchozích příspěvků pochopil že si myslíš že to žere oil jen proto že to černě kouří z výfuku :cry: No jo, holt moje dmnc :wink: Když je to takhle, tak ten karb nerozdělávej, v tomhle případě by to byla zbytečná práce.... :?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


9.4.07, 07:52
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Takže sundat hlavu a podívat se tam jestli půjde něco vidět....NO ale kdyby se to vydřelo tak se to mohlo udělat během jízdy ne??? Já jsem totiž par krát zastavil startoval a tak no a pak jsem asi po 5 min jízdě zastavil za chvíli startnu a bylo to v háji....


9.4.07, 08:39
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz