| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Výmena brzdovky bez stláčania pedálu https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=12637 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | ferrari [ 24.8.08, 08:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Výmena brzdovky bez stláčania pedálu |
Poraďte mi, prosím, sa mi tak marí, že som tu niekde niekedy dávno čítal, že kvapalina sa dá vymeniť (resp. aj odvzdušňovať sa tak dá) tak, že jednoducho dám na odvzdušňovák hadičku, povolím ho a kvapalina samospádom vyteká...vpredu do nádržky lejem a z odvzdušňováka vyteká... Pýtam sa na to preto, lebo sa chcem vyhnúť stláčani brzd. pedála až na podlahu...ako iste viete, pritomto zvykne starší HBV skolabovať... Ďakujem. |
|
| Autor: | ondra120 [ 24.8.08, 08:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výmena brzdovky bez stláčania pedálu |
ferrari píše: Poraďte mi, prosím, sa mi tak marí, že som tu niekde niekedy dávno čítal, že kvapalina sa dá vymeniť (resp. aj odvzdušňovať sa tak dá) tak, že jednoducho dám na odvzdušňovák hadičku, povolím ho a kvapalina samospádom vyteká...vpredu do nádržky lejem a z odvzdušňováka vyteká... Pýtam sa na to preto, lebo sa chcem vyhnúť stláčani brzd. pedála až na podlahu...ako iste viete, pritomto zvykne starší HBV skolabovať... Ďakujem. no možné to je, ale trvá celou věčnost,než to proteče... |
|
| Autor: | Jarda S. [ 24.8.08, 09:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jj de to mam to vyzkoušený |
|
| Autor: | Nepér [ 24.8.08, 10:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No, já myslím, že je lepší všechno starý vyšlapat, až to začne foukat vzduch a pak ve dvou lidech pořádně odvzdušnit a když odejde HBV, aspoň se potvrdí, že je KO, když to vydrží, pak prošel testem |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 24.8.08, 10:23 ] |
| Předmět příspěvku: | |
třeba u koktávky s ABS to tak je normální a to musíš odpustit půl litru z kola, u toho si přečteš celou knížku medvídek PŮ |
|
| Autor: | Kristensen [ 24.8.08, 10:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No tak ale HBV neodejde kvůli tomu že ho stlačíš několikrát až na pdlahu ale hlavně kvůli tomu že tam naleješ novou brzdovku, takže ať to uděláš jak koliv tak pokud bude ten HBV v háji tak se ti určitě podělá tak jako tak, stačí když tam dáš novou brzdovku a pak za jízdy párkrát šlápneš. A ještě záleží co to máš za HBV pokud máš celej černej tak je to na 99% polskej šmejd, kterej kolikrát nechodí ani jako novej. |
|
| Autor: | ferrari [ 24.8.08, 21:15 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kristensen píše: No tak ale HBV neodejde kvůli tomu že ho stlačíš několikrát až na pdlahu ale hlavně kvůli tomu že tam naleješ novou brzdovku, takže ať to uděláš jak koliv tak pokud bude ten HBV v háji tak se ti určitě podělá tak jako tak, stačí když tam dáš novou brzdovku a pak za jízdy párkrát šlápneš. A ještě záleží co to máš za HBV pokud máš celej černej tak je to na 99% polskej šmejd, kterej kolikrát nechodí ani jako novej. A to brzdovka zapôsobí na tesnenia? A tak okamžite? Veď to odíde do hodiny po naliatí a odvzdušnení... Ja mám HBV origo z výroby, origi najazdených 88 888 km (ozaj, dnes mi toto číslo prebehlo) a na STK mi namerali bod varu 145 st === musím meniť, ale bojím sa toho HBV...naposledy som robil brzdy pred cca 3 rokmi, vtedy šla nová brzdovka.. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 24.8.08, 21:26 ] |
| Předmět příspěvku: | |
pokud se v těch brzdách hrabeš tak se stát může cokoliv pokud chceě mít jistotu tak to chce čas a odkapávat jinak si můžeš nadělat práci i na několik dnů miloš |
|
| Autor: | Kristensen [ 24.8.08, 21:29 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jde o to že a´t chceš nebo ne tak tam naliješ čistou brzdovku, bez jakýchkoliv částic z opotřebení, takže když tu starou vypustíš a naleješ novou tak to vymeješ tak jako tak a pak to přestane těsnit. ale pokud jsi dal před třema rokama novou a neudělalo to nic tak bych se teď toho nebál, dle mého názoru pokud to auto si chceš nechat tak tě na 80% výměna HBV nemine, obvzláště u škodovky. U fáva a dalších novějších už to přece jen snese víc ale třeba zadní válečky jsou na tom stejně snad u všech aut. |
|
| Autor: | mb1 [ 25.8.08, 09:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Měnil jsem omezovače na HBV spolu s brzdovou kapalinou. Odvzdušňoval jsem bez šlapání na brzdu. Trvalo to cca 2 hodiny a za tu dobu jsem brzdama proli cca 0,7l brzdovky. HBV mám originál najeto 107600km a na STK jsem měl rozdíl brzdné síly na předních kolech 4% a vzadu 15%. Technik se nestačil divit. A to na kotoučích které mají najeto 40000km. Pokud je pravidelná údržba a při sebemenší poruše se to hned opraví tak je to vpohodě. Jednou za rok při přehazování kol ze zimních ne letní, kontroluju stav brzd, hlavně zda nejsou poružené menžety na válečcích. |
|
| Autor: | Kachnis [ 25.8.08, 17:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
pro jistotu mej pripravenej novej hbv, nebo jeste lip, vymen ho rovnou, at teba za pul roku nemusis znova blbnout s brzdama.. treba hbv Fragokov je ok.. |
|
| Autor: | Nepér [ 25.8.08, 19:03 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Don't change running system... Nechal bych ho tam, dokud funguje. |
|
| Autor: | Kachnis [ 25.8.08, 20:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
kdyz uz ted ma pochyby o jeho funkci.... |
|
| Autor: | ferrari [ 6.9.08, 18:38 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Pozor,nemám pochybnosti, iba sa to stáva pravidelne...skôr sa stotožňujem s "don´t change the running system" - a preto som sa pýtal, ako to urobiť bez stláčania pedála na podlahu Inak, rozprával som sa s kamarátom a ten mi povedal, že vždy, ke´d mu prdol zadný brzdový valček, tak menil oba zadné valčeky a temer vždy mu pritom odišiel aj HBV...tak sa nasral a skúsil nasledovné - HBV akoby odišiel (t.j. stále mu vzadu vychádzali bublinky), tak brzdy normálne odvzdušnil (bublinky vzadu) a potom nasadil vpredu na naádržku upravené víko s ktorého pomocou natlakoval pumpičkou (normálnou pumpou na bicykel) systém...týmto pretlačil jednoducho kvapalinu a auto dodnes bez problémov brzdí.. Takže on si tie poruchy HBV (možno vo väčšine prípadov zdanlivé) vysvetľuje takto: z HBV odíde kvapalina a vďaka omačkaným starým tesneniam si už úplne nedokáže nasať kvapalinu... Takže pôjdem na to takto... |
|
| Autor: | ventYl [ 7.9.08, 12:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
mne sa stalo to, coho sa ty bojis. proste som to odvzdusnil, v ramci odvzdusnenia som aj vymenil odvzdusnovaky, pri com mi valna cast kvapaliny vytiekla a po odvzdusneni uz sa nedalo bez naslapania zabrzdit ani pri posuvani auta po dvore. tak som si kupil sadu a valec pretesnil. ziadna tazka robota, prakticky sa pri tom nema co odsrat. tesnenia su tuzemskej vyroby, kompletna sada za par krone, robotka maximalne na hodinu aj s demontazou a montazou. |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|