| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| asi brzdovy valcek https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=15726 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | Exithus [ 22.2.09, 17:31 ] |
| Předmět příspěvku: | asi brzdovy valcek |
na mojej 105gl sa vyskytol problem. od nedavna rapidne poklesli schopnosti brzd. sice brzdia ale aj ked mam brzdu na podlahe tak efekt je velmi slaby. Skusal som dolievat brzdovu kvapalinu ale samozrejme ze po chvili sa vsetko vratilo naspet. Predpokladam ze chyba je v brzdovom valci a rad by som ho vymenil. Nahradny by som chcel zohnat na vrakovisku. Lenze som skoro uplny laik co sa tyka opravy aut a nerad by som chodil do servisu kde si za to vypitaju mastne peniaze. Bol by som velmi rad keby mi dakto popisal ako presne by mala taka vymena vyzerat, a este vdacnejsi by som bol za obrazky. Ved poznate raz vidiet je lepsie ako 100x pocut. ak tu nieco take je a ja som to nenasiel tak sa dopredu ospravedlnujem |
|
| Autor: | Šemik [ 22.2.09, 17:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
1) Gratuluji k 105GL, je to unikát 2) Kupovat díly brzd na vrakovišti je nesmysl, jen nové. Když se dolije nádobka kapalinou a šlape se na pedál brzdy, bublá to do nádobky? Pokud ano, nutno koupit nový hlavní brzdový válec. Kapalina se někde ztrácí viditelně u kola např? |
|
| Autor: | ferrari [ 22.2.09, 17:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A možno by si mohol uviesť, odkiaľ si, niekto by sa u Teba mohol zastaviť a pomôcť Ti... |
|
| Autor: | Exithus [ 22.2.09, 17:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
uh to som veru nevedel ze 105gl je nejak unikatne, aspon si ho budem viac vazit pozrem tie brzdy hned jak sa bude dat a popisem inak predo neodporucas zhanat stary bzrdovy valec? a ked kupujem novy na kolko ma to asi vyjde a kde to zozenem? byvam v bratislave, devinska nova ves. Milana marecka 5. Na parkovisku pred nasim barakom je uz asi pol roka auto zaparkovane, ale kedze az teraz som dostal vodicak a auto mi dal fotrik tak az teraz sa onho zacinam trochu zaujimat |
|
| Autor: | Šemik [ 22.2.09, 17:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Exithus píše: uh to som veru nevedel ze 105gl je nejak unikatne, aspon si ho budem viac vazit pozrem tie brzdy hned jak sa bude dat a popisem inak predo neodporucas zhanat stary bzrdovy valec? a ked kupujem novy na kolko ma to asi vyjde a kde to zozenem? 105GL se vyráběla jen dva roky, a nebylo jich vyrobeno mnoho Stare dily do brzd jsou opravdu nesmysl. HBV co bys koupil na vrakovišti by mohl být do poslední chvíle OK, ale jakmile by z něj při demontáži vytekla brzdovka mohlo by být (a s velkou pravděpodobností bude) po něm. Navíc šetřit na brzdách není moc dobré. Nový koupíš běžně v autodílech, rady stojí tak 700 - 800CZK, nevim kolik to je v eurech Je někde viditelný únik kapaliny? |
|
| Autor: | Exithus [ 22.2.09, 17:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
to nevim, musim pozret, ked som si vsimol ze kvapalina unika bolo to pocas jazdy cize tam asi tazko urcim kde to vytieklo. Musim to pozret na parkovisku. No ale teraz je auto zahrabane kopou snehu tak sa k nemu momentalne ani nedostanem :/ inak k tomu valcu sa cudujem lebo kamarat co pracuje v servise ma praveze odporucil na vrakovisko, a pravdupovediac platit 8sto korun za suciastku mi (pri mojej financnej situacii) pride dost vela |
|
| Autor: | Šemik [ 22.2.09, 17:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Teď čtu, auto půl roku stálo? A brzdy jsou asi původní, že? To by bylo nejlepší provést komplet GO brzd.. |
|
| Autor: | Ondras83 [ 22.2.09, 17:51 ] |
| Předmět příspěvku: | |
předemnou vždycky ve středu jezdí hnědá 105 GL |
|
| Autor: | Exithus [ 22.2.09, 17:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
tak to sa asi nedoplatim >.< bohuzial predstav si ze ja si naozaj nemozem dovolit komplexne riesienia, prave preto to chcem opravit sam, púrave preto chcem zohnat valcek na vrakovisku. Kebyze mam 500€ vo vrecku navyse na opravu brzd tak idem do servisu a s nicim sa neobtazujem ale ja to naozaj potrebujem opravit "na kolene" |
|
| Autor: | Šemik [ 22.2.09, 17:55 ] |
| Předmět příspěvku: | |
V servisu ti to asi nikde nevezmou, tyhle auta už nejsou lukrativním typem pro opravy, vše si musíš opravit "na koleně" Tak si něco našetři, ono když to neuděláš naráz tak to stejně budeš muset dělat po etapách, a to je skutečně lepší to všechno udělat hned. |
|
| Autor: | Exithus [ 22.2.09, 18:03 ] |
| Předmět příspěvku: | |
urcite mas pravdu ze na brzdach sa setrit neoplati ale ja proste musim setrit aj na tom :/ moj fotrik jazdil rok s tym autom aj ked te brzdy sli tak ako sli a vobec mu to nevadilo. Az ked si kupil feliciu a porovnal to tak zrazu pochopil ze s tymi brzdami nieco neni v poriadku. On tvrdi ze je prasknuty jeden brzdovy valec a ze ked chcem nech si to opravim sam. Aby som pravdu povedal nebrzdia az tak hrozne ze by sa s autom nedalo jazdit ale ked to mam porovnat s hocijakym novym autom tak je to bieda. A kedze NAOZAJ si nemozem opravu zaplatit tak to potrebujem nutne opravit sam s minimalnymi nakladmi, najlepsie ziadnymi. Prave preto sa pytam ci je (aspon teoreticky) mozne pouzit uz pouzity valcek a ako sa to da vymenit pretoze nie som automechanik a naozaj nevim jak na to |
|
| Autor: | Šemik [ 22.2.09, 18:05 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Starý skutečně ne. Teče viditelně ta brzdovka někde nebo ne? |
|
| Autor: | Exithus [ 22.2.09, 18:12 ] |
| Předmět příspěvku: | |
no pozrel som to a nevsimol som si ze by niekde vytekala a ani nic nebublalo, nejak moc pozorne som to videt nemohol(okolo auta a pod autom je pol metra snehu) Vraj ze je prasknuty jeden z brzdovych valcekov, cela jedna sustava je uplne bez kvapaliny a preto jedna z brzd nebrzdi |
|
| Autor: | Šemik [ 22.2.09, 18:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak to, až se oteplí, nějak líp zkoukni, z tohohle popisu těžko soudit co je špatného. |
|
| Autor: | Drak [ 22.2.09, 18:30 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A z nádobky ti kapalina zmizne, nebo tam je furt? |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|