Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.9.24, 00:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Vorizlí filtrbox š120 
Autor Zpráva

Příspěvky: 162
Příspěvek Vorizlí filtrbox š120
jaky máte nazor na voriznutý filtrboz na skode co má ve finále za nasledky a jaký jiný názory a typi máte.


28.4.06, 19:36
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Bude to chcípat neboť to nebude mít sání předehřátého vzduchu hadicí od výfukového potrubí, bude se pravděpodobně víc zasírat filtr. A ten výkon co to přidá je nepoznatelný. Podle mě to je pěkná volovina to řezat

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


29.4.06, 07:55
Profil
rejpal

Příspěvky: 18220
Příspěvek 
Šemik píše:
jaky máte nazor na voriznutý filtrboz na skode co má ve finále za nasledky a jaký jiný názory a typi máte.

Zrušíš omezení před karburátorem, takže pokud to nemáš uškrcené karburátorem nebo sacím potrubím, dostaneš do motoru více směsi. Pokud vhodně doladíš karburátor, mělo by to zvýšit výkon.

Šemik píše:
Bude to chcípat neboť to nebude mít sání předehřátého vzduchu hadicí od výfukového potrubí, bude se pravděpodobně víc zasírat filtr. A ten výkon co to přidá je nepoznatelný. Podle mě to je pěkná volovina to řezat

Nechcípá to, jede to bez problémů (testováno do teploty vzduchu 0°C). Nárůst výkonu jsem zatím neměřil.


29.4.06, 08:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jo, přes léto kdy je relativně teplo to ani nechcípe, ale v zimě to bude děs a hrůza :shock: neboť se karburátor bude obalovat ledem

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


29.4.06, 12:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Když jsme u teploty nasávaného vzduchu, netušíte někdo, jak by měla být seštelovaná termostatická klapka na sání u favorita? Při jaké teplotě by měla být zcela uzavřená/otevřená?

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


29.4.06, 13:53
Profil ICQ
Příspěvek 
no urcite to pomuze, ale melo by stacit uriznout jen horni polovinu, aby ze spoda nesalalo teplo z ventildeklu.. nebo je to jinak???


29.4.06, 15:31
Příspěvek 
tusim ze kolem 25st., jako u skudky, ale pac klapku staveli stejny soudruzi jako klapku 120kovou, tak muze otvirat i kolem 30ti stupnu.. proto na 120ce si ji tam nechavam jen na zimu. v lete mam jednoduchej nahubek co meli uzovky, tj. bez termostatu.


29.4.06, 16:02
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
tak jsem to udělal tak, že při 20°C je to přiotevřený a když jsem s tím vyjel ven (okolo 13°C) zavřelo se to úplně a po kratším ohřátí motoru se to zcela otvřelo (zavřelo to přisávání od výfuku). Ono to stejně nebude nijak kritický na nastavení...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


29.4.06, 16:19
Profil ICQ

Příspěvky: 162
Příspěvek 
Názoru je tu fakt hodne ale vcera jsem cetl clánek primo na skodu 120 apod a ríkaly tam, že kdys se vorízne filtrbox tak se ani nejak zvlášt nastavovat karbec nemusi a zvýší to výkon i tak. a jeste jedna otázecka: P/otrebuju nejak vyresit aby se nanasával teplej vzduch z motoru, nevíte nekdo jaký material bych mel ppouzit pod filtr aby se nenasávalo tolik teplého vzduchu z motoru. :roll:


30.4.06, 16:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
A ten článek jistě autorizovala Škoda Auto, a. s. po důkladných testech na brzdě, aby se tomu dalo věřit, že?

Odkrytý filtr se vám přece mnohem rychleji zašpiní a výkon jde dolů...


30.4.06, 17:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Příspěvek vobřizka na škodovackej filtr
Je to jen hloupost co možna lip vypada a motor pak trochu lip huči,protože zrušiš tlumič sáni.V zimě se to bude trochu pomalejc zahřyvat,a v lete to bude nasávat trochu vic tepliho vzduchu od motoru což neni moc dobře.Takže bych to bejt tebou nechal spiš zavřeny,zvětšil bych průměr sací trubky a vyvedl ju nějak ven at to saje čerstvej vzduch.


30.4.06, 22:28
Profil
rejpal

Příspěvky: 18220
Příspěvek 
ŠádeMan píše:
Potrebuju nejak vyresit aby se nanasával teplej vzduch z motoru, nevíte nekdo jaký material bych mel ppouzit pod filtr aby se nenasávalo tolik teplého vzduchu z motoru. :roll:

Motor saje velké množství vzduchu. Musel bys úplně oddělit prostor sání a motoru. Myslím, že za jízdy je v motorovém prostoru dost velký průvan, aby teplota nasávaného vzduchu nebyla o moc vyšší, než s klasickým sáním.


1.5.06, 07:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
rejpal

Příspěvky: 18220
Příspěvek Re: vobřizka na škodovackej filtr
Ondra píše:
Je to jen hloupost co možna lip vypada a motor pak trochu lip huči,protože zrušiš tlumič sáni.V zimě se to bude trochu pomalejc zahřyvat,a v lete to bude nasávat trochu vic tepliho vzduchu od motoru což neni moc dobře.Takže bych to bejt tebou nechal spiš zavřeny,zvětšil bych průměr sací trubky a vyvedl ju nějak ven at to saje čerstvej vzduch.

Žádná výrazná změna zvuku se nekoná, na volnoběhu a na sytič to při otevřeném motoru trošku více syčí. Co se týče ohřívání motoru, nevšiml jsem si žádného vlivu. Nasávat teplý vzduch od motoru to bude, ale klasické sání nasává taky teplý vzduch od motoru, jen z trochu nižšího místa.


1.5.06, 08:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Příspěvek vobřízka
No vzhledem k tomu ze ja sem ho nikdy neorezaval tak sou mi rady čiste teoreticky jako je teoretickej narust vykonu po tehle uprave.Ma zkusenost je takova ze pokud maš jednokomorovej karburator nebo se ti otviraj obe klapky zaroven,jako me,tak dyz oddělaš fajfku tak to trochu vic huči.Je pravda ze dyz tam das orezany teleso filtru z žigulika(presne tam pasuje,a lip to vypada) tak to na sitič sičí.Jo a o tom pruvanu nad motorem,vzhledem k tomu jakejma rychlostma se vetsinou pohybujes tak ten průvan nebude moc zasadni.Skratka a dobre zhrnuto a podtrzeno: u sportovnich filtru a sani studenyho vzduchu je narust vykonu overenej ale u orezani o tom dost pochybuju.Jo sorry ze pisu s chybama nechce se mi to opravovat.


1.5.06, 09:29
Profil
rejpal

Příspěvky: 18220
Příspěvek 
Až budu mít čas, změřím výkon s originálním a s ořezaným filterboxem. Takže kdo s úpravou nespěchá, může si počkat na výsledky.


1.5.06, 10:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz