Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Velká spotřeba Formana
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=8320
Stránka 1 z 3

Autor:  Rybajda [ 6.1.08, 18:17 ]
Předmět příspěvku:  Velká spotřeba Formana

Ahoj
Mám škodu formana se vstřikováním a před půl rokem se mi zvýšila spotřeba ze 6 litrů na 10....nejmín.
Poradte mi prosím co by to mohlo být,nic se nevyměnovalo,akorát se dotáhla povolená lambda,
také je horší poslední díl výfuku.
Děkuji Milan Rybáček

Autor:  michalkatka [ 6.1.08, 18:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Velká spotřeba Formana

Rybajda píše:
Ahoj
Mám škodu formana se vstřikováním a před půl rokem se mi zvýšila spotřeba ze 6 litrů na 10....nejmín.
Poradte mi prosím co by to mohlo být,nic se nevyměnovalo,akorát se dotáhla povolená lambda,
také je horší poslední díl výfuku.
Děkuji Milan Rybáček


tú lambádu si mal ymeniť, nie iba dotiahnuť... ešte to môže robiť netesné výfukoné potrubie po lambádu, keď tam nasaje okolitý vzduch tak lambáda hlási nezmysly...

Autor:  Jarda S. [ 6.1.08, 18:26 ]
Předmět příspěvku: 

čidlo teploty

Autor:  michalkatka [ 6.1.08, 18:29 ]
Předmět příspěvku: 

Sadra17 píše:
čidlo teploty


teoteticky, ale to sa prejavuje špatným štartom, a za tepla rozhádzaným voľnobehom, ale nevylučujem to....

najprv by so chcelo diagnostiku....

Autor:  Rybajda [ 6.1.08, 18:33 ]
Předmět příspěvku: 

....vše se chová normálně,auto startuje i jede dobře....

Autor:  Kristensen [ 6.1.08, 18:49 ]
Předmět příspěvku: 

zajeď na emise, třeba se s nima nějak domluvíš že ti strčej jen sondu do vejfuku a hned uviděj jestli lambda jde a nebo ne.

Autor:  gokralik [ 6.1.08, 18:59 ]
Předmět příspěvku: 

Taky bych se přidal, že mám spotřebu kolem 10l...auto jezdí poměrně slušně, ale hodně lidí mi říká že je to moc...dalo by se s tím něco dělat? Jo těch 10l jak na benzín, tak na LPG.

Autor:  Kristensen [ 6.1.08, 19:12 ]
Předmět příspěvku: 

gokralik píše:
Taky bych se přidal, že mám spotřebu kolem 10l...auto jezdí poměrně slušně, ale hodně lidí mi říká že je to moc...dalo by se s tím něco dělat? Jo těch 10l jak na benzín, tak na LPG.


a v létě?

Autor:  Rybajda [ 6.1.08, 19:22 ]
Předmět příspěvku: 

...karburátor vždy bere víc,než jednobod.....
:)

Autor:  gokralik [ 6.1.08, 19:48 ]
Předmět příspěvku: 

No to bylo v létě...teď v zimě se ani neodvažuju to měřit :D ale minulou zimu to bylo přes 12l :oops: ale to jsem zase jezdil jako hovado :lol: to vím, že pan Karbec si veme více, ale strýc má prý spotřebu 7l, kámoš 8l...

Autor:  Neex [ 6.1.08, 20:30 ]
Předmět příspěvku: 

Rybajda píše:
...karburátor vždy bere víc,než jednobod.....
:)


To máš pravdu... třeba já mám 135 karburátor a v létě mám spotřebu 6,9 - 7,3 což je stejně jako známý který má 136 BMM. :D

Autor:  Kristensen [ 6.1.08, 20:50 ]
Předmět příspěvku: 

tak to máš blbě seřízený

Autor:  slovacek.milos [ 6.1.08, 21:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Velká spotřeba Formana

Rybajda píše:
Ahoj
Mám škodu formana se vstřikováním a před půl rokem se mi zvýšila spotřeba ze 6 litrů na 10....nejmín.
Poradte mi prosím co by to mohlo být,nic se nevyměnovalo,akorát se dotáhla povolená lambda,
také je horší poslední díl výfuku.
Děkuji Milan Rybáček


ten základ je diagnostika a to přečtení paměti závad a měřené hodnoty co lambáda hlásí, jakou teplotu má motor, doba vstřiku a podobně, pak VN kolik má odpor kabely, palec, filtr vzduchu, zasrané čidlo otáček, a hledat a hledat a až nic nenajdeš tak to bude zblblá řídící jednotka miloš

Autor:  Rybajda [ 6.1.08, 21:08 ]
Předmět příspěvku: 

Diky Miloši

Autor:  kofi [ 7.1.08, 22:42 ]
Předmět příspěvku: 

mne ked odisla lambda tak mi toto robilo a spotreba bola neskutocna, po vymene OK.

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/