| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| nebrzdi a nebrzdi https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=12182 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | psimi [ 28.7.08, 21:17 ] |
| Předmět příspěvku: | nebrzdi a nebrzdi |
cawte vsetci , verim ze mi pomozete s mojim problemom , mam skodu 130 a jedneho dna som nastartoval a vybehol z dvora a zistil som ze brzda sice brzdi ale velmi slabo , pri rychlosti 10 kmh som zastavil po 10 metroch brzdenia s pedalom az na podlahe, a brzdova kontrolka na palubnej doske svietila(znacilo to nejaku chybu). tak som este vtedy napisal do fora ze co stym, poradili my ze aby som odvzusnil brzdy , tak som spravil a brzdy fungovali, ale po asi 250 nabehanych km sa to stalo opat, vyjdem z dvora a brzda nic. tak som zase odvzdusnil a opat to islo, ale po asi 205 - 300 km jazdy (nejazdil som v kuse ale po nejakych 20 km za den) opat jedneho dna brzdy odisli , tak som zase odvdusnil a oapat to funguje, . ale POZOR , Kontrolka brzdoveho systemu na palubnej doske stale a stale svieti, chyba este stale nieje odstranena, neviem co stym moze byt. Prosim poradte. nebavi ma riskovat na krizovatke ze hadam bude zelena , chcem mat istotu , ze ked hocikedy slapnem na brzdu tak zastavim. PLS PORADTE |
|
| Autor: | psimi [ 28.7.08, 21:21 ] |
| Předmět příspěvku: | a este jedne postreh, |
a este je tu jedna vec ,vzdy ked som odzvdusnovaval, tak vsetko vzduch vychadal zo zadneho laveho kolesa, tam bude aasi niekde problem , |
|
| Autor: | gokralik [ 28.7.08, 21:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Není to levé zadní kolo nebo třeba buben zasviněný od brzdovky? Může být netěsné prasátko a brzdovka ti při brždění vytéká. |
|
| Autor: | michalkatka [ 28.7.08, 22:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
kontrolka ti bude svietiť kým ten spínač na pedáloch neodblokuješ (treba ho zatlačiť naspeť) keď šliapneš pedál na doraz dole tak sa spínač zopne... k tomu odvzdušneniu: najskôr to vidím na HBV, alebo často býva zlá hadička s nádobky do HBV tam nasáva vzduch kvapalina ako |
|
| Autor: | psimi [ 28.7.08, 22:15 ] |
| Předmět příspěvku: | |
gokralik píše: Není to levé zadní kolo nebo třeba buben zasviněný od brzdovky? Může být netěsné prasátko a brzdovka ti při brždění vytéká. A potom sa tam dostava vzduch pri brzdeni??? |
|
| Autor: | psimi [ 28.7.08, 22:18 ] |
| Předmět příspěvku: | |
michalkatka píše: kontrolka ti bude svietiť kým ten spínač na pedáloch neodblokuješ (treba ho zatlačiť naspeť) keď šliapneš pedál na doraz dole tak sa spínač zopne... k tomu odvzdušneniu: najskôr to vidím na HBV, alebo často býva zlá hadička s nádobky do HBV tam nasáva vzduch kvapalina ako Takze ta kontrolka vlastne co oznamuje? A co je HBV??? kvapalina nieje nikde vytecena |
|
| Autor: | michalkatka [ 28.7.08, 22:29 ] |
| Předmět příspěvku: | |
psimi píše: Takze ta kontrolka vlastne co oznamuje? A co je HBV??? kvapalina nieje nikde vytecena kontrolka oznamuje poruchu brzd keď pedál ide na podlahu na doraz... HBV - hlavný brzdový valec, je v kufri namontovaný na posilovači, a idú z neho trubky na kola a hadičky do nádobku... ak sa ti kvapalina nestráca budeš potrebovať zrejme nový HBV, vymeniť gumičky sa ňom síce dajú, ale nie je to na dlho... |
|
| Autor: | Viky [ 28.7.08, 22:30 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kontrolka rika ze se ti brzda nekdy v minulosti propadla vic nez je zdravo. Zpatky se vraci rucne zmacknutim takovyho cudliku zespodu spinace. Vzduch muze bejt v levym prasatku, protoze je prasatko blby, a nebo taky jednoduse proto, ze parkujes blbje a vzduch ti zustava zrovna tam. Stalo se mi jednou, ze mi vytekla brzdovka z niceho nic zadnim kolem, tak jsem dolil, odvzdusnil a zase dobry, jako by nic. Mimochodem... ztraci se ti brzdovka nebo ne? |
|
| Autor: | gokralik [ 29.7.08, 05:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
psimi píše: gokralik píše: Není to levé zadní kolo nebo třeba buben zasviněný od brzdovky? Může být netěsné prasátko a brzdovka ti při brždění vytéká. A potom sa tam dostava vzduch pri brzdeni??? Nedostává se tam při brzdění, ale vytéká kapalina při brzdění. A vzduch je nasáván do nádržky. Jak tak vidím, tak 742 má spínač kontrolky jinak než Fáčko, k tomu ti teda moc neřeknu. Projdi celé auto jestil někde neteče z brzdy nebo z trubiček. |
|
| Autor: | psimi [ 29.7.08, 08:02 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Viky píše: Kontrolka rika ze se ti brzda nekdy v minulosti propadla vic nez je zdravo. Zpatky se vraci rucne zmacknutim takovyho cudliku zespodu spinace. Vzduch muze bejt v levym prasatku, protoze je prasatko blby, a nebo taky jednoduse proto, ze parkujes blbje a vzduch ti zustava zrovna tam. Stalo se mi jednou, ze mi vytekla brzdovka z niceho nic zadnim kolem, tak jsem dolil, odvzdusnil a zase dobry, jako by nic. Mimochodem... ztraci se ti brzdovka nebo ne? NIE nestraca sa mi brzdovkka |
|
| Autor: | michalkatka [ 29.7.08, 11:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
psimi píše: NIE nestraca sa mi brzdovkka tak by niekde mala byť vidieť, ak na 100% nie tak môže pretekať do posilovača a motor si ju nasaje (nedymí ti to na bielo?), podobný problém tu už niekto mal, aje najskôr prebehni dôkladne všetky kola a trubky... |
|
| Autor: | psimi [ 29.7.08, 20:30 ] |
| Předmět příspěvku: | |
brzdy prestanu brzdit naraz, dnes idu , zajtra nemusia, brzdovy pedal nieje kazdym dnom slabsi, kazdy den je rovnako tuhy |
|
| Autor: | michalkatka [ 29.7.08, 20:38 ] |
| Předmět příspěvku: | |
psimi píše: brzdy prestanu brzdit naraz, dnes idu , zajtra nemusia, brzdovy pedal nieje kazdym dnom slabsi, kazdy den je rovnako tuhy dôkladne prebehni všetky trubky a kola, tá kvapalina niekte musí tiecť... |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 29.7.08, 21:27 ] |
| Předmět příspěvku: | |
nový HBV miloš |
|
| Autor: | psimi [ 1.8.08, 08:33 ] |
| Předmět příspěvku: | HBV |
Co ma s tym spolocne HBV??? |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|