Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 17:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Mazání vodní pumpy 
Autor Zpráva
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek Mazání vodní pumpy
U škody 130 mi teče mazivo z vodní pumpy. Vždycky naplním maznici, ale jak se motor ohřeje, vazelína povolí a vyteče někudy spodem, takže se dostane na klínový řemen a ten ji "rozhází" po celém motorovém prostoru. Přitom ale voda nikudy neteče.
Dělá mi to už u druhého auta. Taky si říkám, jestli by to nemohlo být způsobeno tím, že ta vazelína je už hodně stará (ještě originální někdy z 80.let) a celkem řídká. Ale zase když se to ohřeje, tak by stejně zřídla, aby vůbec stekla z maznice do ložisek. Tak nevím, kde je problém?


6.4.06, 16:22
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 26
Příspěvek 
Staci, kdyz proste naplnis tu cast maznice, ktera je ve vodni pumpe vazelinou (nevtlacovat !) a pak na to jen nasroubujes vycko maznice. Co pumpa potrebuje si vtahne dovnitr sama. Tohle mi ukazuje na to, ze te vazeliny je v pumpe moc (potom vyteka tou spodni dirkou na blok motoru).


6.4.06, 21:42
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek Re: Mazání vodní pumpy
hans píše:
U škody 130 mi teče mazivo z vodní pumpy. Vždycky naplním maznici, ale jak se motor ohřeje, vazelína povolí a vyteče někudy spodem, takže se dostane na klínový řemen a ten ji "rozhází" po celém motorovém prostoru. Přitom ale voda nikudy neteče.
Dělá mi to už u druhého auta. Taky si říkám, jestli by to nemohlo být způsobeno tím, že ta vazelína je už hodně stará (ještě originální někdy z 80.let) a celkem řídká. Ale zase když se to ohřeje, tak by stejně zřídla, aby vůbec stekla z maznice do ložisek. Tak nevím, kde je problém?


Toto je zcela normální úkaz u všech škodovek - dole je na čerpadle otvor, kterým přebytečná (stará) vazelína vyteče.
Zkus použít jinou vazelínu na vodní čerpadla, která tolik neřídne za tepla, jako doporučená A4ka.

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


6.4.06, 22:06
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Pokud neseženeš A4 (jako já) tak tam je vhodná i LA2, barva taková velice divná hnědá

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


7.4.06, 07:46
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Šemik píše:
Pokud neseženeš A4 (jako já) tak tam je vhodná i LA2, barva taková velice divná hnědá


No, já jsem myslel, že zrovna ta Áčtyřka moc dobrá neni, i když ji maj všude a je doporučená výrobcem auta do vodního čerpadla :?
Jinak LA2 je dobrá do ložisek (třeba náboje kol), ale z čerpadla Ti vyteče ještě rychleji, než A4ka :!:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


7.4.06, 09:53
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Výrobce předepisuje do vodního čerpadla vazelínu NH2 chceme-li být přesní. A4 je tam dobrá, bohužel jsem ji nesehnal :evil: . Měli ale LA2 která svými vlastnostmi vyhoví - použití od -30 do +120stupňů, poloměkká konzistence jako u A4

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


7.4.06, 09:58
Profil
Příspěvek vodní pumpa-odvod přebytku maziva
Upatlaný motor v důsledku přemazání vodní pumpy jsem také měl.již mažu "přiměřeně",ale takový svod od vodní pumpy někam dolu trubičkou či hadičkou jsem si myslel že by nebylo na škodu.Ale bez demontáže by zřejmě nešlo vyříznout potřebný závit pro spojovací šroubení...tak jsem se na to vykašlal.Má snad někdo již uděláno?? :D


7.4.06, 12:35
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
Dneska jsem čirou náhodou otevřel kapotu kámošovo 105 L, z roku 1985 nebo snad 87, teď nevím, a poprvé v životě jsem uviděl bezúdržbovou vodní pumpu ve Škodovce 105/120. Prostě nemá maznici. To se taky do 105ek montovalo? Nebo je to jenom vylepšovák některého z předchozích majitelů?


8.4.06, 22:08
Profil ICQ

Příspěvky: 59
Bydliště: Jižní Morava,okres Hodonín
Příspěvek 
hans píše:
Dneska jsem čirou náhodou otevřel kapotu kámošovo 105 L, z roku 1985 nebo snad 87, teď nevím, a poprvé v životě jsem uviděl bezúdržbovou vodní pumpu ve Škodovce 105/120. Prostě nemá maznici. To se taky do 105ek montovalo? Nebo je to jenom vylepšovák některého z předchozích majitelů?


Nemontovalo,je to nova pumpa se stalou naplni.

_________________
Škoda 130L (1986);Škoda 130GL (1987)


9.4.06, 10:46
Profil ICQ
Příspěvek 
Na vodnu pumpu by stacilo aj Madit LTA mazivo ?


11.4.06, 08:26

Příspěvky: 38
Příspěvek 
hlavne tam musis dacvat specialni mazivo a ktere ma svou viskozitu a neni ridke......do štauferovky das tak naprstek te vazeliny a pumpa si bere jak chce......ale hlavne to tam nervi!!!.....


13.4.06, 10:53
Profil ICQ
Příspěvek 
nejlepsi je mit uzpumpu bzudrzbovou, bez te maznice...hezky vypada a nic neblinka ven :lol:


14.4.06, 07:02
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
kachnis píše:
nejlepsi je mit uzpumpu bzudrzbovou, bez te maznice...hezky vypada a nic neblinka ven :lol:


:idea: A co takhle zaslepit ten výtokový otvor, třeba šroubkem?

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


14.4.06, 16:36
Profil ICQ

Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
LA 2 moc nevydrží, takymě teče :cry:


14.4.06, 20:44
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Pokial mas dobre tesnenia, ze voda nezateka do pumpy, vzdy tam ostane dost vazeliny, takze by som z toho nerobil vedu. A obcas umyt motor tiez neskodi. A ked tesnenia nedrzia, ziadne mazanie to nezachrani. Dolezite ani nieje dat tam vazeliny vela, radsej to castejsie mazat.


16.4.06, 22:21
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz