Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 21:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 chladící kapalina Fiat punto 55S 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek chladící kapalina Fiat punto 55S
Omlouvám se, že nepíši o škodovce, ale přítelkyně má fiata punto rok 98 a chce po mě vyměnit chladící kapalinu. Ale já přesně nevím jak... Hlavně vůbec nevím, jak odpojit tu svorku na hadici co je dole na chladiči...vůbec nevím jaký to má mechanizmus a jak se to povolí. Není tam někde nějaký výpustný šroub? Prosím, jerstli někdo ví tak mi to napište ať to můžu mladé vyměnit a nevypadám jako debil u toho.... Mockrát díky

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


20.10.07, 12:59
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: chladící kapalina Fiat punto 55S
Jura píše:
Omlouvám se, že nepíši o škodovce, ale přítelkyně má fiata punto rok 98 a chce po mě vyměnit chladící kapalinu. Ale já přesně nevím jak... Hlavně vůbec nevím, jak odpojit tu svorku na hadici co je dole na chladiči...vůbec nevím jaký to má mechanizmus a jak se to povolí. Není tam někde nějaký výpustný šroub? Prosím, jerstli někdo ví tak mi to napište ať to můžu mladé vyměnit a nevypadám jako debil u toho.... Mockrát díky



přesto že jsem to dělal tak nevím, pokud je tam svorka na jedno použití tam ji vylom a dáš druhou, dole to vypusti, jestli je tam ta pérová stáhneš ji kleštěma, výpusný šroub u fiata si ani nepamatuju miloš


20.10.07, 13:32
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
výpušták tam neni :wink: dělá se to tou hadicí jak říkáš :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


20.10.07, 15:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
ok...jen strašně nechápu jak funguje ta svorka co drží tu hadici....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


20.10.07, 15:40
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Jura píše:
ok...jen strašně nechápu jak funguje ta svorka co drží tu hadici....



dodělal jsem opel corsa a tam jsem to dělal termospínačem na ventilátor byl dole povolit šel pěkně v pohodě do vyřízlého kanystru 10 l no tu pásku neřeš pokud není ocelová tak ji urvi to by tě kolikrát kleplo co ti výrobci jsou na nás schoni vymyslet miloš


20.10.07, 16:54
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Jura píše:
ok...jen strašně nechápu jak funguje ta svorka co drží tu hadici....


Tak tu "svorku" nejak popis nebo vyfot a hod to sem. jestli to je ta co ma vw tak ju jednoduse zmackenc sikovkama. Jestli tam je nejaka uviverzalni, tak ju nejak sundej a dej novou kovovou stahovaci (cca 10 kc)

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


20.10.07, 22:22
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
DRYVER píše:
Jura píše:
ok...jen strašně nechápu jak funguje ta svorka co drží tu hadici....


Tak tu "svorku" nejak popis nebo vyfot a hod to sem. jestli to je ta co ma vw tak ju jednoduse zmackenc sikovkama. Jestli tam je nejaka uviverzalni, tak ju nejak sundej a dej novou kovovou stahovaci (cca 10 kc)

No těžko to popsat no.... nevypadá to jako ta šroubovací...je to takovej hladkej plechovej pásek, kterej tam má takovou malou karabinku jakoby a myslím, že je tam ještě jedna menší no... celý je to takový docela placatý.. Zkusím, aby to vyfotila...já tam určitě dám jinou, jen nechci nějak poškodit tu hadici při sundávání... Ono to vypadá jakoby když se zapne přeska na pásku od gatí...:) Snad to nějak lehce půjde

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


20.10.07, 23:28
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Božinku je to jednoducho sťahovacia páska na hadice? Jednoducho plochá páska, kt. zabezpečí, aby hadica tesnila na nátrubku? Ak áno (a neviem, čo iného by to malo byť), tak ju nejako urvi a použi novú, klasickú, so šróbovacím zámkom...pred montážou novej je ale dobré povrch hadice pod páskou jemne natrieť vazelínou - aby sa hadica nehrnula...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


21.10.07, 09:28
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
ja asi vim co je tam za svorku.. jsou na to potreba takove specialni kleste.... normalne ji rozstrihni a dej tam pak klasickou...


21.10.07, 10:47
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
bože s jednou páskou narobíte toľko rečí, jednoducho ju roztrhni, precvikni, alebo prekúš zubami, ja to cvakám elektrikárskymi cvikačkami a daj tam novú, alebo to kľudne stiahni drôtom, drôtom to dvakrát obtočíš a trocha stiahneš a nepovolí to určite... :!:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


21.10.07, 10:54
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Ještě dotaz...co za chladící směs do fiátka? Je to jedno? Nebo musí být něco spešl?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.10.07, 19:40
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
já bych zajel do škodovky a koupil g 11 zelenou, nebo jinou hlavně ne červenou ta se prožírá miloš


22.10.07, 19:53
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Stejně to ale nechápu.... třeba od SHERONU mají červenou MAXI D potom zelenou EKO na obou napsáno pro celohliníkové motory a sou nejdražší...pak mají ještě modrou G48 a tam není napsáno nic no a pak ještě STABIL to je asi úplně obyč bílá do starých aut... Já bych hned vzal tu červenou, protože ji v autě teď mám třeba já. Se mi to nějak nezdá červená nejdražší a nejhorší? Každopádně co z těhle výronků byste dali do fiata punto a co do felicie 1.6?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.10.07, 20:01
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Jura píše:
Stejně to ale nechápu.... třeba od SHERONU mají červenou MAXI D potom zelenou EKO na obou napsáno pro celohliníkové motory a sou nejdražší...pak mají ještě modrou G48 a tam není napsáno nic no a pak ještě STABIL to je asi úplně obyč bílá do starých aut... Já bych hned vzal tu červenou, protože ji v autě teď mám třeba já. Se mi to nějak nezdá červená nejdražší a nejhorší? Každopádně co z těhle výronků byste dali do fiata punto a co do felicie 1.6?


no jak ti říkám byl jsem velkým propagátorem té červené G 12 měl jsem ji ve feldě viděl jsem na vložku skrz vodní pumpu jak nová, v chladiči jak po výrobě, no ale časem viděl :shock: koktávka potečená červená, forík potečený fokus prožrané těsnění nad termostatem, 1.6 felda prožraná okroužek, moje 1.9 na řízkový olej odkapavá červenou , chladič na plastových bocích červený, no fuj to nepotřebujem zelená to je naše barva ta červená si fšimni i i na semaforech to je brzda provozu i komunisti jeli na červenou a dojeli do prdele , prostě juro dej tomu zelenou :D miloš


22.10.07, 20:47
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
Jura píše:
Stejně to ale nechápu.... třeba od SHERONU mají červenou MAXI D potom zelenou EKO na obou napsáno pro celohliníkové motory a sou nejdražší...pak mají ještě modrou G48 a tam není napsáno nic no a pak ještě STABIL to je asi úplně obyč bílá do starých aut... Já bych hned vzal tu červenou, protože ji v autě teď mám třeba já. Se mi to nějak nezdá červená nejdražší a nejhorší? Každopádně co z těhle výronků byste dali do fiata punto a co do felicie 1.6?


no jak ti říkám byl jsem velkým propagátorem té červené G 12 měl jsem ji ve feldě viděl jsem na vložku skrz vodní pumpu jak nová, v chladiči jak po výrobě, no ale časem viděl :shock: koktávka potečená červená, forík potečený fokus prožrané těsnění nad termostatem, 1.6 felda prožraná okroužek, moje 1.9 na řízkový olej odkapavá červenou , chladič na plastových bocích červený, no fuj to nepotřebujem zelená to je naše barva ta červená si fšimni i i na semaforech to je brzda provozu i komunisti jeli na červenou a dojeli do prdele , prostě juro dej tomu zelenou :D miloš

škoda, že se nedělaj oranžový...takovej nějakej zlatej střed, když mluvíš o tom semaforu... Jinak přesvědčil jsi mě... Dám tam zelenej ať nejsem brzda provozu...Díky:)

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.10.07, 21:06
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz