| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Po výměně bubnů se nechtějí točit kola https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10453 |
Stránka 1 z 3 |
| Autor: | Vitezslav [ 19.4.08, 19:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Po výměně bubnů se nechtějí točit kola |
Poraďte mi někdo co s tím.Měnil jsem na Favoritu pakny a bubny a nechtějí se mi točit kola.Pakny jsou na ninimum stažený a přesto tam bubny nechtěly jít nasunout.Když se mi to přece podařilo tak se nechtějí točit kola.Když jsem přijel domů cca 2Km,tak se mo kouřilo s bubnů a byly úplně rozžhavený. Co se s tím dá dělat? Díky za radu. |
|
| Autor: | Kristensen [ 19.4.08, 19:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No hlavně s tím moc nejezdi protože zničíš vše co jsi tam dal nové a dokonce se i stane že se to tak ohřeje že i pružinky přestanou pružit, pokud máš nové bubny i pakny a opravdu máš vše povolené - samostav + lanovod - tak to už se nedá udělat nic jiného než vzít šmirgl, nejlépe brusné kolečko se zrnitostí 36 rozlomit ho na půl a začít šmirglovat. |
|
| Autor: | Jarda S. [ 19.4.08, 20:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
zavařený rozpěrky |
|
| Autor: | Martin [ 19.4.08, 21:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
To je divný, máš povolenou ručku? |
|
| Autor: | michalkatka [ 19.4.08, 21:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
samostavy si mal ako? bubon ide nasadiť úplne v poho, potom sa zabrzdením nastavia samostavy, skôr býva problém kôli tomu dať bubny dole ako nasatiť, v žiadnom prípade to nenasádzať na silu... rozobrať a zložiť poriadne... neviem či máš starý, albo nový typ, ale na novom to malé želiezko č. 10 musíš pred nasadením bubna potiahnuť hore koľko ide...
starý z hlavy neviem....
|
|
| Autor: | Kaliban123 [ 19.4.08, 21:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
když jsem měnil brzdy tak taky nejdřív mi to šlo blbě nasadit a trochu se to hřálo takže jsem to znova rozdělal trochu blbnul se samostavem a hle nasazení bubnu bylo jednoduché a už se to hlavně nehřálo takže zkontroluj samostav a klidně to prohýbej víckrát dokud ten buben nepůjde lehce |
|
| Autor: | Nepér [ 19.4.08, 21:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ten samostav se musí dát na konec a po několika sešlápnutích pedálu to musí zacvakat a samo se to nastaví. Ze zkušenosti můžu doporučit to po tomhle samonastevení rozebrat (záleží jak je sjetej buben, jestli to vůbec jde) posunout ještě o 1-2 cvaknutí, pak je menší vůle na brzdovém pedálu. |
|
| Autor: | Vitezslav [ 19.4.08, 22:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Takhle to vypadá,ještě není zaháknutý lanko ruční brzdy,ale blíž k sobě už nešly. http://uloz.to/334682/IMAG0234.jpg |
|
| Autor: | Kristensen [ 20.4.08, 10:47 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vitezslav píše: Takhle to vypadá,ještě není zaháknutý lanko ruční brzdy,ale blíž k sobě už nešly. http://uloz.to/334682/IMAG0234.jpg Ještě by to chtělo odjet se samostavem kousek a jinak koukám pakny máš REPAS tam je občas problem s tím že jak to nablijou barvou tak ti všude trochu matroš nabude a ve výsledku máš milimetr jak prt kterej ti pak přebejvá na to aby ti šel nasadit buben |
|
| Autor: | Vitezslav [ 20.4.08, 11:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kristensen píše: Vitezslav píše: Takhle to vypadá,ještě není zaháknutý lanko ruční brzdy,ale blíž k sobě už nešly. http://uloz.to/334682/IMAG0234.jpg Ještě by to chtělo odjet se samostavem kousek a jinak koukám pakny máš REPAS tam je občas problem s tím že jak to nablijou barvou tak ti všude trochu matroš nabude a ve výsledku máš milimetr jak prt kterej ti pak přebejvá na to aby ti šel nasadit buben Asi máš pravdu.Celý jsem to znova rozhodil a všechny dotykový plochy jsem očistil od těch vrstev toho laku,dal dohromady a kola už se volně točí. Je sice cejtit nějaký tření.ale když ho roztočím ,tak se chvíli točí.A to předtím nešlo ani otočit. Ale stejně když kousek ujedu tak jsou bubny horký,je to normální,než si to sedne? |
|
| Autor: | michalkatka [ 20.4.08, 11:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vitezslav píše: Asi máš pravdu.Celý jsem to znova rozhodil a všechny dotykový plochy jsem očistil od těch vrstev toho laku,dal dohromady a kola už se volně točí. Je sice cejtit nějaký tření.ale když ho roztočím ,tak se chvíli točí.A to předtím nešlo ani otočit. Ale stejně když kousek ujedu tak jsou bubny horký,je to normální,než si to sedne? zadné by teplé byť moc nemali, trocha sa brzdením zohrievajú... keď sa kolo volne točí, nechaj to tak, ono si to zrejme sadne... |
|
| Autor: | Vitezslav [ 21.4.08, 18:00 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak že,pokaždé když jedu do práce a z práce cca 3km,tak je buben(oba dva stejně) teplej a to moc nebrzdím. Při točení kolem je cejtit slabé tření,ale jinak se točí bez odporu. |
|
| Autor: | michalkatka [ 21.4.08, 20:18 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vitezslav píše: Tak že,pokaždé když jedu do práce a z práce cca 3km,tak je buben(oba dva stejně) teplej a to moc nebrzdím. Při točení kolem je cejtit slabé tření,ale jinak se točí bez odporu. ako trochu |
|
| Autor: | gokralik [ 21.4.08, 20:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Mě se to stalo taky....porovnal jsem ty staré čelisti s novými a zjistil, že mají jiný tvar |
|
| Autor: | Jura [ 21.4.08, 20:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No já teda nevím, ale ty pakny o bubny by neměli třít ani trošku!!! Mě to dělalo jen lehce na favoušu, ale fakt lehce a to ste to měli vidět po 80km po dálnici všimnul sem si toho tak, že sem prošelkolem kola a skoro sem si spálil nohu.... Dvě hodiny sem čekal než se na to dalo šáhnout. Ted mám feldu a mám to seřízene úplně na knop (utáhlou ručku na první stupen) aby pakny byli co nejblíže ale nedotýkali se. jezdím jen 6 - 13km do škole a do práce aza moji jízdou ty zadní brzdy dokážu taky docela zahřát solidně...no vono jak se ty zadní brzdy neflákají a je to seřízené, tak je to holt taky horký no... A o tom jak dokážu zahřát přední kola to ani radši nezminuju...mají najeto asi 5 tisíc a kotouče dou pěkne do kytek už... |
|
| Stránka 1 z 3 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|