Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

nebrzdi a nebrzdi
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=12182
Stránka 1 z 2

Autor:  psimi [ 28.7.08, 21:17 ]
Předmět příspěvku:  nebrzdi a nebrzdi

cawte vsetci , verim ze mi pomozete s mojim problemom , mam skodu 130 a jedneho dna som nastartoval a vybehol z dvora a zistil som ze brzda sice brzdi ale velmi slabo , pri rychlosti 10 kmh som zastavil po 10 metroch brzdenia s pedalom az na podlahe, a brzdova kontrolka na palubnej doske svietila(znacilo to nejaku chybu). tak som este vtedy napisal do fora ze co stym, poradili my ze aby som odvzusnil brzdy , tak som spravil a brzdy fungovali, ale po asi 250 nabehanych km sa to stalo opat, vyjdem z dvora a brzda nic. tak som zase odvzdusnil a opat to islo, ale po asi 205 - 300 km jazdy (nejazdil som v kuse ale po nejakych 20 km za den) opat jedneho dna brzdy odisli , tak som zase odvdusnil a oapat to funguje, . ale POZOR , Kontrolka brzdoveho systemu na palubnej doske stale a stale svieti, chyba este stale nieje odstranena, neviem co stym moze byt. Prosim poradte. nebavi ma riskovat na krizovatke ze hadam bude zelena , chcem mat istotu , ze ked hocikedy slapnem na brzdu tak zastavim. PLS PORADTE

Autor:  psimi [ 28.7.08, 21:21 ]
Předmět příspěvku:  a este jedne postreh,

a este je tu jedna vec ,vzdy ked som odzvdusnovaval, tak vsetko vzduch vychadal zo zadneho laveho kolesa, tam bude aasi niekde problem , :roll: Neviete co s tym moze byt??????, :|

Autor:  gokralik [ 28.7.08, 21:36 ]
Předmět příspěvku: 

Není to levé zadní kolo nebo třeba buben zasviněný od brzdovky? Může být netěsné prasátko a brzdovka ti při brždění vytéká.

Autor:  michalkatka [ 28.7.08, 22:14 ]
Předmět příspěvku: 

kontrolka ti bude svietiť kým ten spínač na pedáloch neodblokuješ (treba ho zatlačiť naspeť) keď šliapneš pedál na doraz dole tak sa spínač zopne...

k tomu odvzdušneniu: najskôr to vidím na HBV, alebo často býva zlá hadička s nádobky do HBV tam nasáva vzduch :idea:

kvapalina ako :?: nieje niekde vytečená :?:

Autor:  psimi [ 28.7.08, 22:15 ]
Předmět příspěvku: 

gokralik píše:
Není to levé zadní kolo nebo třeba buben zasviněný od brzdovky? Může být netěsné prasátko a brzdovka ti při brždění vytéká.

A potom sa tam dostava vzduch pri brzdeni???

Autor:  psimi [ 28.7.08, 22:18 ]
Předmět příspěvku: 

michalkatka píše:
kontrolka ti bude svietiť kým ten spínač na pedáloch neodblokuješ (treba ho zatlačiť naspeť) keď šliapneš pedál na doraz dole tak sa spínač zopne...

k tomu odvzdušneniu: najskôr to vidím na HBV, alebo často býva zlá hadička s nádobky do HBV tam nasáva vzduch :idea:

kvapalina ako :?: nieje niekde vytečená :?:

Takze ta kontrolka vlastne co oznamuje?
A co je HBV???
kvapalina nieje nikde vytecena

Autor:  michalkatka [ 28.7.08, 22:29 ]
Předmět příspěvku: 

psimi píše:
Takze ta kontrolka vlastne co oznamuje?
A co je HBV???
kvapalina nieje nikde vytecena


kontrolka oznamuje poruchu brzd keď pedál ide na podlahu na doraz...

HBV - hlavný brzdový valec, je v kufri namontovaný na posilovači, a idú z neho trubky na kola a hadičky do nádobku...

ak sa ti kvapalina nestráca budeš potrebovať zrejme nový HBV, vymeniť gumičky sa ňom síce dajú, ale nie je to na dlho...

Autor:  Viky [ 28.7.08, 22:30 ]
Předmět příspěvku: 

Kontrolka rika ze se ti brzda nekdy v minulosti propadla vic nez je zdravo. Zpatky se vraci rucne zmacknutim takovyho cudliku zespodu spinace.

Vzduch muze bejt v levym prasatku, protoze je prasatko blby, a nebo taky jednoduse proto, ze parkujes blbje a vzduch ti zustava zrovna tam.

Stalo se mi jednou, ze mi vytekla brzdovka z niceho nic zadnim kolem, tak jsem dolil, odvzdusnil a zase dobry, jako by nic.
Mimochodem... ztraci se ti brzdovka nebo ne?

Autor:  gokralik [ 29.7.08, 05:46 ]
Předmět příspěvku: 

psimi píše:
gokralik píše:
Není to levé zadní kolo nebo třeba buben zasviněný od brzdovky? Může být netěsné prasátko a brzdovka ti při brždění vytéká.

A potom sa tam dostava vzduch pri brzdeni???


Nedostává se tam při brzdění, ale vytéká kapalina při brzdění. A vzduch je nasáván do nádržky. Jak tak vidím, tak 742 má spínač kontrolky jinak než Fáčko, k tomu ti teda moc neřeknu. Projdi celé auto jestil někde neteče z brzdy nebo z trubiček.

Autor:  psimi [ 29.7.08, 08:02 ]
Předmět příspěvku: 

Viky píše:
Kontrolka rika ze se ti brzda nekdy v minulosti propadla vic nez je zdravo. Zpatky se vraci rucne zmacknutim takovyho cudliku zespodu spinace.

Vzduch muze bejt v levym prasatku, protoze je prasatko blby, a nebo taky jednoduse proto, ze parkujes blbje a vzduch ti zustava zrovna tam.

Stalo se mi jednou, ze mi vytekla brzdovka z niceho nic zadnim kolem, tak jsem dolil, odvzdusnil a zase dobry, jako by nic.
Mimochodem... ztraci se ti brzdovka nebo ne?

NIE nestraca sa mi brzdovkka

Autor:  michalkatka [ 29.7.08, 11:11 ]
Předmět příspěvku: 

psimi píše:
NIE nestraca sa mi brzdovkka


tak by niekde mala byť vidieť, ak na 100% nie tak môže pretekať do posilovača a motor si ju nasaje (nedymí ti to na bielo?), podobný problém tu už niekto mal, aje najskôr prebehni dôkladne všetky kola a trubky...

Autor:  psimi [ 29.7.08, 20:30 ]
Předmět příspěvku: 

brzdy prestanu brzdit naraz, dnes idu , zajtra nemusia, brzdovy pedal nieje kazdym dnom slabsi, kazdy den je rovnako tuhy

Autor:  michalkatka [ 29.7.08, 20:38 ]
Předmět příspěvku: 

psimi píše:
brzdy prestanu brzdit naraz, dnes idu , zajtra nemusia, brzdovy pedal nieje kazdym dnom slabsi, kazdy den je rovnako tuhy


dôkladne prebehni všetky trubky a kola, tá kvapalina niekte musí tiecť...

Autor:  slovacek.milos [ 29.7.08, 21:27 ]
Předmět příspěvku: 

nový HBV miloš

Autor:  psimi [ 1.8.08, 08:33 ]
Předmět příspěvku:  HBV

Co ma s tym spolocne HBV???

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/