| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Felicia 1.3 - teče prasátko https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=11342 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | fatal [ 6.6.08, 21:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Felicia 1.3 - teče prasátko |
Na Felicii zřejmě teklo prasátko, jsou špinavé pakny. Má pár dotazů na zkušenější: 1) je možné pakny vyčistit, nebo musím dát nové? (Crowack mi doporučil nějakou chemikálii, ale zapoměl jsem jakou.) 2) mám koupit nové prasátko, nebo risknout jen výměnu gumiček? 3) jak nejlépe zjistit kudy kapalina tekla? 4) co všechno je nutné vyměnit i na druhé straně aby obě strany brzdily stejně? 5) když už je buben dole, mám vyměnit nebo zkontrolovat i něco dalšího? |
|
| Autor: | Šemik [ 6.6.08, 21:08 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Pakny od brzdovky by se měly měnit. Prasátko bych koupil nové, výměna gumiček není na dlouho. Je to ale dobré dělat i na druhé straně, takže jak pakn tak prasátko na druhou stranu |
|
| Autor: | Jarda S. [ 6.6.08, 21:16 ] |
| Předmět příspěvku: | |
brzdovka se meje vodou nebo lihem |
|
| Autor: | CROWACK [ 6.6.08, 21:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
byl to perchloretylen |
|
| Autor: | Jarda S. [ 6.6.08, 21:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
na odmaštování používám sprej od Loctite |
|
| Autor: | DRYVER [ 6.6.08, 23:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kazdopadne vymenit jak prastka 2x tak i pakny 4x (takze obe 2 strany kompletne) Kdyz uz to mas takhle vsechno sundane a vycisten, tak bys mohl koupit i nova gufera co zabranuji vniknuti bordela do loziska. |
|
| Autor: | Ondras83 [ 7.6.08, 17:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
umej tu brzdovku, odmasti a nech to přes noc, jestli ta brzdovka ještě vyleze, tak vyměň pakny a jedno prasátko, druhý jestli neteče bych tam v pohodě nechal |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 7.6.08, 18:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
pokud chcete někdo šetřit 250 korun což stojí sada paken, tak po odmastění jedině prohřát horkovzduškou a to řádně, aby brzdovka vylezla z prasklin ze kterých ji neodmastí nic, a tak se to musí dělat až z té pakny nic neleze asi třikrát, jinak se při bzdění opotí, na pakně udělá film a na STK zdar miloš |
|
| Autor: | fatal [ 7.6.08, 19:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
slovacek.milos píše: pokud chcete někdo šetřit 250 korun... O šetření nešlo, jen jsme uvažovali o dočasném použití starých paken, aby se nezničily zbrusu nové, kdyby to zase teklo. Ale tato myšlenka dnes dopoledne padla. Díky všem za rady. Dnes jsme vyřešili tu špatnou stranu. Rozebrali jsme to a po půlhodinovém laborování se podařilo odpojit trubku od prasátka, takže bylo rozhodnuto o výměně. Koupili jsme materiál (prasátka, pakny, gufera). Všechno jsme pečlivě očistili od brzdovky, já jsem extra pečlivě očistil ložisko od kamínků (vypadlo mi na zem |
|
| Autor: | Jiri [ 7.6.08, 20:02 ] |
| Předmět příspěvku: | |
my poku tece prasatko tak samozrejmne nove ..a pakny pokud jsou v poradku tak vodou ta brzdovka jde dolu a potorm je prebrousim brusnym papirem....nastyvi se samostavy a jde to treba hned na technickou a na valcich to brzdi dobre... |
|
| Autor: | fatal [ 26.6.08, 22:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Takže díky za rady, druhá strana šla už lépe a výsledkem je ukázkově brzdící zadek. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|