Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Oltcit
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=6872
Stránka 1 z 3

Autor:  bass [ 11.10.07, 19:18 ]
Předmět příspěvku:  Oltcit

Dobry den, predem se omlouvam ze pisu na toto forum ale o Oltcitech bohuzel zadne neni... :wink: chtel sem se zeptat jestli mate nekdo s timto autem zkusenosti. Hlavne by me zajimalo jak snizit spotrebu, klidne i nejakou upravou motoru... Dostal jsem ho po dedovi, takze nejezdil ani za deste... je jako novej... Tak mi prosim neradte at ho pustim ze skaly... :) Dekuji moc...

Autor:  Drak [ 11.10.07, 19:22 ]
Předmět příspěvku: 

To je bohužel jediná věc, co se s Olcitem dělat dá, je to malá pomsta rumunů, hned po Dacii, na to neexistuje jedinej recepis, co kus, to originál.

Autor:  Viky [ 11.10.07, 19:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Oltcit

bass píše:
Dobry den, predem se omlouvam ze pisu na toto forum ale o Oltcitech bohuzel zadne neni... :wink: chtel sem se zeptat jestli mate nekdo s timto autem zkusenosti. Hlavne by me zajimalo jak snizit spotrebu, klidne i nejakou upravou motoru... Dostal jsem ho po dedovi, takze nejezdil ani za deste... je jako novej... Tak mi prosim neradte at ho pustim ze skaly... :) Dekuji moc...


Ja se nedivim ze neexistuje forum o Oltcitech.
Protoze jsi asi jedinej kdo ma Oltcita a pritom neni uplnej debil, takze umis napsat do fora prispevek. :-)

Pokud vim tak s Oltcitem neni ani rady ani pomoci, natoz snizit spotrebu. Pochybny vyrobni proces z nej dela stroj pro adrenalinove sporty: Oplyva superlativy, ale bohuzel v zapornem slova smyslu.

Ale abys nerekl, ze sem se nesnazil neco vymyslet: Teoreticky, kdybys tam misto puvodniho ksindlu dal motor Citroen Visa nebo mozna AX vcetne prevodovky, tak to na STK nikdo mozna nepozna.

Jinak provrtat strechu, dat stozar, plachty a cekat na priznivy vitr! :-)

Autor:  bass [ 11.10.07, 19:30 ]
Předmět příspěvku: 

a ja bych to tak cerne nevidel aspon podle me zkusenosti... jezdim za zhruba 8-9 litru a se starsima autama v normalnim provozu v klidu drzim krok... Jeste se mi na nem nic nepokazilo a to se k nemu nekdy nechovam nejlip... :D Jen me stve ta spotreba na tak nizkej vykon...

Autor:  bass [ 11.10.07, 19:32 ]
Předmět příspěvku: 

:-D nedelejte si srandu... ja vim ze to je hodne zvlastni "auto" ale nejak mi prilnul k srdci... :-)

Autor:  Martin 007 [ 11.10.07, 19:38 ]
Předmět příspěvku: 

bass píše:
:-D nedelejte si srandu... ja vim ze to je hodne zvlastni "auto" ale nejak mi prilnul k srdci... :-)


Ano! :D

Autor:  slovacek.milos [ 11.10.07, 19:43 ]
Předmět příspěvku: 

bass píše:
:-D nedelejte si srandu... ja vim ze to je hodne zvlastni "auto" ale nejak mi prilnul k srdci... :-)


no olcitů jsem měl hodně no co se týče spotřeby tak bych to viděl ve svíčkách ty musí být nejlépe platinové a kabely VN nové ty probíjely do těch kovových fajek, z komínu se jen koužilo a umělo to sežrat pět litrů během krátké chvíle miloš

Autor:  bass [ 11.10.07, 19:47 ]
Předmět příspěvku: 

jj kabely mam nove... dokonce i silikonove... :wink: Jen tet prave uvazuju nad tema svickama... vubec netusim jake koupit :-(

Autor:  slovacek.milos [ 11.10.07, 20:03 ]
Předmět příspěvku: 

bass píše:
jj kabely mam nove... dokonce i silikonove... :wink: Jen tet prave uvazuju nad tema svickama... vubec netusim jake koupit :-(


tak za 600 ty platinové uvidíš sám jak se to to vrátí ti je najdou v katalogu a když nebudou tak objednají, brisk nebo champion, já jsem tak naposledy jednomu dědovi pomohl, no moc se mi do toho nechtělo ale měl ten origo svíčák tak jsem mu tam dal champion platinum asi 680 korun a byl velice spokojený starty výkon OK a spotřeba šla dolu, bohužel se nějak nedomluvily rozvody a potkalo se mu to tak to skončilo v kovošrotě a ještě sdělej tozdělovač víčko a pročisti kontakty miloš

Autor:  fatal [ 12.10.07, 00:30 ]
Předmět příspěvku: 

Našel jsem pár informací o Oltcitech a musím uznat, že je to exot...

Volant z Francie, palubka asi z Marsu (nevím, co je horší)... Na všech kolech kotouče, parkovací brza na předních kolech... Motor vzduchem hlazený boxer s chladičem oleje, nad motorem náhradní kolo...

http://oltcit.wz.cz/

Autor:  Nepér [ 12.10.07, 08:34 ]
Předmět příspěvku: 

Citace:
Hodně lidí na Oltcity nadává kvůli spotřebě, ale nevěřte jim! Pokud máte dobře seřízený motor a nejezdíte jako prasata, tak to fakt nemá chybu. Na svojí dobu to bylo jedno z nejlepších aut (kam se hrabe nějakej Favorit).
No nevim teda... :)

Autor:  Peter50kw [ 12.10.07, 08:55 ]
Předmět příspěvku: 

Tak pred 10 rokmi sem chodili rumuni a vykupili vsetky oltcity ktore nasli. Dnes vidiet oltcit je dost vzacnost. Ak mas stastie ze si vymakol dobry kus tak to nieje zle auto.Dolezite je tam davat dost kvalitny olej, inak motor vela nevydrzi. A protikorozna ochrana bola tiez podpriemerna. Hovorilo sa ze je to auto na cely zivot - ked ho raz kupis, uz sa ho nezbavis - tie auta boli pre zlu povest nepredajne.

Autor:  Martin 007 [ 12.10.07, 10:18 ]
Předmět příspěvku: 

Volant z Francie, palubka asi z Marsu (nevím, co je horší)... Na všech kolech kotouče, parkovací brza na předních kolech... Motor vzduchem hlazený boxer s chladičem oleje, nad motorem náhradní kolo...

http://oltcit.wz.cz/[/quote]

Fanda se vždy rozkecá a chválí že jo...

Autor:  cyz [ 12.10.07, 12:20 ]
Předmět příspěvku: 

Martin 007 píše:
Volant z Francie, palubka asi z Marsu (nevím, co je horší)... Na všech kolech kotouče, parkovací brza na předních kolech... Motor vzduchem hlazený boxer s chladičem oleje, nad motorem náhradní kolo...

http://oltcit.wz.cz/


Fanda se vždy rozkecá a chválí že jo...[/quote]

nj....prý kam se na to hrabe Favorit :D jakože spolužák Oltcita měl, je pravda že je docela pohodlý ale to je tak všechno. Jinak ten jeho Oltcit byl líný jak potvora, oproti mojí škodovce neměl šanci a v zimě v teplotě -15 a míň (kdy já jsem přišel ke škodovce, otočil klíčkem a nastartoval) tak on musel vařičem půl hodiny nahřívat motor aby to vůbec nastartoval :lol: ....a to mi jeden známý nadával jaký jsem debil že jsem si koupil Formana a týden na to si koupil Oltcita tak nevím kdo z nás je větší :D

Autor:  bass [ 12.10.07, 12:55 ]
Předmět příspěvku: 

Tak to sem natrefil asi na dobrej kus pac muj olda si dela ze skodovek srandu... S favem to je horsi... precejen uz to je 1.3... No a se startama nemam absolutne zadnej problem... Ovsem jeste ste mi neporadili jak tomu snizit spotrebu... Motor menit nebudu kdyz mu zatim nic neni... pokud mozno abych neztratil tech par poniku co to ma :-D Nebo mi aspon vysvetlete hlavni pricinu proc tolik takovej moturek zere???

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/