| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Výměna zadních brzd - favorit ( pomoc ) https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=11226 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | Sotek [ 31.5.08, 17:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Výměna zadních brzd - favorit ( pomoc ) |
Prosím pomoc, minulý týden jsem si chtěl zahrát na měkánika a vyměnil jsem brzdový destičky, tato akce se povedla. Dneska jsem se pustil do zadních brzd že vyměním pakny, no po složitý demontáži a přendání pér na nový pakny jsem zjistil že si vůbec nepamatuju jak to má být složené |
|
| Autor: | Kristensen [ 31.5.08, 17:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jakej rok? jsou dva druhy zadních brzd na fávu, nemáš alespoň ty fotku toho co ti zůstalo? |
|
| Autor: | Sotek [ 31.5.08, 17:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kristensen píše: jakej rok? jsou dva druhy zadních brzd na fávu, nemáš alespoň ty fotku toho co ti zůstalo? rok výroby 93, má to stovkovou rozteč. Zkusim něco nafotit |
|
| Autor: | Sotek [ 31.5.08, 18:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sotek píše: Kristensen píše: jakej rok? jsou dva druhy zadních brzd na fávu, nemáš alespoň ty fotku toho co ti zůstalo? rok výroby 93, má to stovkovou rozteč. Zkusim něco nafotit no tak tady to je http://fotoalba.cz/Rypicong foto 1 - ( zde se mi zdá divný ten plíšek, asi jsem ho ohnul foto 2 - jak mám sestavený pakny ( myslim že dobře, akorát si nejsem jistý tím tlustým pérem nahoře jestli nemá být uchyceno jako zezhora foto 3 - zde ej co mi zbylo, to úzký péro se dává někam dolu, ale nevim přesně kam |
|
| Autor: | Kristensen [ 31.5.08, 18:35 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Hm tak to bude jednodušší když ti to nafotím nebo jestli někdo má rozkreslený, protože tohle je felda a blbě se to vysvětluje, jinak ty mističky s těma kraťounkejma pérkama ti držej pakny na štítu brzdy na těch jak-by hřebíkách a to jedno pero s tím dlouhým koncem přijde taky ještě nahoru k tomu silnýmu |
|
| Autor: | Sotek [ 31.5.08, 18:38 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kristensen píše: Hm tak to bude jednodušší když ti to nafotím nebo jestli někdo má rozkreslený, protože tohle je felda a blbě se to vysvětluje, jinak ty mističky s těma kraťounkejma pérkama ti držej pakny na štítu brzdy na těch jak-by hřebíkách a to jedno pero s tím dlouhým koncem přijde taky ještě nahoru k tomu silnýmu no, fotka by bodla, jsem ztracený, auto se mi valí na dvoře a za chvíli začne pršet |
|
| Autor: | Kristensen [ 31.5.08, 18:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
já to ofotím asi z katalogu |
|
| Autor: | Jarda S. [ 31.5.08, 20:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a to si rozebral obě dvě najednou ? |
|
| Autor: | Sotek [ 1.6.08, 08:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sadra17 píše: a to si rozebral obě dvě najednou ? ne jenom jedno, ale kdybych rozebral i druhé abych se podival jak je to sestaveným, tak mi to nepomůže, u tohoto také když jsem sundal buben tak se mi to celé rozsypalo, ale už jsem ty pakny dal dohromady, jenom bych potřeboval vědět jak tam dát ty malé 2 pérka s miskama + jestli ten spodní kus plechu ( foto 1 ) má být tak ohnutý |
|
| Autor: | Jarda S. [ 1.6.08, 08:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ten plech dole má bejt rovnej a ty malý pérka sou na zajištění paken a patří na ty čepy co koukaj na třetí fotce |
|
| Autor: | Sotek [ 1.6.08, 11:17 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sadra17 píše: ten plech dole má bejt rovnej a ty malý pérka sou na zajištění paken a patří na ty čepy co koukaj na třetí fotce ok, díky za info o plechu, ho budu muset narovnat a ty péra na zajištění paken mají být na pakně že ? né pod ní... |
|
| Autor: | DRYVER [ 1.6.08, 11:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sotek píše: a ty péra na zajištění paken mají být na pakně že ? né pod ní... No samozrejme ze na pakne. Pod paknou by to nemelo zadny zajistovaci smysl. Proste prostrcis ten "kolik" pres stit, pres diru v pakne, pak das ty pruzinky a plechem za pomoci kombinacek zajistis a pootocis |
|
| Autor: | Sotek [ 1.6.08, 17:55 ] |
| Předmět příspěvku: | |
no, tak jsem to dal dohromady, už vim kam co patří, ale mám problém s tím že mi nejde nasadit buben, chybí tak 3mm. Co s tím ? |
|
| Autor: | DRYVER [ 1.6.08, 18:20 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sotek píše: no, tak jsem to dal dohromady, už vim kam co patří, ale mám problém s tím že mi nejde nasadit buben, chybí tak 3mm. Co s tím ? Musis upravit ten samostav!! Jak je takovej ten jakoby klinek a vede k nemu pruzinka shora, tak ho povytahni at je uplne nejvejš. Pokud ani to nepomuze, tak mas asi pakny z ciny a na tech se musi obrousit dosedaci plochy (ta cast jak se opira nahore o prasatko a dole jak je v tom drzaku) |
|
| Autor: | Sotek [ 1.6.08, 18:27 ] |
| Předmět příspěvku: | |
DRYVER píše: Sotek píše: no, tak jsem to dal dohromady, už vim kam co patří, ale mám problém s tím že mi nejde nasadit buben, chybí tak 3mm. Co s tím ? Musis upravit ten samostav!! Jak je takovej ten jakoby klinek a vede k nemu pruzinka shora, tak ho povytahni at je uplne nejvejš. Pokud ani to nepomuze, tak mas asi pakny z ciny a na tech se musi obrousit dosedaci plochy (ta cast jak se opira nahore o prasatko a dole jak je v tom drzaku) jsou z Číny, ale už mi došla trpělivost, odvezu to k nějakýmu mekánikovi, stejně jsem zjistil že mi chčije i prasátko. Takže jedinou opravu kterou zvládám je výměna brzdových destiček |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|