Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Zadné brzdy Favorit - help!
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=15870
Stránka 1 z 1

Autor:  slavik74 [ 2.3.09, 19:29 ]
Předmět příspěvku:  Zadné brzdy Favorit - help!

Zdravím všetkych a prosím o radu. Už pri miernom pribrzdení mi zablokuje jedno zadne koleso. Vymenil som tzv. "omedzovací" ventil na hlavnom brzdovom válci. Nový aj starý ventil som rozobral, žiadnu závadu som však v starom ventile nezistil. (pružina aj O-kružky podla mňa OK) Má s tym niekto skusenosť?

Autor:  michalkatka [ 2.3.09, 21:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zadné brzdy Favorit - help!

slavik74 píše:
Zdravím všetkych a prosím o radu. Už pri miernom pribrzdení mi zablokuje jedno zadne koleso. Vymenil som tzv. "omedzovací" ventil na hlavnom brzdovom válci. Nový aj starý ventil som rozobral, žiadnu závadu som však v starom ventile nezistil. (pružina aj O-kružky podla mňa OK) Má s tym niekto skusenosť?


musíš pozrieť to kolo, ak už ide kov na kov tak blokovať bude....

Autor:  slavik74 [ 2.3.09, 21:21 ]
Předmět příspěvku: 

Pakne su nove, cca 1500km.

Autor:  michalkatka [ 2.3.09, 21:35 ]
Předmět příspěvku: 

slavik74 píše:
Pakne su nove, cca 1500km.


možno ti tečie valček a keď sa obloženie nasiakne kvapalinou tak je lepivé a už nieje dobré...

Autor:  slavik74 [ 2.3.09, 21:40 ]
Předmět příspěvku: 

Mal som bubon dolu, tam chyba nie je. Skôr ma zaujima čo môže "odísť" na tom omedzovacom ventile. Je možne že by sa zasekol a tym sa znefunkčnil? alebo....? No fakt tomu nerozumiem.

Autor:  michalkatka [ 2.3.09, 21:49 ]
Předmět příspěvku: 

slavik74 píše:
Mal som bubon dolu, tam chyba nie je. Skôr ma zaujima čo môže "odísť" na tom omedzovacom ventile. Je možne že by sa zasekol a tym sa znefunkčnil? alebo....? No fakt tomu nerozumiem.


môže sa tam dostať nejaká nešistota a tým sa odstaví, ale to je zriedkavé.... prehoď ten z druhej strany ktorý vieš že je dobrý...

kvapalinu máš ako starú? nehreje sa niektorý bubon viac?

Autor:  slavik74 [ 2.3.09, 21:53 ]
Předmět příspěvku: 

Bubon sa nehreje, kvapalina uplne nova, odvzdušnené. Starý (nefunkčný) ventil som rozobral, žiadna nečistota, gumičky aj pružina ok.

Autor:  michalkatka [ 2.3.09, 22:18 ]
Předmět příspěvku: 

slavik74 píše:
Bubon sa nehreje, kvapalina uplne nova, odvzdušnené. Starý (nefunkčný) ventil som rozobral, žiadna nečistota, gumičky aj pružina ok.


skús prehodiť pravý za ľavý a uvidíš...

Autor:  slavik74 [ 2.3.09, 22:21 ]
Předmět příspěvku: 

OK, skusim to. Vďaka moc za Tvoj čas a ochotu poradiť.

Autor:  michalkatka [ 2.3.09, 22:59 ]
Předmět příspěvku: 

slavik74 píše:
OK, skusim to. Vďaka moc za Tvoj čas a ochotu poradiť.


však od toho je toto fórum, daj vedieť ako si dopadol...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/